نکاتی راجع به دکور خانه با فرش
نکاتی راجع به دکور خانه با فرش
 • فهرست مطالب

  اگر اتاقتان بی روح و سرد می باشد و فاقد هرگونه هیجانی است، در آنجا فرش قرار دهید. گرچه این می تواند تنها دلیل کافی برای پهن کردن فرش در اتاق باشد، اما بسیاری موارد دیگر نیز وجود د ارد که باعث می شوند یک فرش به اتاق گرما و جذابیت خاصی اضافه کند و دکوراسیون اتاق را تکمیل کند.

  چندین روش مختلف برای تزئین با فرش وجود دارد ، اما ما با چند مورد از آن ها شروع خواهیم کرد:

  برای تعریف و تقسیم قسمت های مختلف اتاق از فرش استفاده کنید.

  از فرش برای تعریف یا تفکیک مناطقی مانند مکان های نشیمن یا ناهار خوری و اتاق و غیره استفاده کنید. این امر خصوصاً در آپارتمان های استودیویی یا اتاق های بزرگتر بسیار مفید است.

  تنوع ایجاد کنید.

  برای ایجاد تنوع در یک فضا می توانید از فرش استفاده کنید. هنگامی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که فرش های یک اندازه می توانند از نظر بصری اتاق را به دو نیم تقسیم کنند. از فرش هایی با اندازه های مختلف برای ایجاد حس تنوع استفاده کنید.

  هماهنگی ایجاد کنید.

  هنگام استفاده بیش از یک فرش ، بهتر است فرش ها از نظر سبک مکمل یکدیگر باشند. در غیر اینصورت ، می توانید با یک اثر ناخوشایند مواجه شوید.

  ایده هایی برای طرح رنگ دریافت کنید.

  از فرش مورد علاقه به عنوان اساس طرح رنگ در یک اتاق استفاده کنید. از طرف دیگر ، اگر بعد از قرار دادن مبلمان در خانه ، فرش را تهیه کنید، می توانید از فرش برای ست کردن با دیگر رنگ های موجود استفاده کنید.

  یک نقطه مرکزی ایجاد کنید.

  از فرش به عنوان نقطه کانونی اتاق خود استفاده کنید ، زیرا فرش ها می توانند تأثیر زیادی بگذارند. برای این کار می توانید با رنگ کردن دیوارهای خود کنتراست ایجاد کنید تا یکی از رنگ های موردعلاقه ی شما بیشتر جلوه داشته باشد.

  استفاده از فرش به عنوان دیوارکوب

  از فرش به عنوان دیوارکوب برای نمایش یک فرش یا ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کنید.

  شکل های مختلف فرش را بررسی کنید.

  تصور نکنید که یک فرش حتما باید مستطیل باشد. اجازه دهید نحوه چیدمان مبلمان شما فرم فرش شما را تعیین کند. سعی کنید بفهمید که کدام شکل بهتر به نظر می رسد و سپس به نظر می رسد که شکل مربع ، گرد یا بیضی شکل بهتر از چیدمان مستطیل شکل مبلمان شماست.

  مطمئن شوید که اندازه ی فرش مناسب است.

  وقتی فرشی به اندازه اتاق می خرید ، چند سانتی متراز طول و عرض اتاق کم کنید. خالی گذاشتن کف در لبه ها باعث می شود اتاق کمی بزرگتر به نظر برسد.

  یک اتاق را به روز کنید.

  فرش و کوسن را عوض کنید تا اتاق را برای همراه تغییر فصل به روز کنید. برای این کار می توانید از رنگ ها کمک بگیرید.

  سخن پایانی :

  همیشه از روفرشی استفاده کنید تا فرش شما لیز نخورد یا خرد نشود. روانداز فرش باید متناسب با نوع کف شما باشد و همچنین اندازه مناسبی داشته باشد تا فرش از سر خوردن کاملا جلوگیری کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای