ایده های خلاقانه برای دکوراسیون اتاق پذیرایی

creating and defining a focal point

0 146

دکوراسیون اتاق پذیرایی: احتمالا برای شما هم اتاق پذیرایی از مهم ترین قسمت های خانه است و برای چیدمان آن دچار مشکلاتی شده اید. در این مقاله ایده هایی ارائه می دهیم تا بتوانیم به شما در چیدمان اتاق پذیراییتان کمک کنیم.

 

نقطه ی کانونی اتاق پذیرایی چیست؟

نقطه ی کانونی به قسمتی از فضای خانه می گویند که بخاطر چیدمان و تزیینی که دارد نظرها به آن سمت جلب می شود. این نقطه می تواند شومینه باشد، پنجره ها باشد، تابلوهای هنری و حتی کاغذ دیواری باشد.

به طور معمول، یک نقطه کانونی با ورود به اتاق پذیرایی آغاز می شود. برخی فضاها نیز بیش از یک نقطه کانونی دارند. مثلا این اتاق دارای سه نقطه ی کانونی است:

 

چیدمان اتاق پذیرایی

 

تیرهای چوبی سقف نگاه ها را به خود جلب می کند و همچنین اتاق را بزرگتر جلوه می دهد. استایل قدیمی خانه، سنگ ها و شومینه ی آجری ، زاویه دیدی برای حضور مبلمان ایجاد کرده است. دیوارهای آجری نه تنها به لحاظ معماری مستحکم و با دوام هستند بلکه فضایی دنج و صمیمی نیز به خانه بخشیده اند.

 

چطور یک نقطه ی کانونی با وجود دیوارهای معمولی ایجاد کنیم؟

 

دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

چیدمان یک اتاق با دیوارهای معمولی نیز می تواند چالش برانگیز باشد، لذا برای چنین چالشی راه حلی برای شما داریم. با نصب یک آینه ی بزرگ در بالای مبلمان خود و روی بزرگترین دیوار می توانید یک نقطه ی کانونی خوب ایجاد کنید.

یک گروه بندی شیک از وسایل طلایی رنگ مثل چراغ آواژور و میز فلزی مانند چیزی که در تصویر مشاهده می کنید (سمت راست) توازن خوبی در اتاق ایجاد می کند. با کمک کاغذ دیواری طرح دار یک نقطه ی کانونی جذاب ایجاد کنید

 

دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

کاغذهای دیواری طرح دار و رنگارنگ می توانند توجه زیادی به خود جلب کنند. مثلا در تصویر بالا یک کاغذ دیواری با یک آینه بزرگ منظره ای چشم نواز ایجاد کرده و در سمت چپ دومین نقطه کانونی ایجاد شده است، تبدیل دیوار سفید به یک گالری عکس و بعد راهی برای ورود به اتاق خواب کنار آن.

 

دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

مبلمان معمولا در اطراف نقطه کانونی اتاق قرار می گیرند، همانطور که در این تصویر نشان داده شده با نصب چند قاب عکس  روی دیوار، آن را مانند یک گالری هنری شده و فرصت خوبی برای تماشای یک فضای دلنشین ایجاد کرده است.

 

دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

در این آپارتمان، طراح داخلی با استفاده از دیوار آجری قرمز رنگ یک نقطه ی کانونی در اتاق پذیرایی ایجاد کرده است. نصب تابلوی نقاشی روی دیوار آجری نیز همان چیزی است که باعث می شود حضور این دیوار بهتر مشخص و تفکیک شود. مبلمان  طلایی رنگ نیز به ایجاد توازن در چیدمان کمک کرده و باعث شده توجه به سمت فضای مخصوص نشستن نیز جلب شود.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.