فرش قیطران | تاریخچه , تولیدات و معرفی طرح ها

فرش قیطران | تاریخچه , تولیدات و معرفی طرح ها

 

تاریخچه , تولیدات و معرفی طرح ها

گروه صنعتی گلبافت طلایی و یا فرش قیطران با سابقه ۲۰ سال تولید و صادرات فرش ماشینی از ابتدای سال ۹۰ در اهداف خود، تأسیس مجموعه ی تولید نخ تا فرش را قرار داده است که به این منظور اقدام به احداث کارخانه فرش قیطران به مساحت ۵۵۰۰۰ متر مربع واقع در شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی نموده است.

شرکت فرش قیطران از ابتدای سال ۹۲ به عنوان اولین تولید کننده فرش ۱۰۰۰ شانه فعالیـت خود را در عرصه داخلـی و خارجـی آغاز نموده و در سال ۹۴ به منظـور گستـرش و به روز کردن مجموعه خود اقدام به خرید ماشین بافندگی ۱۲۰۰ شانه و تولید فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ نموده است.

 

از ویژگی های منحصر به فرد محصولات شرکت فرش قیطران :

۱ : طرح و رنگ اختصاصی و به روز

۲ : ظرافت و لطافت فرش با کاهش پرزدهی

۳ : بافت مشابه فرش های دستباف

 

تولیدات شرکت فرش قیطران :

فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰

فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰

فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ گل برجسته

فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰

فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ گل برجسته

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ و ۳۰۰۰ گل برجسته

 

افتخارات :

از افتخارات مجموعه فرش قیطران در طول چندین سال فعالیت این شرکت در زمینه تولید انواع فرش های ماشینی میتواند به موارد زیر اشاره کرد :

۱ : تولید کننده اولین فرش ۱۰۰۰ شانه در جهان

۲ : تولید کننده اولین فرش ۱۵۰۰ شانه در جهان

۳ : دارنده مهر استاندارد ملی در زمینه تولید محصولات با کیفیت

۴ : دارنده iso 9001

۵ : صادر کننده نمونه ملی در سال ۱۳۹۶

۶ : دارنده گواهی نامه Oeko-Tex

 

فرش قیطران دارنده استاندارد جهانی سلامت

محصول فرش قیطران به عنوان اولین شرکت ایرانی در صنعت فرش موفق به دریافت استاندارد جهانی OEKO-TEX100 در صنعت فرش جهان گردید.

این استاندارد که توسط دو موسسه و لابراتوار آلمانی وفرانسوی تدوین شده و شرکتها بوسیله این استاندارد ارزیابی می شوند، بیانگر سالم بودن الیاف استفاده شده در فرش مورد نظر و بی ضرر بودن محصول برای پوست است.

 

گواهینامه اکوتکس (Oeko-Tex) چیست؟

استاندارد اکوتکس یک گواهی نامه جهانی برای کالاهای نساجی و پوشاک است که به طور خاص موادی که برای سلامت بدن انسان خطرناک است را هدف قرار می دهد و شامل تست ها و آزمایشات ویژه ای در بخش مواد اولیه، خطوط تولید، پروسه های تولید میانی و تولید کالای نهایی است. مواد خطرناک و مضر برای بدن در این استانداردها به ۴ بخش کلی تقسیم می شوند:

۱- موادی که طبق قوانین جهانی استفاده از آنها ممنوع است مانند رنگ های نساجی

Carcinosenic ۲- موادی که طبق آئین نامه های بین المللی مصرف آنها مضر است مانند فرم آلدئیدها، نرم کننده ها، فلزات سنگین، پنتا کلرو فنل و …

۳- موادی که در حال حاضر و طبق تحقیقات انستیتو های بین المللی آسیب رسان هستند اما هنوز توسط سازمان های بین المللی به طور رسمی منع نشده اند. مانند حشره کش ها، مواد رنگزایی که باعث حساسیت و آلرژی می شوند و…

۴- پارامترهایی مانند ثبات رنگی و میزان قلیایی بودن کالا، سازگاری با پوست و… که به منظور ایجاد اطمینان بیشتر خریداران اندازه گیری می شود.

استاندارد Oeko-Tex در چهار کلاس مختلف ارائه می شود و کالاهای نساجی ارجاع شده به این موسسه در تمام این زمینه ها استانداردهای لازم را اخذ می کنند. شرکت هایی که این استاندارد را اخذ می کنند نشان استاندارد Oeko-Tex را دریافت می کنند.

 

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد صادق اکبرزاده

یک دیدگاه

  • مریم
    ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

    سلام .اسم اون‌مدل فرش که طرح شکارگاه داره و داخلش عکس شیر هست و زمینش مشکی یا سورمه ای هست چییه؟واسه قیطران هست؟