چرا ضخامت فرش مهم است؟

0 63

 

چرا ضخامت فرش مهم است؟

وقتی در مورد فرش و قالیچه مطالعه می کنید ، اغلب با اصطلاح “ضخامت فرش” مواجه می شوید. اگر صاحب خانه ای جدید شده اید یا برای اولین بار به خرید فرش می پردازید و مطمئن نیستید که این اصطلاح به چه معناست، بهتر است قبل از رفتن به خرید، مدتی وقت بگذرانید و در مورد ضخامت فرش اطلاعات کسب کنید.

به این شکل ، وقتی فروشنده درباره ضخامت فرش صحبت می کند، متوجه صحبت هایش می شوید و نیز باعث می شود تصمیم بگیرید چه نوع ضخامتی مناسب فرش شماست.

 

ضخامت فرش
ضخامت فرش

 

ضخامت فرش چیست؟

ضخامت به سطح یا روی فرش می گویند که به تعداد گره هایی که در عرض فرش است اشاره دارد و ممکن است بعدا بریده شود و یا باقی بماند. ضخامت یک فرش می تواند از پایین تا متوسط  و بالا متغیر​​باشد.

به اکثر فرشهای با ضخامت،فرش های خواب دار گفته می شود که بافت ریز تری نیز دارند.

خواب فرش در حسی که زیر پای شما ایجاد می کند تاثیر زیادی دارد و علاوه بر آن میزان دشواری و راحتی شما در تمیز کردن فرش نیز بستگی زیادی به خواب فرش دارد.

 

ضخامت بالا و پایین

فرش های کم ضخامت. این نوع فرش ها برای نقاط پر رفت و آمد و اتاق کودکان مناسب هستند ، و تمیز کردن آنها ساده تر است.

فرشش های با ضخامت متوسط. این فرشها معمولاً نرم و لطیف هستند و بیشتر  برای فضاهایی مانند حال یا پذیرایی و اتاق خواب استفاده می شوند.

فرش های با ضخامت بالا این فرشها به دلیل ظاهری که دارند بیشتر به عنوان فرش های فانتزی محسوب می شوند، نرمی و لطافت این فرش ها عالی است و برای اتاق خواب اصلی یا فضاهای دنج مناسب هستند، یعنی جاهایی که رفت و آمد کمتری در آن رخ می دهد اما به گرمای بیشتری نیاز دارد. فقط کمی ممکن است تمیز کردن آنها دشوارتر باشد.

 

 چه ضخامتی بهتر است؟ کم یا زیاد؟

به طور قطع نمی توان گفت که چه ضخامتی بهتر از بقیه است، چون هرکدام از آنها مزایا و گاها معایب خاص خود را دارند.

اگر فرشی را در نظر دارید که نیاز به مراقبت کمتری داشته باشد و راحتتر تمیز و یا شستشو شود، دنبال فرش های با ضخامت کم باشید.

اما اگر نگهداری از فرش برایتان دشوار نیست و بیشتر نرمی و لطافت آن برایتان اهمیت دارد، به دنبال فرش های با ضخامت متوسط باشید. این فرش ها چون الیاف بلندتری دارند برای جاروزدن، نیاز به مکش قوی تری دارند.

خواب فرش فقط یکی از مواردی است که باید هنگام خرید فرش به خصوص فرش های دستبافت به آن توجه داشته باشید. نکته ی دیگری که لازم است در مدل فرش در نظر بگیرید، رنگ و شکل و طرح آن است تا فضای زیبایی به خانه ی شما ببخشد.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.