6 مکان برای تزئین و چیدمان با کناره
6 مکان برای تزئین و چیدمان با کناره
 •  

  کناره فرش یا فرش کناره اصطلاحی است که برای توصیف فرش های بلند و باریک به کار می رود. این فرشها معمولاً از نظر طراحی مستطیل شکل هستند ، البته می توانید آنها را در شکل های غیرمعمول دیگر نیز پیدا کنید.

  شکل کناره هرطور که باشد ، طول آن اغلب چند برابر بیشتر از عرض آن است. کناره ها معمولاً روی راه پله ها ، راهروهای باریک ، اتاق خواب ، ورودی خانه ، آشپزخانه و حمام جلوی سینک قرار می گیرند.

   

  ابتدا به 4 مزیت استفاده از کناره ها در خانه، نگاهی بیندازید

  کناره ها مزایای جالبی برای خانه شما دارند.

  1 : نه تنها زیبا به نظر می رسند و به جلوه ی دکوراسیون منزل شما اضافه می کنند،بلکه عنصری محافظتی نیز به آن اضافه می کنند، به خصوص اگر کفپوش چوبی یا هر نوع دیگری از کفپوش های سخت که مستعد آسیب بیشتری بخصوص در نقاط پر رفت و آمد هستند.

  2 : همچنین برای کفپوش های چوبی سخت مناسب هستند و هرگونه لغزش بر روی سطح کف چوب را کاهش می دهند و راحتی و گرما به فضای کف می بخشند.

  3 : به دلیل عرض کمی که این فرشها دارند، برای قرار دادن در مناطق کوچکتر که ممکن است یک فرش بزرگتر مناسب آن ها نباشد ، ایده آل هستند. یکی از اصلی ترین دلایلی است که این نوع فرش ها مورد توجه زیادی قرار گرفته است همین است.

  کناره ها به عنوان روشی کاملا راحت برای تبدیل یک راهروی سرد و طویل،یک اتاق خواب یا حمام کسل کننده به فضایی خوش آب و رنگ و دنج استفاده می شوند.

  4 : کناره ها باعث سرزندگی محیط و ایجاد شخصیتی تازه برای آن می شوند.علاوه بر این، با استفاده از این فرش ها نیازی به صرف وقت برای ترتیب و تغییر چیدمان نیست. شما فقط کناره را روی زمین می گذارید و همین. همه چیز به خودی خود زیبا می شود.

   

   

  کناره فرش

   

  • استفاده از کناره در راهروها و ورودیها

  راهروها و ورودی ها عموماً بی پرده و کسل کننده به نظر می رسند.این فضاها نسبت به سایر اتاق ها کوچکتر هستند و اگر چیزهای زیادی را به آنها اضافه کنید ، به راحتی می توانند به هم ریخته و درهم به چشم بیایند.

  بیشتر خانه داران تمایل دارند این فضاها را نادیده بگیرند و از آن بگذرند زیرا احساس می کنند چنین فضایی برای انجام هر کاری بسیار کوچک است . اما به سادگی با قرار دادن یک کناره با رنگ روشن در ورودی می توانید دنیایی از تغییرات ایجاد کنید.با این کار باعث می شوید از همه میهمانان خود دریک ورودی چشمگیر و دنج استقبال گرمی بکنید.

  بسته به نوع محیطی که می خواهید ایجاد کنید ، می توانید از کناره های رسمی یا غیر رسمی در این فضاها استفاده کنید. نوع کناره ای که در ورودی قرار می دهید می تواند حال و هوای سایر قسمت های مشترک در خانه شما را نیز تنظیم کند.

  استفاده از کناره در راهروها به طور خودکار نقاط خصوصی خانه شما مانند اتاق خواب را از دیگر قسمت ها مانند اتاق غذاخوری و آشپزخانه جدا می کند.

   

  کناره فرش

   

  • استفاده ازکناره در اتاق خواب

  خیلی حس خوبی است که وقتی  از رختخواب بلند می شوید پاهای خود را روی سطحی نرم و لطیف قرار دهید. با این حال ، اگر فرشی با سایز معین استفاده کنید ، بخش عمده ای از فرش در زیر تخت پنهان می شود. استفاده از کناره در اینجا راه حلی ایده آل است. شکل باریک و طولانی کناره باعث شده  گزینه ای بسیار عالی برای این گونه فضاها باشند.

   

  • استفاده از کناره در آشپزخانه

  کناره ها در اندازه های گسترده ای موجود هستند و شما مطمئناً می توانید یک کناره برای کوچکترین یا حتی نامتعارف ترین فضای کف اتاق در آشپزخانه خود پیدا کنید. یک کناره ی رنگارنگ می تواند به فضاهای زمختی که معمولا در آشپزخانه ها وجود دارد نرمی و لطافت ببخشد و همچنین شخصیت تازه ای به اتاق بدهد.

   

  فرش کناره

  • استفاده از کناره در فضاهای کوچک

  در بیشتر خانه ها این تمایل وجود دارد که برای هر یک از قسمت های مربوط به رختکن ، کمد های دیواری، مبلمان و … فضایی در نظر گرفته شود، بنابراین وجود کناره می تواند به ایجاد یک نقطه کانونی جذاب کمک کند و فضاهای متفاوتی را تعریف کند تا نمای کلی را بزرگتر جلوه دهد.

   

  • استفاده از کناره در فضاهای پر رفت و آمد

  در قسمت هایی که رفت  آمد زیادی وجود دارد ، وجود فرش سطحی راحت و نرم برای راه رفتن فراهم می کند. اگر برای چنین فضاهایی دنبال فرش هستید یکی از رنگ های تیره تر آن را انتخاب کنید تا کثیفی ها به زودی خودشان را نشان ندهند. یکی دیگر از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب فرش برای نقاط پر رفت و آمد باید در نظر داشته باشید انتخاب یک فرش بادوام است.

   

  • استفاده از کناره در راه پله

  استفاده ازکناره در راه پله می تواند ضمن ایجاد راحتی و ایمنی در برابر هرگونه سرخوردن یا لغزش، ظاهر متفاوتی نیز ایجاد می کند.

   

  جهت مشاهده کلکسیون کناره ها کلیک کنید

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای