فرش شنل چیست ؟
فرش فانتزی شنل چیست + مزایا و معایب
 • فرش شنل چیست ؟

     همانطور که می‌دانید، امروزه در صنعت قالیبافی در ایران انواع فرش ماشینی متنوع و بسیار مجلل بافته می‌شود. یکی از فرش‌هایی که خریداران زیادی را به خود جذب کرده است، فرش شنل می‌باشد. فرش شنل انواع مختلفی دارد که یکی از انواع پر فروش آن، فرش  شنل فانتزی است. به فرش‌های شنل، فرش‌های بلژیکی نیز می‌گویند.

  فرش فانتزی شنل یکی از انواع و اقسال فرش های فانتزی تولید شده در کشور ایران است که برای اولین بار این نوع از فرش ها را کشور بلژیک تولید کرد و در ایران نیز به فرش بلژیکی ( belgium rugs ) معروف هستند و پس از استقبال خوب از این کفپوش ها چند سالی هست که جای خود را در منازل ایرانی باز کرده است و مردم ایران استقبال خوبی از این نوع فرش کرده اند , این سبک از فرش ها را برای اولین در دنیا کشور بلژیک تولید کرد و پس از مشاهده استقبال خوب مردم ایران از این فرش ها توسط تولیدکننده های ایران , تولید این فرش ها در ایران شروع شد. فرش های شنل به گونه‌ای طراحی شده است که بتوان آن را با انواع مختلف دکوراسیون ست کرد؛ به عبارت دیگر این فرش‌ها هم در دکوراسیون ‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم مدرن.

  تفوت اصلی فرش های شنل با سایر هم نوع های فانتزی خود در نوع بافت آن ها میباشد , بافت شنل به گونه ایست که در قسمت هایی از فرش بافتی نیست و کف ساده است که در آن قسمت ها خالی نوعی نخ استفاده میشود که به آن بافت و نخ شنل میگویند. این کار باعث برجسته شدن این سبک از فرش ها میشود

  فرش شنل چیست ؟

  مزایا و معایب

  مزایا

  قیمت بسیار مناسب به نسبت هم رده های تولید شده در درسته فرش فانتزی

  وزن نسبتا سبک

  قابل شستشو بودن

  عدم پرزدهی

  نرمی و لطافت عالی

  معایب

  عدم مقاوت در برابر گرما و حرارت ( به دلیل استفاده از نخ پلی استر برای بافت )

  طول عمر کمتر به نسبت سایر فرش های فانتزی

  احتمال تخت شدن الیاف در دراز مدت ( به دلیل تراکم پایین و خالی بودن کنار الیاف سطح فرش )

  مقاوت کم در برابر اجسام سنگین مثل مبل های سنگین

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای