در هر اتاق خواب چه چیزی باید وجود داشته باشد؟
در هر اتاق خواب چه چیزی باید وجود داشته باشد ؟
 • هر اتاق خواب باید فضایی کاربردی و قابل استفاده باشد. مهم است که اتاق خواب خود را تمیز و مرتب نگه دارید تا بتوانید هرموقع از روز خواستید در ان جا استراحت کنید لیستی از همه چیزهایی که باید در اتاق خواب نگه دارید بنویسید تا بدانید چه تعداد کشو و وسایل آویختنی در اتاق نیاز دارید. 

  قفسه ها و کمدهایی برای بالای دیوار در نظر بگیرید و از کمدها و کمد های بلند حداکثر استفاده را ببرید. آن را دو منظوره کنید تا مبلمان بیشتر کار کنند. از بالای کشوها به عنوان میز آرایش استفاده کنید، یا یک صندلی پنجره ای و تو خالی، فضای مخفی زیر آن ایجاد کنید

  در هر اتاق خواب چه چیزی باید وجود داشته باشد؟

  یک تخت خواب انتخاب کنید و آن را طوری قرار دهید که اولین چیزی باشد که هنگام ورود به اتاق توجه شما را به خود جلب می کند. طرحی را انتخاب کنید که بلافاصله سبک بقیه فضا را نیز مشخص کند، مچنین شما می توانید یک اثر هنری چشمگیر و جذابی را بالای تخت بگذارید تا نظر دیگران را به خود جلب کند. 

  برای اینکه تاج تخت به یک قطعه ای واقعی تر تبدیل شود، به دنبال چیزی با ابعاد فوق العاده باشید یا آن را در یک رنگ بولد یا چاپ برجسته انتخاب کنید. برای اطمینان از اینکه تختخواب شما دریک دید مناسبی قرار می گیرد، از نورپردازی استفاده کنید. یک چراغ آویز بزرگ در بالای تخت در نظر بگیرید، یا دو عدد چراغ در دو طرف ان در نظر بگیرید.

  در هر اتاق خواب چه چیزی باید وجود داشته باشد؟

  حتما از پرده با رنگ و الگو و بافت متناسب با دکوراسیون اتاق استفاده کنید تا آن ها را به یک طراحی منحصر به فرد کلی در اتاق خواب تبدیل کنید. برای بهترین نتیجه و عملکرد روی کیفیت وسایل هزینه کنید. 

  پارچه ی پرده را با کیفیت بالا و سنگین عایق نور، مرکز و سر و صدای بیشتری را ارائه می دهد و بیشتر دوام می آورد. سعی کنید ملحفه و تشک های ضد حساسیت و طبی تهیه کنید. ملحفه ای را انتخاب کنید که به طور خاص برای مبتلایان به آلرژی طراحی شده است تا در هنگام خواب درد یا آلرژی را کاهش دهد. البته، به یاد داشته باشید که ملحفه یا تشک خود را مرتباً عوض کنید تا از گرد و غبار خلاص شوید

  در هر اتاق خواب چه چیزی باید وجود داشته باشد؟

  ایده های اتاق خواب

  فضایی را برای یک میز ایجاد کنید

  یکی از ایده های اتاق خواب با یک میز این است که میز را به راحتی در زیر پنجره قرار داده و با وسایل آینه ای اطراف آن کار کرد. استفاده از این میز در اتاق به عنوان میز تحریر نیز کاربردی است. با کار کردن آیینه در اطراف آن، جلوه ی آن بیشتر خواهد شد. 

  یک صندلی روکش دار یک انتخاب فوق العاده برای اتاق خواب است زیرا به شما این امکان را می دهد که بافت و الگوی بیشتری به اتاق اضافه کنید. علاوه بر این ، ظاهری لوکس ایجاد می کند

  استفاده از کاغذ دیواری

  اتاق خواب با تابلوهای دیواریلازم نیست کاغذ دیواری در تمام دیوار شما چسبانده شود. شما می توانید از یک نقاشی دیواری یا تابلوبرای جلوه ی بیشتر بر روی دیوار استفاده کنید.

  فرش اتاق خواب

  فرش

  کاملاً مشخص است که فرش بسیار نرم‌‌تر از چوب یا کاشی است و راه رفتن و ایستادن روی آن راحتی بیشتری دارد. فرش باعث می‌‌شود پای شما احساس گرما و لطافت کرده و فشار قدم‌‌ های‌‌ تان را جذب می‌‌کند. 

  این امر باعث می‌‌شود پاهای شما روی سطح ملایم‌‌تری قرار بگیرد. همه‌‌ی ما قبول داریم که وقتی از تختخواب بیرون می‌‌آییم، اگر بجای کف‌‌پوش چوبی روی فرش قدم بگذاریم حس خوشایندتری خواهیم داشت.

  یکی دیگر از مزایای اصلی استفاده از فرش اتاق خواب کاهش سر و صدای اتاق است. این مسئله با کاهش پژواک قدم‌‌های شما بر روی کف‌‌پوش چوبی کاملاً روشن است. 

  سطوح سخت نمی‌‌توانند صدا را همانند فرش جذب کنند. بدین ترتیب همسایه‌‌های پر سر و صدایی که در طبقه‌‌ی بالایی ساکن هستند دیگر چندان مزاحم چرت نیم‌‌ روزی شما نخواهند شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای