رنگ فرش مناسب برای مبلمان خاکستری
رنگ فرش مناسب برای مبلمان طوسی یا خاکستری
 •  چه خاکستری را دوست داشته و چه از آن متنفر باشید، این رنگ در دکوراسیون منازل بسیار محبوب و پرطرفدار است و یک مبلمان‌‌ خاکستری در اغلب خانه‌‌ها وجود دارد. خاکستری به همان اندازه که خنثی است می‌‌تواند سرد هم به شمار بیاید و به همین دلیل افزودن رنگ‌‌های گرم‌‌تر به اتاق کمک کننده خواهد بود.

  یکی از راه‌‌های انجام این کار استفاده از فرش‌‌هایی است که به مبلمان‌‌های خاکستری می‌‌آیند. یک فرش مناسب می‌‌تواند نرمی، روشنایی و گرمای اتاقی با مبلمان خاکستری را بیشتر کرده و فضایی راحت بوجود بیاورد. علاوه بر این و به دلیل خنثی بودن رنگ خاکستری می‌‌توان از فرش‌‌های مختلف و زیبایی در کنار آن بهره گرفت. در ادامه چند نمونه‌‌ی بسیار شیک از این فرش‌‌ها برای ایده گرفتن معرفی شده است.

  1. طرح مینیمالیستی

  طرح مینیمالیستی

  رنگ‌‌های سیاه و سفید به شکلی بارز با مبلمان خاکستری سازگارند، اما اگر بخواهید فضا را روشن‌‌تر و گرم‌‌تر کنید فرشی مانند این شکل انتخاب کنید که در آن تمرکز بیشتری بر روی رنگ سفید قرار گرفته و از رنگ سیاه برای افزودن آهنگ به آن استفاده شده است.

  نقشه‌‌ای کوچک روی فرش بیشتر به آن جلوه می‌‌دهد، و اگر به دنبال فضایی روشن و آرام هستید مطمئن شوید که به جای طرح‌‌های شلوغ از الگوهای سبک‌‌تر استفاده شده است.

  2. رنگ‌‌های سنتی در یک طراحی مدرن

  رنگ‌‌های سنتی در یک طراحی مدرن

  اگر دکوراسیون سنتی‌‌تر را ترجیح می‌‌دهید، رنگ‌‌های این فرش کاملاً با سلیقه‌‌ی شما سازگار است. در عین حال تفاوت‌‌هایی نیز وجود دارد چرا که در آن از الگویی مدرن‌‌تر استفاده شده است.

  قرار دادن این فرش در کنار مبلمان خاکستری در اتاقی کلاسیک احساس گرما را منتقل می‌‌کند بدون اینکه حس قدیمی بودن به ما دست بدهد.

  3. الگوی خنثی و بزرگ

  الگوی خنثی و بزرگ

  اینکه دوست داشته باشید اتاق‌‌تان از دکوراسیونی خنثی و ظریف‌‌تر برخوردار باشد اصلاً ایراد ندارد. مبلمان‌‌های خاکستری برای رسیدن به این هدف بسیار مناسب هستند!

  اگر این مسیری است که دوست دارید در آن حرکت کنید، مبلمان را با فرشی جفت کنید که به همان اندازه‌‌ی شکل فوق خنثی است. این مسئله باعث ایجاد نمای آرام‌‌تر و تحت کنترل‌‌تر می‌‌شود. در عین حال الگوی بزرگ منجر به بوجود آمدن بافت و تنوع شده و به جای یکنواختی، زیبایی خاصی را به اتاق خواهد داد.

  4. چاپ با طرح گل و پر از زرق و برق

  چاپ با طرح گل و پر از زرق و برق

  می‌‌بینید این فرش چقدر زیبا و پر زرق و برق است؟ رنگ‌‌های روشن و چاپ طرح گل باعث شده این فرش از فرش‌‌های سنتی‌‌تر متمایز شده و قرار گرفتن در کنار صندلی خاکستری روشن در این عکس نمای فوق‌‌العاده‌‌ای را بوجود آورده است.

  رنگ‌‌های مختلف و زیبا در کنار رنگ خاکستری چشم‌‌نواز به نظر می‌‌رسید. در عین حال باید مطمئن شوید از مبلمانی بهره می‌‌گیرید که در سمت روشن‌‌تر تصویر قرار گرفته چرا که رنگ‌‌های مختلف فرض اگرچه روشن هستند اما باز هم ماهیتاً تیرگی بیشتری داشته و ممکن است در صورت اشتباه در چیدمان فضایی بیش از حد تیره با سایه‌‌ای نامناسب از رنگ خاکستری بوجود بیاید.

  5. کنتراست گرم و نرم

  کنتراست گرم و نرم

  سیاه و سفید همیشه با خاکستری عالی به نظر می‌‌رسند، اما کنتراست شدید، حس سرما را منتقل خواهد کرد. اگر این رنگ‌‌ها را دوست دارید و در عین حال می‌‌خواهید از خشونت فضا کم کنید باید به دنبال فرشی مانند این باشید.

  این یک فرش پرز دار است که گرمایی فوری به محیط می‌‌دهد اما همچنین طرح آن به شکلی انتخاب شده که خطوط میان رنگ‌‌های سیاه و سفید نرم‌‌تر به نظر برسد. بدین ترتیب همه‌‌چیز کمی مبهم جلوه کرده و ظاهری واقعاً جذاب بوجود می‌‌آید.

  6. سفید پرز دار

   

  سفید پرز دار

  یک فرش نرم و پرز دار بزرگ احتمالاً کلاسیک‌‌ترین و مشخص‌‌ترین گزینه‌‌ی موجود خواهد بود. در عین حال وقتی این گزینه جواب می‌‌دهد چرا باید با آن مقابله کرد؟

  یک فرش سفید فضا را سریعاً روشن کرده و در صورت نرم و پرز دار بودن احساس گرما و دلنشینی را به محیط می‌‌بخشد. این کار باعث می‌‌شود دوست داشته باشید شمعی روشن کرده، پتویی ضخیم آورده و در حالی که کتاب مورد علاقه‌‌ی خود را در دست دارید روی مبلمان‌ خاکستری، خود را ولو کنید.

  7. مشبک و تیره

  مشبک و تیره

  طرح مشبک از جمله سبک‌‌های محبوب برای فرش به شمار می‌‌آید، اما این مدل تفاوت‌‌های اندکی دارد چرا که خطوط مشبک سفید بوده و بخش‌‌های عمده‌‌ی فرش تیره هستند. این فرش مشکی در ترکیب با مبلمانی خاکستری بسیار زیبا جلوه می‌‌کند.

  اگر دوست دارید جذابیت بیشتری به اتاق اضافه کنید می‌‌تواند طیفی به رنگ کروم و بالش‌‌های خز را نیز مورد استفاده قرار دهید. هرچه درخشان‌‌تر، بهتر!

  8. آسمان خاکستری و طوفانی

  آسمان خاکستری و طوفانی

  روش دیگر برای جفت کردن مبلمان‌ خاکستری با یک فرش خاکستری استفاده از طرحی مانند این است که در آن سایه‌‌هایی مبهم برای ایجاد عمق بیشتر، بدون فاصله گرفتن از طرح اصلی رنگ مورد استفاده قرار گرفته است.

  می‌‌توان از فرشی با رنگ کاملاً خاکستری برای این کار استفاده کرد و یا با استفاده از آهنگ‌‌های سفید و کمی رنگ در بخش‌‌های مختلف فضا را روشن‌‌تر کرد.

  9. استفاده از طرح‌‌های سبز آبی (کله غازی)

  استفاده از طرح‌‌های سبز آبی (کله غازی)

  رنگ سبز آبی در کنار خاکستری بسیار خیره کننده به نظر رسیده و گرما و غنای فضا را بیشتر می‌‌کند. این روش باعث می‌‌شود وجود رنگ خسته کننده به نظر نرسد.

  فرشی که در عکس می‌‌بینید گزینه‌‌ی مناسبی برای قرار گرفتن در مبلمانی خاکستری به شمار می‌‌آید (وجود صندلی خاکستری این مسئله را اثبات می‌‌کند) چرا که طرح‌‌های سبز آبی که از رنگ پایه‌‌ی آبی تیره بیرون زده به شکلی باورنکردنی مکمل رنگ خاکستری به شمار می‌‌آید.

  10. جفت کردن خاکستری‌‌ها

  جفت کردن خاکستری‌‌ها

  وقتی به دنبال آن هستید که بهترین فرش را در کنار یک مبلمان‌ خاکستری قرار دهید می‌‌توانید از سایه‌‌ای مشابه از رنگ خاکستری برای جفت شدن بیشتر بهره بگیرید.

  در این تصویر فرش کاملاً با مبلمان خاکستری جفت شده و وجود بالش‌‌های سفید رنگ فضا را روشن‌‌تر می‌‌کند. این چیدمان اگرچه عاری از هرگونه مقابله است اما با این وجود بسیار زیبا به نظر می‌‌رسد.

  11. پاستل‌‌های زیبا

  پاستل‌‌های زیبا

  نگاه کنید چطور این صندلی خاکستری با فرش یکی شده و به چشم این امکان را می‌‌دهد که به سمت رنگ‌‌های پاستلی جذب شود. فرشی که با مبلمان خاکستری جفت شده نمای فوق‌‌العاده‌‌ای برای اتاق ایجاد می‌‌کند.

  برای اینکه از یکنواختی کار جلوگیری شود بهتر است چند بالش با رنگ روشن به مبلمان اضافه کرده و یا رواندازی سفید رنگ روی آن قرار دهید.

  12. رنگین کمانی از رنگ‌‌ها

  رنگین کمانی از رنگ‌‌ها

  بهترین نکته درباره‌‌ی رنگ خاکستری این است که می‌‌تواند فضا را ملایم کرده و یا پایه‌‌ی خوبی برای بسیاری از رنگ‌‌ها به شمار بیاید. در این عکس یک فرش رنگارنگ که با مبلمانی خاکستری جفت شده نمونه‌‌ای فوق‌‌العاده از چنین ترکیب بی‌‌نظیری است.

  اگر دوست دارید از چنین فرش رنگارنگی استفاده کنید حتماً باید مسیر کلی چیدمان اتاق را در نظر بگیرید. صرفاً یکی دو رنگ از درون فرش را بعنوان طیف اصلی انتخاب کنید. این کار باعث می‌‌شود دکوراسیون شما دقیق‌‌تر به نظر برسد و از آشفتگی رنگ‌‌ها جلوگیری شود.

  13. سرخ خاک‌‌آلود

  گُل سرخ خاک‌‌آلود

  این رنگ در حال حاضر یکی از محبوب‌‌ترین رنگ‌‌ها در دکوراسیون منزل به شمار آمده و در کنار خاکستری بسیار خیره کننده به نظر می‌‌رسد. بدین ترتیب می‌‌توان فضا را بسیار نرم و زنانه جلوه داده و یا با استفاده از چیدمانی همانند عکس فوق حسی خوب به فضا داد.

  این رنگ در کنار خاکستری باعث نرم‌‌تر شدن و روشن‌‌تر شدن محیط می‌‌شود. افزودن رگه‌‌هایی از طلایی و سفید می‌‌تواند اتاق را فریبنده‌‌تر و چشمگیرتر کند.

  14. سیاه و سفید پر رنگ

  سیاه و سفید پر رنگ

  اگر به رنگ صورتی علاقه‌‌ای ندارید می‌‌توانید با استفاده از یک فرش سیاه و سفید پر رنگ استفاده کنید. کنتراست بالای رنگ‌‌ها باعث ایجاد فضایی مدرن و تمیز می‌‌شود.

  برای بدست آوردن این زیبایی خاص، باید مطمئن شوید فرش صرفاً سیاه و سفید است و در آن از رنگ دیگری استفاده نشده که فرش موجود در تصویر نمونه‌‌ی مناسبی از این مسئله به شمار می‌‌آید.

  15. آبی پر رنگ

  آبی پر رنگ

  تقریباً همیشه سایه‌‌ای از آبی کارکرد مناسبی با رنگ خاکستری دارد، اما استفاده از رنگ‌‌های آبی بسیار تیره در کنار خاکستری زرق و برق فضا را بیشتر خواهد کرد. جفت کردن یک مبلمان خاکستری با فرشی سرمه‌‌ای رنگ بسیار عالی خواهد بود (استفاده از طیف های طلایی در سراسر اتاق نما را بهتر هم خواهد کرد).

  این ترکیب رنگ به همان اندازه که زیباست می‌‌تواند کمی تیره هم باشد، بنابراین بهتر است با استفاده از نور طبیعی این تیرگی را کاهش دهید. اگر فضای شما تیرگی بیشتری دارد استفاده از آهنگ‌‌های سفید، لامپ‌‌هایی در سقف و کف و یک آیینه برای افزایش نور بسیار مفید خواهد بود.

  16. زرد روشن

  زرد روشن

  سایه‌‌ی خاکستری هرچقدر تیره یا روشن باشد در کنار زرد به خوبی جفت می‌‌شود! مبلمان خاکستری روشن و این فرش زرد نمونه‌‌ی فوق‌‌العاده از این ترکیب رنگ باورنکردنی به شمار می‌‌آیند.

  اگر زرد روشن کمی برای شما زیاد است به جای آن از رنگ خردلی استفاده کنید. این رنگ هنوز هم بسیار گرم است و در کنار خاکستری زیبا به نظر می‌‌رسد، اما در عین حال موجب خنثی‌‌تر شدن نما می‌‌شود.

  17. مشبک آبی و سفید

  مشبک آبی و سفید

  در اینجا باز هم از طرح مشبک استفاده شده که الگویی محبوب برای فرش‌‌ها به شمار می‌‌آید، اما این طرح خاص برای جفت شدن با یک مبلمان خاکستری بسیار عالی خواهد بود (به عملکرد فوق‌‌العاده‌‌ی آن با صندلی خاکستری موجود در تصویر نگاه کنید).

  بهترین نکته در مورد این فرش آن است که رنگ‌‌های سفید و آبی بصورت کاملاً یکنواخت توزیع شده و بدین ترتیب هیچ‌‌کدام جای دیگری را نمی‌‌گیرند. این آهنگ متعادل و مناسب، کارکرد فوق‌‌العاده‌‌ای با یک مبلمان خاکستری خواهد داشت.

  18. کرم با الگوی رنگارنگ

  کرم با الگوی رنگارنگ

  سفید همیشه با خاکستری جفت می‌‌شود، اما رنگ کرم هم به همین اندازه‌‌ی مکمل فوق‌‌العاده‌‌ای است. این ترتیب فضا را به همان شکل روشن‌‌تر می‌‌کند بدون اینکه کنتراست بالای رنگ سفید را بوجود بیاورد.

  با استفاده از ترکیب رنگی مانند عکس می‌‌توانید در فرش کرم رنگ‌ خود تنوع ایجاد کنید. بدین ترتیب بافت و رنگ به فضا اضافه شده اما بدون اینکه کنتراستی متضاد بوجود بیاید.

  19. داربست‌‌های آبی‌‌رنگ

  داربست‌‌های آبی‌‌رنگ

  اگر به دنبال یک نمای جذاب هستید، فرشی با الگوی داربستی برای شما فوق‌‌العاده خواهد بود. زیبایی این طرح به دلیل سادگی آن است که بدون مینیمالیستی بودن شکوفا به نظر می‌‌رسد.

  این فرش خاص به دلیل داشتن سایه‌‌های آبی‌‌رنگ (که همیشه ترکیب خوبی با خاکستری است)، در یک اتاق پر از زرق و برق و کنار مبلمان‌‌ای خاکستری عملکردی عالی دارد و چشم‌‌ها را به سمت خود خیره می‌‌کند.

  20. اشاراتی از رنگ نارنجی

  اشاراتی از رنگ نارنجی

  به سادگی می‌‌توان عاشق این فرش شد. هر بخشی از آن زرق و برق خاص خود را دارد و به راحتی می‌‌توان آن را با مبلمان خاکستری جفت کرد. در عین حال تکه‌‌های نارنجی رنگ فرش است که برجستگی خاصی را بوجود می‌‌آورد.

  از آنجایی که نارنجی رنگی گرم‌‌تر است اغلب با کرم و قهوه‌‌ای ترکیب می‌‌شود، اما در کنار خاکستری هم کارکرد فوق‌‌العاده‌‌ای خواهد داشت! تکه‌‌هایی از این رنگ در فرشی مانند این تفاوت زیادی بوجود آورده و به فضا گرمای بیشتری خواهد بخشید.

  21. سایه‌‌هایی از رنگین‌‌کمان

  سایه‌‌هایی از رنگین‌‌کمان

  هر طیفی از خاکستری در کنار این فرش فوق‌‌العاده به نظر می‌‌رسد چرا که رنگ‌‌های زیادی در آن کار شده و در عین حال پایه‌‌ی آن سفید است. وجود رنگ‌‌های متنوع نمای فوق‌‌العاده‌‌ای به فضا می‌‌دهد بدون اینکه این رنگ‌‌ها خود را بیش از حد نمایان کنند.

  در اینجا می‌‌توان یکی دو رنگ از فرش بیرون کشیده و بعنوان طیف رنگی استفاده کرد. از آنجایی که طرح مورد استفاده شلوغ است بهتر است از آهنگ‌‌هایی ساده‌‌تر، همانند شکل فوق بهره گرفته شود.

  22. کلاسیک و روشن

  کلاسیک و روشن

  فرش موجود در این تصویر الگویی کاملاً کلاسیک و همیشگی دارد اما وجود رنگ‌‌های روشن در آن باعث مدرن‌‌تر جلوه کردنش می‌‌شود. اگر این فرش را با مبلمانی خاکستری جفت کنیم ترکیبی عالی از مدرن و سنتی بدست خواهد آمد.

  23. آلویی چشم‌‌نواز

  آلویی چشم‌‌نواز

  بنفش و خاکستری ترکیبی چشم‌‌نواز به شمار می‌‌آید که این عکس به خوبی آن را نشان می‌‌دهد. این دو رنگ سرد به خوبی در کنار هم جفت شده و نمایی کاملاً غنی و دستچین شده بوجود می‌‌آورند.

  فرشی مانند این نمونه‌‌ای فوق‌‌العاده برای استفاده از رنگ و تنوع بدون دور شدن بیش از حد از طیف خاکستری به شمار می‌‌آید. بنفش آلویی موجود اگرچه ظاهری شبیه به آبی سرمه‌‌ای دارد اما فضایی منحصربفرد ایجاد می‌‌کند چرا که بصورت معمول از این رنگ استفاده نمی‌‌شود.

  24. صورتی‌‌ها و بنفش‌‌ها

  صورتی‌‌ها و بنفش‌‌ها

  عاشق رنگ‌‌های زنده هستید؟ پس نگاهی به این فرش بیاندازید! صورتی روشن، بنفش و زرد الگویی رنگین کمانی و فوق‌‌العاده ایجاد کرده‌‌اند.

  این فرش واقعاً ظاهری قدرتمند و چشم‌‌نواز دارد و جفت شدن آن با یک مبلمان خاکستری خنثی باعث می‌‌شود اندکی کم‌‌رنگ‌‌تر جلوه کند. این روشی مناسب برای افزودن نشاط به اتاق است بدون اینکه زیاده‌‌روی صورت گیرد.

  25. سورمه‌‌ای و صورتی

  سورمه‌‌ای و صورتی

  اگر استفاده‌‌ی زیاد از رنگ صورتی برای شما جذاب است، طرحی مانند این را مد نظر قرار دهید که در آن صورتی با سورمه‌‌ای ترکیب شده است. کارکرد این رنگ‌‌ها در کنار هم به شکلی است که باعث بیرون پریدن صورتی شده و ترکیبی فوق‌‌العاده با مبلمانی خاکستری هم بوجود می‌‌آورد.

  می‌‌توان برای تأکید بیشتر بر رنگ صورتی از همین آهنگ در سایر لوازم جانبی استفاده کرده و یا با استفاده از بالش‌‌هایی تیره‌‌تر و اندکی رنگ سفید این تأکید را کمتر کرد.

  جمع بندی

  یافتن یک فرش مناسب که با یک مبلمان خاکستری جفت شود به تمایل شما برای نمایاندن فضایی که دارید بستگی خواهد داشت. خاکستری با توجه به خنثی بودن تقریباً با هر رنگی جفت خواهد شد. مثلاً می‌‌توانید از ترکیب صورتی و سورمه‌‌ای استفاده کنید و یا الگوهایی پر از طرح و رنگ را به کار بگیرید. هیچگونه کمبودی برای انتخاب فرشی در کنار مبلمانی خاکستری نخواهید داشت.

  پس اول فکر کنید می‌‌خواهید فضای شما چه نمایی داشته باشد و سپس به دنبال خرید فرش رؤیایی خود بگردید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای