راهنمای آسان برای انتخاب فرش اداری مناسب
 • انتخاب بهترین فرش مخصوص محیط اداری شما یکی از عناصر اصلی در ایجاد تن و سبک برای دفتر کار شما است. فرش‌های اداری امروزه در اشکال، اندازه‌ها، مواد و سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند تا گرما، راحتی و عایق صوتی مورد نیاز را برای دفتر شما فراهم کنند. امکانات و گزینه‌های زیادی برای انتخاب فرش اداری وجود دارد، بنابراین بیایید در مورد انتخاب بهترین فرش مخصوص محیط‌های اداری، صحبت کنیم.

  مزایای فرش اداری

  نکات مهم نحوه انتخاب فرش اداری

  • اگر می‌خواهید فرش اداری زیر میز قرار بگیرد، اطمینان حاصل کنید که به اندازه‌ی کافی فرش بزرگ باشد تا میز و همه صندلی‌ها به راحتی روی فرش قرار گیرند.
  • فرش باید به طور کامل قسمت زیر همه‌ی صندلی‌ها را در قسمت نشیمن بپوشاند.
  • برای اینکه یک فرش اتاق را پر کند، فقط چند سانتی متر از فرش و دیوارها یا مبلمان اطراف آن فاصله داشته باشند.
  •  

  تعین سایز فرش اداری متناسب با انواع نیازهای شما بررسی می شود. اگر فرشی را صرفاً به دلایل تزئینی و دکوری می خواهید، اندازه ی آن باید با ایده ی دکور شما مطابقت داشته باشد. 

  به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک فرش گرد کوچک برای قسمت نشیمن، یک فرش بزرگ برای زیر میز و صندلی داشته باشید، یا ممکن است بخواهید که تقریباً فرش دیوار به دیوار باشد و کامل سطح زمین را بپوشاند.

  • اگر می خواهید فرش اداری زیر میز باشد، اطمینان حاصل کنید که به اندازه‌ی کافی بزرگ است تا میز و همه صندلی ها به راحتی روی فرش قرار گیرند.
  • فرش باید به طور کامل همه صندلی ها را در یک قسمت نشیمن بپوشاند.
  • برای اینکه یک فرش اتاق را پر کند، فقط چند سانتی متر از فرش و دیوارها یا مبلمان اطراف آن فاصله داشته باشند.

  یک نکته ی مهم برای فرش اداری موادی است که از آن بافته شده است، به خصوص اگر قصد دارید آن را در اطراف میز خود قرار دهید. یک فرش اداری دور میز باید به صندلی شما اجازه حرکت آزادانه بدهد. برای انجام این کار، بهتر است فرش نازک یا کم تراکم باشد. 

  یک فرش کم پرز یا پرز کوتاه نسبت به سایر فرش های پرز بلند، شیک و حجم کمتری دارد. آن ها اغلب در فضاهایی با تردد بیشتر دیده می شوند، اما این باعث نمی شود که آن ها مجلل یا ساده نباشند.

  جنس فرش‌های اداری

  پرزهای فرش می تواند کوتاه و کم یا الیاف ضخیم و یا بلند باشد. فرش کم پرز برای دفاتر عالی است زیرا اجازه می دهد مبلمان آزادانه حرکت کنند، خطر سر خوردن کم تر است و آثاری از مبلمان نشان نمی دهد. این قالی‌ها شامل بافت های پرزدار، گره دار یا بافته‌شده هستند. 

  فرش‌های پرزدار اغلب به صورت ماشینی از بافت ‌هایی از الیاف ساخته می‌شوند که از یک ماده پشتی کشیده شده و سپس به طول بریده می‌شوند تا ظاهری صاف و یکدست ایجاد کنند. یک فرش اداری بافته شده اغلب دستباف است و حتی می تواند یک فرش موروثی با کیفیت باشد. 

  این گران ترین و بادوام ترین گزینه است. قالیچه های بافته شده فرش های کم پرز هستند که با الیافی بافته می شوند که یکی یکی در جای خود گره خورده شده اند. این فرش ها نسبت به سایر گزینه ها ظاهری مجلل دارند.

  طرح فرش اداری

  فرش های اداری، مانند هر فرش دیگری، بسیار فراتر از یک تصمیم کاربردی هستند. این نیز یک توجه به سبک است. فرشی که انتخاب می‌کنید چیزی در مورد نحوه کار یا تجارت شما می‌گوید.

  هر نوع فرشی را که انتخاب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که ابتدا با عملکرد شما مطابقت دارد، سپس با نشان دادن سبک و شیوه کار شما تأثیرگذار باشد. ما بیشترین تنوع فرش اداری را در تمامی رنگ ها، شکل ها، بافت ها و سبک ها متناسب با نیاز شما داریم. مجموعه ما را در takfarshcom بررسی کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای