پاک کردن لکه لاک از فرش
پاک کردن لکه لاک از فرش
 • اگر بطور تصادفی لاک ناخن روی فرشتان ریخت، اصلا سردرگم نشوید. ما اینجاییم تا به شما همراه با کارشناسان راهنما وبکارگیری روش های صحیح در پاک کردن لکه ی لاک کمک کنیم! پس در این صفحه راه و روش های ما را دنبال کنید تا این کار بر ای شما اسان تر شود.

  لکه خشک یا مرطوب ؟

  اولین نکته این است که ببینیم لکه ی لاکی که روی فرش ریخته است خشک است یا مرطوب؟ 

  بهتر است که هرچه سریعتر لکه را پاک کنید و پاک کردنش را به تعویق نیندازید.هرچه دیرتر اقدام کنید کار را برای خودتان سخت تر کرده اید. اگر لکه مرطوب و تر است، ابتدا باید رطوبت و خیسی ان ر ا با دستمال توالت بگیرید تا بهش خشک نشده.

  اصلا لکه ی روی فرش را با دستمال پخش نکنید. شما که نمی خواید اوضاع از اینی که هست بدتر بشه؟! اگرلکه ی لاک خشک است، باید با چاقویی که زیاد تیز نیست اونو روی فرش بخراشید.

  اگر شما به این فکر می کنید که چگونه لکه ی لاک را از بین ببرید، اینجا ما چندتا روش برای از بین بردن کامل لکه ی لاک به شما ارائه می دهیم. پس مارا دنبال کنید:

  چگونه لکه ی لاک را از بین ببرید

  اگر شما به این فکر می کنید که چگونه لکه ی لاک را از بین ببرید، اینجا ما چندتا روش برای از بین بردن کامل لکه ی لاک به شما ارائه می دهیم. پس مارا دنبال کنید:

  1. لکه ی لاک را با آب سرد مرطوب کنید.
  2. به اندازه ی کافی اسپری مو روی لکه ی لاک ریخته و سپس مقداری الکل روی آن اسپری کنید و با د ستمال روی ان بکشید. این یکی از بهترین روشهای ممکن برای پاک کردن لکه ی لاک از روی فرشتان می تواند باشد.
  3. از مسواک یا فرچه استفاده کنید. فرچه را برای چند دقیقه یی روی لکه بکشید. همانطور که فرچه را بر روی لکه می کشید آب نسبتا سرد را بطور مستقیم روی لکه بریزید.
  4. بهتراست که یک لاک پاک کن بدون استون روی لکه بریزید و به برس کشیدنتون با فرچه ادامه بدید.
  5. به آرامی لاک را با یک لباس یا پارچه ی سفید لکه گیری کنید، نه اینکه لکه را بیشتر پخش کنید تا جایی که می توانید به لکه گیری ادامه دهید.
  6. یک جارو برقی یا سشوار روی لکه بگیرید تا کامل مایع اضافی لاک از روی فرش گرفته شود.
  7. شیشه پاک کن. یکی دیگر از روش هایی که می تواند موثر باشد، استفاده از شیشه پاک کن است. مقداری مایع شیشه پاک کن بر سطح مورد نیاز اسپری کرده و سپس با دستمالی مرطوب روی آن بکشید تاجایی که لکه بطور کامل محو شود.
  8. این مراحل را تکرار کنید تا جایی که بطور کامل لکه از بین برود و باید صبور باشید.

  (به یاد داشته باشید که این کار، کار چندان آسانی نیست و ممکن است کمی زمان شما را بگیرد).

  یک لحظه صبر کنید. گفتید اسپری مو؟! بله، درست شنیدید. این روش بیشتر روی لکه ایی که خشک شده است بهتر جواب می دهد.

  محدوده ی مورد نیاز را با آب سرد مرطوب کنید،  سپس 10 الی 15 بار اسپری مو را روی لکه اسپری کنید. مقدار خیلی کمی الکل ( 3 قطره ی کوچک یا مقدار بیشتری بستگی به اندازه ی لکه ) روی آن بریزید. از فرچه یا برس برای پاک کردن آن استفاده کنید.

  مایع ظرفشویی چطوره؟

  می توان با مقدار کمی مایع رقیق شده همراه با آب گرم و با چندبار تکرارِ این کار، در از بین بردنِ لکه ی لاک موثر بود. هرچند انجام این کار با بکار گرفتن روش های بالایی بی تاثیر نیست. برای مثال؛ بعد از پاک کردن لکه با لاک پاک کن، می توان از این روش مایع ظرفشویی استفاده کرد برای از بین بردن لکه های باقی مانده ی لاک پاک کن.

  پاک کردن لکه لاک از فرش

  لکه روی فرشِ تیره ریخته شده یا روشن ؟

  تیره:

  اگر فرش شما تیره است، بهتر است که از الکل و اسپری مو به جای لاک پاک کن برای از بین بردن لکه استفاده کنید تا ریسک روشن شدن فرش شما کمتر شود.

  روشن:

  اگر فرش شما سفید یا روشن است، از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که لاک پاک کن شما از نوع صاف و خالص باشد، زیرا بعضی از لاک پاک کن ها رنگشان تغییر می کنه و ممکنه بیشتر ضرر بزنند .

  پاک کردن فرش با جوش شیرین

  از سرکه یا جوش شیرین استفاده کنید

  آیا می توانیم از سرکه یا جوش شیرین برای از بین بردن لکه ها استفاده کنیم؟ مطمئنا سرکه و جوش شیرین از روشهای شناخته در این مورد هستند. اگر شما دارید از سرکه برای پاک کردن استفاده می کنید، ابتدا باید آن قسمت لکه دار شده را با سرکه ی صاف مرطوب کنید سپس دستمال توالت را روی آن قرار دهید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه روی آن بماند و به آرامی دستمال را روی آن بکشید تا کامل لکه از بین برود. 

  درصورتیکه از روش جوش شیرین برای از بین بردن لکه استفاده می کنید، به اندازه ی کافی جوش شیرین را روی آن ریخته و سپس مقداری نوشابه ی گازدار غیرالکلی بر سطح آن بریزید و اجازه دهید تا حدود 10 دقیقه خیس بخورد و به آرامی دستمال را روی آن بکشید تا لکه کامل از بین برود و سپس آن منطقه را با آب یا دستمال مرطوب شستشو دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای