انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه
انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه
 • خب شما تصمیم به خرید یک فرش جدید گرفته‌اید. مبارک است! اما فرش‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجودند. در این حالت چطور فرشی متناسب با سبک و دکوراسیون خانه خود انتخاب می‌کنید؟

  چگونه فرشی متناسب با دکوراسیون خانه‌ام انتخاب کنم؟

  احتمالا در نگاه اول فقط به نوع و اندازه اتاقی که می‌خواهید فرش را در آن قرار بدهید توجه می‌کنید. اما برای انتخاب فرش مناسب عوامل دیگری هم وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

  مواد

  فرش پنبه‌ای برای ماه‌های گرم‌تر سال مانند تابستان ایده آل است. پشم اما ماندگاری طولانی و لمس نرمتری دارد. بسیاری از مردم مواد طبیعی را ترجیح می‌دهند، اما مواد مصنوعی کاربردی‌تر و مقرون به صرفه‌تر هستند. 

  مواد مقاوم در برابر لکه مانند پلی پروپیلن می‌تواند انتخاب خوبی برای مناطق خاصی از خانه مانند آشپزخانه باشد. به ویژه اگر بچه کوچک یا حیوان خانگی دارید، هنگام انتخاب فرش به این نکته توجه کنید.

  رنگ

  رنگ یکی دیگر ازنکات کلیدی انتخاب فرش است. به رنگ‌های موجود در فضا فکر کنید. لزوماً لازم نیست رنگ‌های محیطی با رنگ‌های بکار رفته در فرش مطابقت داشته باشند، اما باید مکمل یکدیگر باشند. 

  فرش مناسب باید بین اجزای مختلف دکوراسیون تناسب ایجاد کند. انتخاب رنگ مناسب به شما در رسیدن به این هدف کمک می‌کند.

  بافت

  هنگام انتخاب فرش به بافت آن توجه کنید. فرشی با پوست و خز مانند پوست گوسفند یا پوست گوزن شمالی، که اغلب در دکوراسیون اسکاندیناوی یافت می‌شوند، به ایجاد یک فضای راحت کمک می‌کند.

  اگر طعم و مزه شما در فضای داخلی بیشتر به تجمل و انحطاط متمایل است، چیزی را انتخاب کنید که جلوه ای درخشان داشته باشد. فرش ترکیبی ابریشمی به اتاق خواب یا اتاق نشیمن زیبا جلوه می دهد.

  الگو

  فرش به فضا طرح و نقش می‌دهد. فرش‌ها در طرح‌هایی مانند طرح گل، هندسی و الگوهای انتزاع در بازار موجود هستند.

  انتخاب طرح مناسب می‌تواند در سبک دکور خانه‌تان تأثیر بگذارد.

  در اینجا 5 فرش مختلف برای 5 سبک داخلی مختلف معرفی کردیم.

  انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه

  جذابیت زندگی روستایی

  برای یک ظاهر روستیک یا روستایی، از الیاف طبیعی مانند سیزال، کنف، جوت یا سیوید استفاده کنید. سیزال‌ها بسیار کاربردی و سازگار با محیط زیست هستند و همچنین بافتی محکم و سخت دارند. بنابراین برای مناطقی مانند پله و راهرو انتخابی عالی هستند.

  زندگی شهری

  این دیوار بزرگ آجری سفید و کف بتنی، حس فضای شهری را دارد. در کنار مبل و صندلی چوبی، فرشی 100٪ پشمی اضافه کنید تا این فضای سرد و سخت را تلطیف کند.

  انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه

  تلفیق کلاسیک و مدرنیته

  من عاشق طراحی‌های مدرن هستم، اما باور دارم خوب است که حداقل یک عنصر کلاسیک را به فضا اضافه کنید تا به دکوراسیون جلوه بدهد. ترکیب یک فرش و آینه عتیقه در این فضای داخلی بسیار مدرن جلوه‌ای تازه به این محیط می‌بخشد. تلفیق سبک کلاسیک و مدرن همیشه باعث ایجاد فضایی جذاب‌تر می‌شود.

  انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه

  خانه‌های رنگارنگ شهری

  یک اتاق نشیمن زیبا با افزودن فرشی پر نقش و نگار و رنگی واقعاً جان می‌گیرد و زنده می‌شود. رنگ‌های فرش منعکس کننده رنگ‌هایی است که در دکوراسیون وجود دارد و بر آن‌ها تأکید می کند. همچنین باعث به هم پیوستگی دکوراسیون می‌شود.

  انتخاب صحیح فرش متناسب با دکور خانه

  صنعتگر جهانی

  در این فرش دستبافت هندی، الگوهای فرش‌های پشمی و پنبه‌ای مراکشی تداعی می شود. منگوله های دست ساز در طرح به آن حس آرامش بخشیدند و آن را برای قرار دادن در یک فضای داخلی مدرن مناسب کرده است. فرش می‌تواند مکمل دکوراسیون منزل باشد. 

  امیدواریم که این مطلب الهام بخش شما باشد. ما دوست داریم بدانیم کدام سبک را برای خانه خود انتخاب می‌کنید. پس حتما در بخش کامنت‌ها سبک انتخابیتان را بنویسید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای