هر آنچه که باید در مورد خرید فرش مراکشی بدانید
هر آنچه که باید در مورد خرید فرش مراکشی بدانید
 • چگونه فرش های مراکشی در هر منطقه  ای متفاوت هستند. در بیش از 50 منطقه وجود دارد که این نوع  فرش تولید می شود، و برخی از آنها به طور طبیعی بهتر از سایرین شناخته شده هستند. هر منطقه سبک، رنگ‌ها و الگوهای خاص خود را دارد، اما طرح‌ ها حتی می ‌توانند از بافنده ‌ای به بافنده ای دیگر متفاوت باشند.

  هنگام خرید فرش به چه نکاتی توجه کنیم . مواد و رنگ ها از هر منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت می باشد و حتی از قبیله به قبیله ای دیگر نیز ممکن است متفاوت باشند. اغلب از الیاف پشم استفاده می کنند، اما برخی دیگر از پشم حیوانات یا مواد مصنوعی استفاده می کنند. با این حال، بافت  آن ممکن است چندان مورد توجه قرار نگیرد.

  خلاف فرش‌های ترکی و ایرانی، کیفیت فرش‌های بربر لزوماً به تعداد شانه هایشان ارتباطی ندارد. این بیشتر به سبک، متریال و منطقه مربوط می شود. همچنین، از آنجایی که بیشتر فرش‌های مراکشی از پشم بافته شده‌اند، می‌توانید صحت آن را به سادگی با روش سوزاندن آن تست کنید. پشم مانند مو می سوزد، در حالی که الیاف مصنوعی مانند پلاستیک ذوب می شوند. همچنین می‌توانید فرش را با یک پارچه ی مرطوب بمالید تا مطمئن شوید که الیاف به درستی رنگ شده است.

  فرش های دستباف مراکشی – از لحاظ بافت شان، اگر مراکشی اصل باشند، دستباف هستند. در مراکش کارخانه ‌ای وجود ندارد که فرش‌های گره‌ دار بافته شود. بنابراین عنوان دستبافت برای همه ی آن ها صدق می کند. همانطور که گفته شد «کارخانه‌هایی» وجود دارند که فرش‌های جدیدی می بافند.

   

  هر آنچه که باید در مورد خرید فرش مراکشی بدانید.
  هر آنچه که باید در مورد خرید فرش مراکشی بدانید.

   

  فرش مراکشی از چه چیزی بافته می شود؟

  پشم. ماده اولیه مورد استفاده در بافت فرش مراکشی پشم گوسفند است. با این حال، گاهی اوقات از پنبه هم برای سبک ها و قسمت های مختلف فرش استفاده می شود. از نخ های مصنوعی نیز می توان استفاده کرد – معمولاً این موضوع زمانی صادق است که رنگ های بسیار روشن و غیر طبیعی را می بینید، همانطور که گاهی در سبک های مختلف اتفاق می افتد. بنابراین قبل از خرید این نوع فرش ، پیشنهاد می کنم این مقاله را کامل مطالعه کنید.

  برای خرید فرش های مراکشی چقدر باید هزینه کنید؟ برای پاسخ به این سوال، جواب قطعی نمی توان داد. قیمت ها از فروشگاه به فروشگاه های دیگر متفاوت می باشند. شما می توانید از فروشگاهی ارزان قیمت تر از فروشگاه دیگری تهیه کنید یا حتی می توانید فرش تان را بصورت آنلاین تهیه کنید به جای اینکه به فروشگاه های حضوری بروید. در برخی از فروشگاه ها با قیمت ثابت و با حمایت دولتی وجود دارد که می‌توانید به آنجا بروید تا ببینید قیمت تمام شده یک کالا چقدر است.

   

  SOURCE:

  https://www.viator.com/blog/article/Tips-for-Buying-a-Moroccan-Rug-in-Marrakech/l93836

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای