انتخاب بهترین فرش برای فضای مورد نظر
3 نکته مهم برای انتخاب درست فرش حال و پذیرایی
 • هنگامی که موضوع دکوراسیون داخلی مطرح می شود فرش پذیرایی یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود ولی توجه عمده ی مردم بر چیدمان کلی و انتخاب رنگ ها و طرح ها متمرکز می شود و موضوع استفاده ی بهینه از ظاهر کف ساختمان فراموش می شود.توجه به هرگونه فضای خالی برای تزیین ساختمان، تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد.بنابراین بهتر است لوازمی که به زیباتر شدن کف ساختمان کمک می کنند توجه کنیم.

  پیش از انتخاب طرح و بافت فرش، لازم است چند نکته را بدانید. فرش و قالیچه، از مهم ترین فاکتورهای زیبایی کف ساختمان هستند جون نه تنها ظرافت و زیبایی خاصی به محیط می دهند، بلکه فضای راحتی نیز برای ساکنین فراهم می آورند.

  از آنجا که پذیرایی از مهمان ها و دوستان در اتاق پذیرایی صورت می گیرد، این اتاق مهم ترین نقش را در زیبایی ساختمان ایفا می کند

  1- انتخاب سایز مناسب برای فضایی که فرش را برای آن انتخاب کرده اید.
  2- انتخاب ضخامت و تراکم فرش موردنظرتان
  3- انتخاب نوع فرش و الیافی که در فرش به کار رفته.

  اگر تمایل دارید کل فضای کف را با فرش بپوشانید، بهتر است از فرش های بزرگ استفاده کنید، اما اگر تمایل دارید بخش های مختلفی از سالن را نمایش بدهید و استفاده های تزیینی دیگری از آن بکنید، بهتر است قالیچه یا فرش های کوچک را تهیه کنید.

  همانطور که می دانید، اتاق پذیرایی با وسایل مختلفی مانند، مبلمان، میز و صندلی، کمدها یا ویترین های دکوری و غیره چیدمان می شود. بنابراین این نکته را حتما در نظر داشته باشید که فرش های خود را مطابق با طرح و رنگ آن ها ست کنید.

  به عنوان مثال در تصویر زیر، از دکوراسیون طلایی و سفید استفاده شده است که مطابق با آن فرش کرم رنگ استفاده شده است.

   

  3 نکته مهم برای انتخاب درست فرش حال و پذیرایی

  ضخامت و تراکم فرش چقدر اهمیت دارد؟

  فرش هایی که ضخامت و تراکم زیادی ندارند، طرح و بافت منسجم تر و پیچیده تری دارند اما در عین حال نرمی و لطافت کمتری دارند . در این گونه موارد جنبه ی زیبایی و دکوراسیون فرش قوی تر از راحتی و لطافت آن است.

  بنابراین هرچه فرش تراکم و ضخامت بیشتری داشته باشد، نرمی و راحتی آن بیشتر است اما این بدان معنا نیست که این نوع فرش ها شیک و خاص نباشند.
  به هرحال انتخاب تراکم و زیبایی کاملا به خودتان بستگی دارد.

   

  3 نکته مهم برای انتخاب درست فرش حال و پذیرایی

  انتخاب مواد و نوع فرش

  آخرین گام برای انتخاب فرش، توجه به مواد و نوع آن است.مواد به کار رفته در فرش به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود.
  که مواد طبیعی از کیفیت بیشتری برخوردارند و برای محیط سالم تراند.

  مواد طبیعی به کاررفته در فرش شامل: پشم، ابریشم و پوست حیوانات هستند.

  پشم از گرما، نرمی و لطافت برخوردار بوده و الیاف محکمی دارد و قالیچه های با کیفیتی از آن تولید می شود. از پشم می توان به روش های مختلفی برای کاربری های متفاوت استفاده کرد.

   

  فرش پشم و پوست

   

  ابریشم از ظرافت و کیفیت و زیبایی بسیار چشمگیری برخوردار است و تنوع گسترده ای از طرح ها و نقش ها را می توان در آن دید. اما باید آن را با مراقبت بیشتری نگه داری نمود و در اتاق هایی که عبور و مرور کمتری در آنها می شود استفاده کرد.

   

  پوست حیوانات بافت محکم، نرم و طبیعی دارد و انتخابی عجیب اما جسورانه ای برای مردم است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای