چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟
چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟
 • اگر این 10 روش را در ذهن نگه دارید، میتوانید استقبال گرمی از فرش های با رنگ زنده و شاد و طرح های چشمگیر برای خانه های خود داشته باشید.

  فرش با رنگ یا طرحی جیغ و شاد می تواند برای چیدمان دکوراسیون دشوار به نظر برسد، اما اگر به دنبال طرح و رنگی شگفت انگیز هستید، برایتان راهکارهایی داریم.اگر می خواهید به راحتی  به چیدمان دکوراسیون خود بپردازید و زمان زیادی برای ست کردن آن با فرش های رنگ جیغ مصرف نکنید، به ده روش زیر توجه کنید.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  1 : تعداد زیادی از مبلمان خود را به رنگ های خنثی تهیه کنید.
  انتخاب طیف رنگی خنثی مانند رنگ های قهوه ای، سفید وزغالی چون با این کار به چشم ها استراحت می دهید و همینطور جلوه ی فرش با رنگ جیغ را حفظ کرده اید.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  2 : از یکی از رنگ های فرش جیغ خود استفاده کرده و آن را در برخی از وسایلی که قرار است چیدمان کنید به کار ببرید. اگر میخواهید از زیبایی فضای اتاق خود اطمینان حاصل کنید یکی از رنگ های به کار رفته در فرش را انتخاب کنید و چند صندلی یا مبلمان به همان رنگ تهیه کنید و بچینید یا مثلا رنگی دیگر از فرش را برای چراغ آواژور استفاده کنید.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  3 : فرش خود را به عنوان مکملی برای دیوارهای تیره رنگ خود در فضای مورد نظر چیدمان کنید. همیشه این تصور وجود دارد که فرش های با رنگ های جیغ برای دیوارهای سفیدرنگ مناسبند، اما برعکس، با دیوارهای تیره رنگ سازگاری بیشتری دارند و فضایی منحصر به فرد ایجاد می کنند. کافیست یک میز چوبی شکلاتی رنگ را در اتاقی با دیوارهای خاکستری گرم روی یک فرش آبی فیروزه ای چیدمان کنید.

   

   

  4 : به این فکر کنید که دنبال چه فضا و نمایی هستید و بعد مطابق با آن فرش خود را انتخاب کنید. حتی اگر انتخاب فرش برایتان دشوار شده، یک لحظه به خودتان مهلت دهید و در مورد نمای کلی و احساسی که می خواهید داشته باشید قبل از خرید فرش فکر کنید.

  اگر تمایل شما بیشتر روی فضایی سنتی است اما از فرشی با طرح های لیمویی رنگ خوشتان آمده، جای نگرانی وجود ندارد، می توانید با اضافه کردن این فرش به دکوراسیون سنتی خود، اندکی فضارا مدرن تر به نمایش بگذارید. اگر هم میخواهید فضای خود را تکمیل کنید، از فرشی استفاده کنید که نقش و نگار سنتی داشته باشد.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  5 : فضایی شاد و پویا خلق کنید. یک فرش رنگارنگ کافیست تا فضایی دلنشین، شاد و سرزنده به اتاق شما بدهد.اگر از چنین فرشی استفاده می کنید برخی دیگر از وسایل خود را در رنگ های خنثی چیدمان کنید تا به چشم های مخاطب استراحت بدهید. سپس می توانید با لوازم سرگرم کننده و جالب و هرآنچه که موردعلاقه تان هست از آثار هنری گرفته تا گل و گیاه اتاق را تزیین کنید.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  6 : یا می توانید از فرش هایی با طرح های سیاه و سفید استفاده می کنید. این فرش ها به هر دکوراسیونیی می آید و اگر از فرشی با طرح های سیاه و سفید پررنگ و تند استفاده کنید شانس بیشتری نیز دارید.

  7 : یک فرش  با یک میز عسلی شیشه ای در اتاق قراردهید. اگر فرش خود را خیلی دوست دارید و نمیخواهید قسمت زیادی از آن زیر مبلمان پنهان شود از یک میز عسلی شیشه ای برای روی آن استفاده کنید تا اجازه دهید فرش از زیر میز دیده شود و پنهان باقی نماند.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  8 : از چیدمان تک رنگ استفاده کنید. آیا از تنوع و گستردگی رنگ ها کلافه شده اید؟ تا می توانید به چیدمانی کاملا ساده بپردازید و از طیف رنگی سفید و یک رنگ روشن دیگر استفاده کنید تا هارمونی درستی در فضای کلی اتاق فراهم آورید.فقط توجه داشته باشید که اگر اتاقتان خیلی بزرگ است، استفاده از رنگ قرمز برای چیدمانی تک رنگ کمی زننده است. اما رنگ های سبز یا آبی برای هر فضایی، چه کوچک و چه بزرگ مناسب هستند.

  9 : روی راه پله های خود فرش های خوش آب و رنگ پهن کنید. راه پله ها و دیگر قسمت های رابط مانند راهرو ها بهترین گزینه برای چیدمان فرش یا کناره هستند. چون ما اغلب تمایل داریم با سرعت ازین فضاها گذر کنیم و با اضافه کردن فرش یا کناره های رنگارنگ و چشمگیر زمان بیشتری را برای تماشای آنها باقی می گذاریم. ورودی خانه، راهروها و فضای کفش کن بهترین مکانها برای داشتن فرش هایی چشمگیر و جالب توجه می باشند.

   

  چگونه به استقبال فرش های رنگ جیغ برویم؟

   

  10 : و اگر حیوان خانگی دارید، از یک فرش با رنگ تند و تیز و تیره تر استفاده کنید. چراکه این فرش ها چرک تاب هستند و برای پنهان کردن لکه ها و کثیفی مناسب ترند. برای چنین خانه هایی فرش هایی که دارای الیاف پشمی هستند بهتر است چون پاک کردن لکه ها از روی آن ها راحتتر است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای