کفپوش روشن در مقابل کفپوش تاریک - مزایا و معایب
کفپوش روشن در مقابل کفپوش تاریک – مزایا و معایب
 • کفپوش‌های روشن و تیره می‌توانند دقیقاً یک فضا را کاملاً متفاوت جلوه دهند. هر تناژ رنگی مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین مهم است که قبل از خرید فرش تصمیم بگیرید اگر انتخاب شما هنوز مشخص نیست، بدون آگاهی و تصمیم قبلی، خرید نکنید. در این صفحه مزایا و معایب کفپوش‌های روشن و تیره آورده شده است. ما توصیه می‌کنیم با یک متخصص در این زمینه برای انتخاب نهایی خود صحبت کنید.

  کفپوش های روشن

  فرش‌‎های رنگ روشن

  1- فضا را روشن‌تر و بازتر می‌کند.

  استفاده از کف‌ پوش‌های روشن برای اینکه اتاق‌ها بزرگ‌تر و دلنشین‌تر به نظر برسند، یک ابزار طراحی داخلی بسیار محبوبی است. برای فضاهای کوچک‌تر یا اتاق‌هایی که در معرض نور طبیعی زیادی نیستند، کفپوش‌های روشن انتخاب عالی هستند.

  2 - طراحی آسان‌تر

  فرش یا کف ‌پوش‌‌های رنگ روشن‌، ظریف‌تر و کار کردن با آن‌ها آسان‌تر می‌باشد. متوجه خواهید شد که کفپوش‌های روشن در آپارتمان‌ها رایج‌تر هستند، زیرا رنگ دیوارها، رنگ مبلمان و سبک‌های بیشتری را نسبت به کفپوش‌های تیره تکمیل می ‌کنند.

  3 - گرد و غبار، مو و آسیب های جزئی روی فرش را پنهان می کند.

  کفپوش‌های رنگ روشن پوشانندگی عالی برای گرد و غبار و موهای روشن ‌تر ایجاد می‌کنند، بنابراین تقریباً همیشه تمیز به نظر می‌رسند. آنها همچنین بیشتر از رنگ‌های تیره‌ تر آسیب را می‌پوشانند که برای خانه‌های شلوغ، رنگ های روشن انتخاب بهتری می باشد.

  معایب فرش‌های رنگ روشن

  @برخی از اتاق‌ها نور مستقیم خورشید را دریافت می‌کنند و زمانی که فرش‌های رنگ روشن را در آنجا قرار می دهیم، ممکن است برای آن محیط بسیار روشن باشد. این مسئله را می توان با پهن کردن فرش های مناسب برای آن محیط برطرف کرد.

  • پیدا بودن بیشتر لکه ها

  این مسئله به نوع مواد فرشی که انتخاب می کنید بستگی دارد، اما اگر از موادی استفاده کنید که مستعد لکه شدن و کثیف شدن هستند، لکه‌ها و کثیفی روی فرش راحت‌تر و بیشتر دیده می شوند. اگر موادی را انتخاب کنید که بادوام‌تر باشد، لکه ‌های احتمالی روی فرش را زودتر از بین ببرید.

  کفپوش تیره رنگ

  کفپوش تیره

  1- نور را جذب می کند، کمتر در معرض محو شدن است.

  مانند نشان دادن لکه‌ها، محو شدن تا حد زیادی به مواد و الیاف فرش بستگی دارد، اما این مسئله‌ای نیست که نادیده گرفته شود. کفپوش‌هایی مانند چوب سخت مستعد محو کردن لکه ها هستند و اگر تیره تر باشند رنگ آن ها ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

  2- پنهان شدن ذرات و گرد و غبار .

  کف‌های تیره برای پنهان کردن موهای تیره ‌حیوانات، خاک و زباله‌ ها عالی هستند. اگر خانه‌ی بسیار شلوغی دارید و متوجه می‌شوید که بیشتر اوقات کثیفی و گرد و غبا از بیرون به داخل خانه می‌رود، فرش‌های تیره ممکن است راه حلی برای شما باشد.

  نکات منفی

  • اتاق را کوچک تر نشان می دهد.

  اگر یک اتاق نور طبیعی زیادی دریافت نمی کند، یک طبقه تاریک می تواند اتاق را کوچک، غم انگیز به نظر برساند. هنگامی که فضا محدود است، همانطور که اغلب در آپارتمان ها وجود دارد، طبقه های تاریک می توانند  جلوه ی فضای کمتری را ایجاد کنند. در یک اتاق بزرگ و پر نور، لازم نیست نگران این مشکلات باشید.

   

  • گرد و غبار و زباله‌های روشن را نشان می‌دهد.

  گرد و غبار، زباله های روشن و موهای روشن حیوانات خانگی را بیشتر نشان می دهد. پس بهتر است برای تمیز کردن آن ها از جارو برقی استفاده کنید.

   

  می‌توانید با بافنده‌ها تماس بگیرید.

  در نهایت، انتخاب کاملاً به سلیقه‌ی شما بستگی دارد و باید فضا و سبک دکوراسیون شما را تکمیل کند. ما به شدت توصیه می‌کنیم که با یک با افراد متخصص در این زمینه صحبت کنید تا اطلاعات سفارشی مطابق با خواسته‌ها و نیازهای خود به دست آورید و حتی می توانید چند نمونه کفپوش تهیه کنید تا ببینید .بهترین انتخاب‌های شما در فضای مورد نظرتان چگونه به نظر می رسد

  منبع :

  http://weavercarpets.com/light-vs-dark-flooring-pros-cons.html

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای