نقش تابلو فرش در دکوراسیون و زیبایی منزل

0 101

تابلوفرش چیست ؟ 

فرش تصویری و یا فرش تابلو فرش یک فرش تزئینی است که به طور خاص برای حلق آویز در دیوارهای اتاق برای دکوراسیون استقاده می شود پس میتوان گفت تابلو فرش در دکوراسیون منازل نقش اساسی را بازی میکندطرح ها و نمونه های روی فرش های تصویری کاملا متفاوت از قالب های فرش های معمولی هستند . تابلو فرش ها به طور کلی شامل ۲ دسته تابلوفرش دستباف و تابلو فرش ماشینی میشوند . 

 همان طور که پیش ترهم گفتیم تصاویر استفاده برای با بافت و تولید تابلوفرش ها در اکثر موارد با فرش های معمولی استفاده شده برای فرش مای ماشینی کفپوش منازل تفاوت میکنند طرح هایی که عموما برای تابلو فرش ها استفاده میشوند شامل منظره , گل و گلدان , مینیاتوری , آیات , تندیس , اماکن تاریخی , تمثال ها , … می باشند که با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید نمونه های مختلف تابلوفرش ها در طرح های مختلف را مشاهده کنید 

انواع تابلوفرش ماشینی

تابلوفرش های ماشینی در دنیای تابلوفرش ها بیشتر تقاضا را نسبت به هم نوع های خود در دسته دستباف را دارند که دلایل مختلفی را میتوان برای این تقاضای بیشتر بیان کرد , عمده دلایل مهم این عرضه و تقاضا بیشتر تابلوفرش های ماشینی میتوان به مواردی همچون : تنوع بیشتر تابلوفرش های ماشینی از نظر طرح و رنگ بندی , قیمت پایین تر تابلوفرش های ماشینی به نسبت تابلوفرش های دستباف , وضوح تصویر بهتر در تصاویر ماشینی به نسبت تابلوفرش های دستباف و …. 

تابلوفرش های ماشینی در صنعت فرش ماشینی به صورت گونه های مختلف تولید و عرضه میشوند

تابلوفرش های ۱۵۰۰ شانهتابلوفرش های ۱۲۰۰ شانهتابلو فرش های ۱۰۰۰ شانهتابلو فرش های ۷۰۰ شانهو تابلو فرش های کلاریس

تابلو فرش در دکوراسیون

همواره داشتن اتاقی زیبا و داشتن دکوراسیونی عالی در منزل ، ذهن بانوان خوش سلیقه ی ایرانی را مشغول خود می کند. در این متن قصد داریم نظر شما را به دکوراسیون منزل با تابلو فرش معطوف کنیم .در هنگام خرید تابلو فرش به رنگ مبل ها و حتی فرش های خانه ی خود ، و ختی رنگی که برای دیوار خانه انتخاب شده است توجه کنید. حتما سعی کنید رنگ تابلو فرشی که برای دکوراسیون خانه ی خود انتخاب می کنید متناسب با رنگ خانه ی شما باشد تا زیبایی و نمای تابلو فرش در منزل شما دو چندان شود.قبل از خرید تابلو فرش حتما جایی را که می خواهید تابلو فرش را در ان نصب کنید انتخاب کنید . این عامل در انتخاب تابلو فرش بسیار مهم می باشد.اگر خانه ی شما سقف کوتاهی دارد سعی کنید تابلو فرش انتخابی شما عمودی باشد تا کوتاهی سقف خانه به دید نیاید . برای انتخاب مکانی که تابلو فرش را نصب می کنید حتما به نورپردازی خانه ی خود توجه کنید . هر چه نورپردازی خانه بیشتر باشد دید تابلو فرش در خانه بیشتر خواهد بود .در نصب تابلو به دیوار تراز بودن تابلو را در نظر بگیرید . تابلو را طوری نصب کنید که حتی کسانی که قدهای متوسط نیز دارند بتوانند با نشستن در نشیمن خانه ی شما، تابلو را به راحتی ببینند و سر خود را برای دیدن ان زیاد بالا نگیرند تا تاثیر ان بر بیننده زیاد شود.رعایت برخی نکات می تواند تاثیر یک تابلو فرش را در دکوراسیون منازل بی نهایت کند .برای مثال اگر سقف خانه کوتاه است و فاضله سقف تا کف زیاد نیست بهتر است از تابلو فرش های افقی استفاده کنیم تا فاصله را بیشتر نشان دهد ، از طرف دیگر تابلو فرش های عمودی در دکور خانه هایی که سقف بلندی دارند جلوه بیشتری دارد .می توان تابلو فرشی انتخاب کرد که رنگ زمینه ای هماهنگ با رنگ زمینه کفپوش دارد تا در دکوراسیون هارمونی خاص ایجاد شود .تابلو ها را سعی کنید در دیوارهای اصلی خانه ی خود نصب کنید به خصوص اگر تابلوی بزرگ انتخاب کرده اید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.