چگونه فرش مناسبی برای آشپزخانه ی خود انتخاب کنیم؟
چگونه برای آشپزخانه خود بهترین اندازه فرش را انتخاب کنیم ؟!
 • آشپزخانه‌ها همیشه با کار زیادی همراه هستند و قالیچه آشپزخانه هم همینطور است! وقتی برای خرید قالیچه آشپزخانه اقدام می‌کنید مهمترین عوامل راحتی و امکان شستشوی آنهاست. شما قالی را می‌خواهید که زیر پایتان راحت باشد و به سادگی بتوان هنگام کار رویان جابه جا شد. از طرفی باید بادوام، قابل شستشو و با امکان پاکسازی آسان باشد. از آنجا که قالیچه آشپزخانه را باید دائماً تمیز کرد، باید خیلی راحت بتوان آنرا جمع و دوباره پهن کرد.

  محل قرار گرفتن قالیچه آشپزخانه

  صرف نظر از اندازه و شکل آشپزخانه، فضای جلوی سینک بهترین جا برای قالیچه است. شما مدت زمان زیادی در این قسمت می‌ایستید و به حس راحتی بیشتری نیاز دارید. سینک آشپزخانه معمولاً در وسط دیوار و مجاور کابینت‌ها نصب می‌شود، پس قالیچه را هم با کف زمین و هم کابینت‌ها هماهنگ کنید و قالیچه را در جلوی سینگ و دقیقاً وسط آن قرار دهید.

  اگر آشپزخانه بزرگی دارید (بزرگ‌تر از 20 متر )

  فرش مناسب آشپزخانه

  چه کسی آشپزخانه بزرگ دوست ندارد؟ فضاهای این چنینی به قالیچه‌های بزرگتر یا حتی چند قالی نیاز دارند

  اگر جزیره دارید و برای آن قالیچه می‌خواهید، قالیچه‌هایی با اندازه 1.5 * 2.25 یا 1 * 1.5 را می‌توانید زیر هر دو طرف جزیره قرار دهید. اگر ترجیح می‌دهید فضای کف بیشتر معلوم شود، قالیچه باریک طویل مانند 1 * 3 طول کابینت‌ها و سینک را می‌پوشاند و گزینه خوبی است.

  زیباسازی :

  • اطراف یخچال و گاز نباید چیزی پهن باشد
  • اگر جزیره در آشپزخانه دارید و قالیچه می‌خواهید آنرا در هر کدام از طرفین جزیره یا هر دو طرف پهن کنید.
  • قالیچه را زیر قسمت نشیمن جزیره پهن کنید نه زیر خود جزیره. باید به راحتی بتوانید آنرا برای شستشو جمع کنید.

  اگر آشپزخانه بزرگی دارید (بزرگ‌تر از 10 تا 15 متر )

  اگر آشپزخانه‌تان کوچک است با توجه به طرح آشپزخانه یک قالیچه کوچکتر مثل 2.25 * 1.5 یا 1.5 * 1 یا قالیچه باریک 1 * 2 جلوی سینک مناسب خواهد بود و مابقی فضا بازمی ماند.

  نکته زیباسازی:

  بخاطر داشته باشید هر چه آشپزخانه کوچکتر باشد، پوشش کمتری می‌خواهد. باید بتوانید بدون مزاحمت قالیچه در یک جای کوچک کارهایتان را انجام دهید.

  اگر آشپزخانه کوچکی دارید (10 متر مربع و یا کمتر)

  آشپزخانه کوچک خیلی زود شلوغ و بی نظم به نظر می‌رسد حالا افزودن یک قالیچه به آن می‌تواند وضعیت را بدتر کند. با این حال اندازه مناسب قالیچه حس راحتی بهتری به این فضا می‌بخشد.

  نکات زیباسازی:

  • اگر تصمیم دارید قالیچه استفاده کنید به سراغ اندازه‌های 1 * 1.5 یا قالیچه باریکتر بروید و آنرا جلوی سینک پهن کنید.
  • رنگ قالیچه باید هماهنگ با کفپوش باشد و الگویش روشن و کمینه باشد.
  •  

  اگر آشپزخانه‌تان دراز است (حداقل 3 متر طول دارد)

  سبک آشپزخانه‌های گالری شکل شامل دو واحد موازی می‌شود و معمولاً گاز و یخچال در یک طرف و سینک در طرف دیگر است بدین ترتیب یک راهروی مرکزی ایجاد می‌شود. اکثر آشپزخانه‌های کوچک به ویژه در خانه‌های آپارتمانی چنین طرحی دارند. برای این طرح قالیچه باریک در اندازه 1 * 2  یا 1 * 3 بهترین انتخاب است.

  نکته زیباسازی:

  • اگر گالری‌تان عریض است، قالیچه باریک را جلوی سمتی بیاندازید که سینک قرار گرفته اگر فضا باریک است آنرا در وسط پهن کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای