چگونه فضای اتاقهای خود را با فرش‌ ایرانی تزیین کنیم
ارزش فرش دستباف
 •  

  ارزش فرش دستباف : در پس هرنوع فرش دستباف،خواه بسیار قدیمی باشد و خواه آن را به تازگی خریداری کرده باشید،داستان یا افسانه ای نهفته است.

  این امر به ویژه در مورد فرشهای دستبافت ایرانی که با سختی کار زیادی توسط بافندگان ماهر بافته و عرضه می گردند و داستان ها و تجربیات ذهن خودشان را در طراحی فرش پیاده می کنند صادق است.

  بسیاری از مردم درمورد فرشی که انتخاب می کنید کنجکاو می شوند و از آن تعریف و تمجید می کنند و درمورد داستانی که پشت آن هاست از شما ممکن است سوال کنند. فرشی که در خانه ی شماست به نوعی نشانگر شخصیت شماست و درمورد شما سخن می گوید.

   

  فرش های دستباف با شما سخن می گویند.

   

  ارزش کیفی

  با داشتن این فرش ها نشان می دهید فردی هستید که به محیط اهمیت می دهید. و قدردان و حامی بافنده های خانگی هستید.بهترین فرش های ایرانی (سنتی) فرش های دستبافت هستند به ویژه آنهایی که از الیاف محلی تولید شده ی خودشان بافته شده باشند.

  این فرش ها غالبا از الیاف پشمی،ابریشم و یا نخ پنبه بافته شده اند و اکثرا توسط بافنده های با مهارت و هنرمند و اصیل بافته شده اند که اطلاعات خوبی از تکنیک های بافت دارند.کیفیت عالی که در فرش های دستبافت وجود دارد را نمی توان روی دستگاه یا حتی هیچ فرش ماشینی پیاده کرد.

  بسیاری از فرشهای قدیمی،یعنی آنهایی که تقریباً 100 سال یا بیشتر سن دارند،تکه ای از تاریخ خانواده ها و قوم ها هستند – تاریخی از خانواده ای که اولین بار آن فرش را خریده است و سپس خانواده هایی که همچنان در به بافت قالیچه های دستبافت ادامه می دهند.

  یک فرش سنتی با بافت جدید ممکن است صاحب اصلی خود را برتر از خود نشان دهد ،و این بدیهی است که خانواده ها فرش های دستبافت خود را به عنوان عتیقه های گرانبها نزد خود نگه دارند.

  داشتن یکی از این فرش ها امری زیرکانه و هوشمندانه است به این دلیل که نشان می دهد به کیفیت اهمیت می دهید.

   

  فرش دستباف

  حمایت از هنرمندان

  هنگامی که یک فرش دستبافت خریداری می کنید ، از یک هنرمند و تمام  اعضای خانواده ی او حمایت می کنید.حتی ممکن است با این کار در برخی از روستاهای دورافتاده تر ایران و سایر مناطق دور افتاده ی آسیا ، با خرید خود از کل روستا حمایت مالی کنید.

  فرشهای دستبافت ممکن است به اندازه فرشهای ماشینی ارزان قیمت نباشند.اما دلیل آن این است که بافت این فرش مدت زیادی بافنده و سایر افراد مربوط را را برای تهیه مواد،رنگ آمیزی الیاف و در نهایت بافتن با دست درگیر می کند.

  خرید دست بافته ها نشانگر تلاش شما برای حمایت از مشاغل محلی است و باعث می شود آنها بتوانند مهارت های هنری خود را به نسل های بعد از خود نیز منتقل کنند.

   

  کمک به حفظ محیط زیست

  هر چیزی که ساخته ی دست باشد ، از آن طبیعت است ، از پشم یا مواد ابریشمی که گرفته  تا گیاه و رنگهای گیاهی که در تهیه ی فرش با آن ها سروکار داریم.

  با توجه به اینکه بیشتر مردم روبه خرید لوازم تجدید پذیر برای دکوراسیون خود سوق پیدا کرده اند شما نیز با خرید این فرش ها نشان می دهید فردی هستید که به محیط زیست و زمینی که همه ما در آن مشترک هستیم اهمیت می دهید.

  فرش دستبافت شما نهایتا مانند هر کالای دیگری از بین می رود اما حس و حال  و گرمایی که به خانه ی شما می بخشد باعث می شود تا سال ها بعد شما و خانواده تان  احساس خوشایندی داشته باشید.

  خرید یک فرش سنتی حاکی از آن است که شما به چیزی بیش از داشتن فضایی زیبا و دلنشین اهمیت می دهید.چراکه نشان می دهد شما قدردانی بافنده های محلی یا خانگی هستید و برای محیط زیست خود ارزش قائل اید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای