دکوراسیون منزل با فرش های دست بافت ابریشمی
دکوراسیون منزل با فرش های دست بافت ابریشمی
 • فرش دست بافت ابریشم ، خاص ترین نوع فرش دستبافت است که در همان نگاه اول نمایی سلطنتی به خانه می بخشد . فرش ابریشم جزو فرش های سنتی محسوب می شود,دلیل آن این است که در آن از رنگ های متنوعی با موتیف های ظریف استفاده شده (15 تا 35 رنگ در یک فرش) و کاملا با دست بافته می شود.

  این فرش ها گویای داستان های بافنده ها و طبیعت اند. داستان هایی از قبیل سبک زندگی آن ها، حماسه ها و …این طرح ها ریشه در سال های دور دارد و به همین خاطر است که جزو دسته ی سنتی نامیده می شود.

  اگر قصد دارید زیبایی اتاقتان را چندبرابر کنید، مطالب ما را دنبال کنید چراکه به شما کمک زیادی می کند تا فرش درستی انتخاب کنید و با طرح و رنگ ها مختلف آن آشنا شوید.طرح های بسیار متنوعی در فرش های ابریشمی اجرا شده است که عبارتند از :

   

   

  طرح اردبیل:

  این طرح از شهر اردبیل در شمال غربی ایران گرفته شده است. اردبیل منزلگاه صفی الدین اردبیلی بوده است که در سال 1334 فوت شده است. طرح های فوق العاده ی هندسی، گل دار و گاها طرح های هنر اسلامی در این فرش ها به کار رفته شده است و عموما در آن ها یک دایره در مرکزبه کار رفته شده که اطراف آن نقوش ظریف و ریزتری احاطه کرده است.

   

  فرش کاشان

  طرح کاشان :

  این طرح در صنعت فرش بسیار زبان زد است که طرح آن ریشه در پارسیان دارد که طرح کاشان نیز نامیده می شود. این نوع فرش شامل طرح های لچک و ترنج است .

  طرح درخت زندگی :

  این طرح از طبیعت و حیات وحش الهام گرفته شده است  و مورد علاقه ی بسیاری از سلایق است.  طرح این فرش شامل یک درخت در مرکز است که گویای زندگی پرندگان و طبیعت است و در زمینه ی این درخت از پرندگان و نقوش حیوانات استفاده شده و احساس آواز خوانی و چهچه ی پرندگان را به خوبی القا می کند.

  طرح همدان:

  همدان شهری است که در بخش غربی ایران واقع شده و در 300 کیلومتری غرب تهران قرار دارد. همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران می باشد که با نام قدیم اکباتان در کتابهای مقدس مانند انجیل از آن نامبرده شده است.

  همدان یکی از قدیمی ترین شهرهایی است که فرش دستبافت تولید می کند.

  در این طرح فرش، زمینه به چندین شکل مستطیلی هم اندازه تقسیم می شود و هر شکل طرح های متفاوتی درون خود دارد. بافت این نوع فرش ها پیچیده است و 6 تا 13 ماه به طول می انجامد.

   

  فرش طرح شکارگاه

  طرح شکارگاه :

  این طرح جنگ میان دو پادشاه را نقل می کند. طرح شکاری با نقوش متنوع حیوانات فرش را تماشایی می کند. به خاطر رنگ های روشن موجود در این نوع فرش، به هر فضایی طراوت و پویایی می بخشد که می توان آن را هم روی زمین پهن کرد و هم به عنوان فرش دیواری.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای