7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری
7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری
 • همه ما به خوبی از نقش مهم طراحی دکوراسیون داخلی در فضاهای داخلی منزل مان آگاه هستیم. دکورسیون داخلی خانه ما نشان دهنده و معرف ما برای دیگران است و این اهمیت در بعضی از فضاها مانند اتاق پذیرایی نمود بیشتری پیدا میکند، چراکه ما معمولا از مهمانان هایمان در این فضا پذیرایی می کنیم

   

  روش اول- از سر چیدمان کنید.

  مشکلی که سالن های غذاخوری بسیاری از ما دارد این است که جزو کورترین نقاط خانه است و کمترین توجه به آن می شود. پس دست به کار شوید و یک خانه تکانی حسابی در آن انجام دهید. به این فکر کنید که آنجا دیگر قرار نیست مثل قبل بی توج  ه باقی بماند.

  اگر حوصله دارید، کتاب و مقالاتی مربوط به دکوراسیون اتاق غذاخوری و مطالب روانشناسی مربوط به آن را مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. اینکه چه چیزهایی را حذف کنید و چه چیزهایی را نگه دارید.

   

   

  روش دوم- هیچ چیز سریعتر و بهتر از رنگ زدن اتاق نمی تواند تحول خوب و تاثیرگذاری ایجاد کند.

  به عنوان مثال اگر به رنگ آبی علاقه دارید، سه ترکیب رنگ از آن را انتخاب کنید و برای تست کردن به خانه بیاورید. آن ها را روی کاغذ بکشید و کاغذ رنگ شده را روی یک کاغذ سفید قرار دهید تا متوجه شوید تیرگی و روشنایی آنها روی دیوار چگونه خواهد شد.

   

  7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری

  روش سوم- مبلمان

  هنگامی که اتاق غذاخوری را چیدمان می کنیم، به جای یک میز بزرگ و جاگیر که اکثر مردم از آن برای مبله کردن سالن استفاده میکنند، بهتر است از یک میز باریکتر و به اصطلاح از میز پادیواری استفاده کنیم.

  با این کار نه تنها محدودیتی در نوردهی اتاق ایجاد نکرده ایم، بلکه فضای دلبازتری نیز خواهیم داشت. به ویژه اگر روی میز را با تعدادی چراغ تزیینی چیدمان کنیم و نور بهتری برای این فضا فراهم آوریم.

  موضوع دیگری که ممکن است مطرح شود این است که خیلی از مردم سالن های غذاخوری مبله و پر از میز و صندلی دارند و به سختی حاضر می شوند آنهارا حذف کنند.

  بنابراین برای اینکه چیدمان به روز تری داشته باشند بهتر است یا به آنها رنگ بزنند و یا تعدادی ازط صندلی های میز را عوض کنند و به سالن تنوع ببخشند.

  مثلا به جز یک جفت صندلی که یکی در سر و دیگری در ته میز قرار میگیرد،باقی صندلی هارا متفاوت انتخاب و چیدمان کنند.این کار صمیمیت و راحتی بیشتری به سالن می بخشد.

   

  7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری

   

   روش چهارم- نورپردازی

  نور در سالن تغییر چشمگیری ایجاد می کند.اگر چلچراغ یا لوستر شما قدیمی شده و نمی خواهید برای آنها دوباره هزینه کنید، می توانید با کمی تغییرات در لامپها و رنگ آنها و با تنظیم انشعاب و طراحی نورشان تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید.

  همچنین چراغهایی که روی میز بوفه قرار داده اید تاثیر خوبی در اتاق ایجاد می کند.

   

  7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری

   

  روش پنجم- استفاده ی صحیح از پنجره ها

  پنجره ها و پرده های آنها یکی از جالب توجه ترین قسمتهای اتاق است و اگر آنها را به خوبی تزیین کنید، می توانید آب رو رنگ خوبی به اتاقتان بدهید.

  7 روش برای تزیین دکوراسیون اتاق غذاخوری

  روش ششم- تزیین دیوارها

  پیشنهاد  به شما این است که از یک آینه در سالن غذاخوری استفاده کنید تا فضای بزرگتری را به نمایش بگذارید. وجود آینه در نور سالن نیز تاثیر گذار است. می توانید آینه را بالای میزبوفه (یا همان میز پادیواری) نصب کنید و کنار آن چند تابلوی هنری، قاب عکس و یا هرچیزی که شمارا خوشحال می کند به دیوار بزنید. فقط مواظب باشید زیاد شلوغ نشود.

   

  روش هفتم- وسایل

  استفاده از وسایلی که اتاق را خلوت و مینیمال جلوه بدهد به شدت توصیه می شود. سعی کنید با اضافه کردن گلدان گل روی میز و استفاده از رومیزی نرم و لطیف فضای راحت تر و آرام تری ایجاد کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای