انتخاب بهترین فرش و قالیچه برای فضای منزلتان
انتخاب بهترین فرش و قالیچه برای فضای منزلتان
 • انتخاب بهترین فرش با شکل و اندازه ی صحیح برای اتاق های مختلف، متفاوت است. با کمک روش های زیر، انتخاب درستی از قالیچه داشته باشید,قالیچه را در مرکزی ترین قسمت اتاق پهن کنید تا یک نقطه ی کانونی برای اتاقتان تعریف شود.

  آنجا که قالیچه تطبیق پذیر تر از فرش است، استفاده از آن برای اتاق های مختلف کمک زیادی به ایجاد آرامش، راحتی و ارزش هنری بخشیدن به اتاق می کند. اعمال اثر هنری به اتاق به این خاطر که به عنوان چارچوب و اندازه ی کلی عمل می کند، بسیار مهم است و معمولادغدغه ی بزرگی برای مالکانی است که برای متعادل کردن فضای اتاقهایشان تردید دارند.

  بنابراین طراحان داخلی، قالیچه را نقطه ی آغاز کار می دانند.با استفاده از طرح های قالیچه ها می توانید برای رنگ آمیزی دیوارها و چیدمان سایر وسایل و دکوراسیون خود تصمیم گیری کنید.

  فقط حتما این قانون را رعایت کنید: قالیچه باید حداقل 15.5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد و نه بیشتر.

  درست  است که، شکل، اندازه، طرح و کاربرد اهمیت دارد، اما فاکتورهای دیگری را هم باید سنجید.

   

  انتخاب بهترین فرش

   

  کف های شیک و به روز: تزیین با قالیچه

  شما را با چند روش که توصیه ی بهترین طراحان جهان است، آشنا می کنیم:

  کمترین آن فضاها یا ورودی هایی است که به روی اتاق های دیگر و یا راه پله باز می شوند. اما پهنای قالیچه برای این قسمت ها باید هم اندازه ی فضای در اتاقها یا چند سانتی متر کمتر از آنها باشد و نه بیشتر.

  اگر از قالیچه ی دایره ای در راهرو استفاده می کنید آن را زیر لوازم نوری قرار دهید. در کریدور یا ورودی، از قالیچه ی طویل تری استفاده کنید تا فضا به خوبی نشان داده شود و حتی دو طرف (سر و ته) قالیچه را کمی خالی بگذارید تا تعادل کافی ایجاد شود.

  اگر تصمیم دارید در ورودی هم مبلمان یا وسایل دیگری چیدمان کنید، آن را بیرون از قالیچه قرار دهید نه حتی روی نیمی از آن. (محمود جعفری، ماساچوست)

  برای اتاق کار، در گوشه ای از اتاق خواب، میتوانید  فضایی مثل یک پیله ی کرم ابریشم ایجاد کنید. قالیچه ای را انتخاب کنید که کاملا با میز و صندلی کار همخوانی داشته باشد و فضای گرم و راحتی هنگام کار کردن برای شما فراهم آورد.

   

  انتخاب بهترین فرش

   

  برای موارد کاربردی تر این کار با جابجا کردن میز و صندلی در لبه های فرش خللی ایجاد نمی کند. در اتاق کار، میز و صندلی باید گوشه های اتاق چیدمان شوند تا فضای مورد نیاز تعریف شود.

  مدیر شرکت طراحی فرش Malene B می گوید: قالیچه باید به عنوان نقطه ی کانونی اتاق استفاده شود.او براساس سلیقه و ترجیح شما، قالیچه ای را معرفی می کند که فضای کافی برای نشستن و انجام کار را داشته باشید.

  اِیمی بیتی، طراح داخلی شرکت Pier 1  می گوید، مطمئن شوید که قالیچه ای را انتخاب کنید که از میز بیرون بزند و حداقل تا زیر مبلمان  یا صندلی ها برود.

  اگر ترجیح می دهید که قالیچه ی شما جلوی مبل باشد باید اندازه ی قالی یکسان با مبلمان و یا کمی بیشتر از آن باشد.

  او می گوید: برای ایجاد فضایی جالب تر می توان قالیچه را زاویه دار پهن کرد. که بهتر است اتاق را به خوبی پوشش بدهد، نه زیاد بر فضا غالب شود و نه به گونه ای باشد که اصلا به چشم نیاید.

  یک حمام بزرگ بهترین گزینه برای استفاده از قالیچه ی دایره ای است. همچنین گزینه ی خوبی برای امتحان رنگ ها و طرح و بافت های مختلف است. Malene B  می گوید برای هر اتاقی، هرچه از رنگ های بیشتری استفاده کنید، بهتر است، زیرا کمک زیادی به سایر دکوراسیون شما می کند.

   

  انتخاب بهترین فرش

   

  طرح های برجسته، (گل های بزرگ ، طرح های انتزاعی و لایه و رنگهای متنوع) روی یک قالیچه ی کوچک می تواند اتاق را بزرگتر جلوه بدهد. اما اگر تصمیم دارید مبلمان روی آن بچینید از پوشاندن طرح ها با مبلمان اجتناب کنید. شما باید بتوانید طرح های قالی را از هر زاویه ای مشاهده کنید.

  توصیه ی طراحان داخلی برای اتاق غذاخوری این است که  شکل قالیچه را مطابق با شکل میز انتخاب کنید و میز را در مرکز قالیچه قرار دهید. اگر میز دایره ای شکل دارید، یک قالیچه ی دایره ای نیز زیر آن قرار دهید. استفاده از شکل دایره ای در اتاق های مربعی شکل، لطافت زیادی به ساختمان می دهد. (شرکت سیگال)

  در اتاق خواب، استفاده از قالیچه، باعث ایجاد فضایی راحت و دنج می شود، به ویژه وقتی آن را با مبلمان چیدمان کنید. حتی می توانید یک قالیجه هم زیر تخت خواب پهن کنید و با بیرون زدن آن از تخت، فضای اتاق را بزرگتر جلوه بدهید.

  فضای بیرونی که عموما به چشم نمی آید، با قرار دادن یک قالیچه در آن می تواند نمایی دیدنی ایجاد کند. طرح و بافت قالیچه های ……….. منظره ای دیدنی در فضاهای بیرونی خانه خلق می کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای