مجله تک فرش

بهترین اندازه فرش اتاق خواب + راهنمای انتخاب و خرید

بهترن اندازه و ابعاد فرش اتاق خواب چقدر است ؟ بهترین فرشبرای اتاق خواب چیست ؟ چه فرشی مناسب فرش اتاق خواب است ؟ راهنمای کامل در این مقاله
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه برای اتاق خواب خود بهترین اندازه فرش را انتخاب کنیم ؟!
 • اگر به تازگی به خانه‌‌ی جدیدی نقل مکان کرده‌‌اید یا احساس می‌‌کنید اتاق خواب‌‌تان به چیدمان جدیدی نیاز دارد، ممکن این سئوال برای‌‌تان پیش بیاید که آیا اتاق خوابتان به فرش نیاز دارد؟ اگر این‌‌طور است چه کاری باید انجام دهید؟ چطور می‌‌توانید فرش مناسبی را انتخاب کنید؟ ما در این زمینه تحقیقات وسیعی انجام داده و قصد داریم به پرسش‌‌های شما پاسخ دهیم.

  فرش در اتاق خواب ؟ بله دقیقاً! فرش با اندازه مناسب در اتاق خواب باعث می‌شود اتاق برایمان حس گرمتر و دنج‌تری داشته باشد و صداها نیز ملایم‌تر شوند، به علاوه فضا آرام‌تر می‌شود. در انتخاب قالیچه برای اتاق خواب اندازه قالی بستگی به اندازه اتاق و تختتان دارد.

  محل قرار گرفتن قالی در اتاق خواب

   معمولاً تحت در وسط اتاق است و به یکی از دیوارهای اتاق خواب تکیه می‌دهد. فرش اتاق خواب باید زیر تخت باشد. توازن و تقارن آرامش بصری ایجاد می‌کند. مقدار زمین خالی اطراف قالی اهمیت کمتری نسبت به داشتن فضای کافی قالی در اطراف تخت برای تجربه حس راحتی دارد. ممکن است بخواهید قالیچه‌تان در مسیرهای اصلی رفت و آمد قرار بگیرد تا وقتی در اتاق خواب راه می‌روید بر روی لبه‌های قالی پا بگذارید. در باید به راحتی از روی قالی رد شده و بسته شود.

  1 : اگر تخت بزرگ در اندازه ( 1.90 * 2 ) دارید

  اگر در اتاق خواب خود از تخت خواب بزرگ استفاده کرده اید مثلا در اندازه ی 2 * 2 یا بزرگتر بهتر است از فرشی با اندازه 3 * 4 یا 12 متری برای این اتاق خواب با تخت سایز شاه (بزرگ‌ترین سایز) استفاده کنید . فرش تقریباً تمام زیر تخت را می‌گیرد و حداقل 2 متر از تخت بیرون می زند.

  2 : اگر تخت بزرگ در اندازه ( 1.50 * 2 ) دارید

  قالیچه‌های 4 * 3  و 2.5 * 3.5  هر دو برای تخت در این اندازه مناسب است. قالیچه 3 * 4 پوشش بیشتری زیر لبه‌ها خواهد داشت و 3 متر از فرش از اطراف تخت بیرون می زند و تقریباً 3 متر زیر پایه تخت است که می‌توان یک پاتختی در آنجا قرار داد. فرش 3.5 * 2.5 تقریباً از هر طرف 1 متر بیرون از تخت و 1.5 متر زیر پایه تخت است.

  3 : اگر تخت در اندازه کامل دارید ( 1.30 * 1.90 )

  از منضر زیبایی شناسی و به عقده متخصصان دکوراسیون داخلی بهتر است برای تخت با این ابعاد از دو فرش 2 * 1 در دو طرف تخت هم انتخاب خوبی است و فضای بازی از هر دو طرف ایجاد می‌کند.

  4 : اگر دو تخت یک نفره دارید

  بهترین گزینه برای دو تخت یک نفره قرار دادن فرش 1 * 1.5 میان تخت‌ هاست. یک قالیچه باریک 1 * 2 یا 1 * 2.5 هم می‌توانید در فاصله میان دو تخت قرار بگیرد و فضای زیبایی را ایجاد کند.

  6 دلیل برای اینکه اتاق‌‌های خواب شما نیازمند فرش هستند

  برای انتخاب بهترین فرش ماشینی برای انواع فضاهای منزل باید به تمام اصول و قواعد مربوط به آن فضا توجه کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشیم , تقریباً می‌‌توان در هر اتاقی در خانه از فرش استفاده کرد، اما این کار در اتاق خواب اهمیت خاصی دارد. اتاق خواب شما صمیم‌‌ی ترین و دنج‌‌ترین بخش خانه است! فرش‌‌هایی که در اتاق خواب می‌‌توانند مورد استفاده قرار گیرند فرم‌‌های مختلفی دارند، از فرش‌‌هایی که لب به لب دیوار قرار می‌‌گیرند، بر روی موکت قرار می‌‌گیرند، تا فرش‌‌ های منطقه‌‌ای . استفاده از این فرم‌‌ ها می‌‌توان هیجان را به فضای ساده‌‌ی موجود اضافه کند. به همین دلیل است که لیست لوازم ضروری اتاق خواب همیشه شامل تختخواب، کمد، پاتختی و فرش می‌‌شود!

  چرا باید از فرش در اتاق خواب استفاده کنیم ؟

  1. فرش باعث احساس راحتی در پاها می‌‌شود

  کاملاً مشخص است که فرش بسیار نرم‌‌تر از چوب یا کاشی است و راه رفتن و ایستادن روی آن راحتی بیشتری دارد. فرش باعث می‌‌شود پای شما احساس گرما و لطافت کرده و فشار قدم‌‌ های‌‌ تان را جذب می‌‌کند. این امر باعث می‌‌شود پاهای شما روی سطح ملایم‌‌ تری قرار بگیرد. همه‌‌ی ما قبول داریم که وقتی از تخت خواب بیرون می‌‌آییم، اگر بجای کف‌‌پوش چوبی روی فرش قدم بگذاریم حس خوشایندتری خواهیم داشت.

  2. فرش موجب کاهش سر و صدا می‌‌شود

  یکی دیگر از مزایای اصلی استفاده از فرش کاهش سر و صدای اتاق است. این مسئله با کاهش پژواک قدم‌‌های شما بر روی کف‌‌ پوش چوبی کاملاً روشن است. سطوح سخت نمی‌‌توانند صدا را همانند فرش جذب کنند. بدین ترتیب همسایه‌‌های پر سر و صدایی که در طبقه‌‌ی بالایی ساکن هستند دیگر چندان مزاحم چرت نیم‌‌روزی شما نخواهند شد.

  3. فرش باعث اضافه شدن شخصیت می‌‌شود

  شاید بارزترین دلیل برای نیاز به استفاده از فرش در اتاق خواب، نمایش سبک شخصی شما باشد! یک فرش باعث می‌‌شود رنگ، طرح و بافت به فضا اضافه شده و جلوه‌‌ای شخصی‌‌تر از فضا بوجود می‌‌آورد. این روشی کاملاً ساده برای نوسازی فضا بدون صرف هزینه‌‌ی زیاد خواهد بود. یک فرش جدید ظاهر و حس و حال اتاق شما را در یک چشم بر هم زدن تغییر می‌‌دهد.

  4. فرش به تعریف فضا کمک می‌‌کند

  شما می‌‌توانید برای تعریف یا تفکیک فضای اتاق خواب از فرش استفاده کنید. این مسئله بویژه در آپارتمان‌‌هایی که در آن دوست دارید قسمت اتاق خواب را از باقی محل زندگی تفکیک کنید بسیار مفید خواهد بود. اگر اتاق خواب‌‌تان در بخش بزرگتر فضا قرار دارد، استفاده از یک فرش در زیر تخت امکان تعریف دقیق ناحیه‌‌ی مربوطه را میسر می‌‌کند. اگر پیشتر فرشی تهیه کرده‌‌اید می‌‌توانید از آن برای ایجاد کنتراست و تعریف بیشتر بین نواحی خاص بهره بگیرید.

  5. فرش از کف‌‌پوش‌‌های شما محافظت می‌‌کند

  اگر کف‌‌پوش‌‌های زیبایی دارید شاید حس کنید پوشاندن آنها با فرش چندان مناسب نیست. اما همانطور که دیدید، دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه اتاق خواب به فرش نیاز دارد. همچنین می‌‌توانید مطمئن باشید که استفاده از فرش باعث ایمنی بیشتر کف‌‌ پوش‌‌های شما خواهد شد. استفاده از فرش در اتاق خواب ساده‌‌ترین راه برای محافظت از کف‌‌پوش از فرسودگی و خراش، بویژه در مکان‌‌های پرترددتر است.

  6. فرش باعث می‌‌شود اتاق یکپارچه به نظر برسد

  استفاده از فرش در اتاق خواب ضرورت دارد و بدون آن یک اتاق ممکن است ناتمام و ناکامل به نظر برسد. اگر تاکنون وارد اتاق خوابی شده‌‌اید که صرفاً کف‌‌پوش دارد، این حس را درک کرده‌‌اید. در این اتاق به نظر می‌‌رسد هریک از اجزا در گوشه‌‌ای شناور هستند. فرش می‌‌تواند یکپارچگی مناسبی را برای اتاق خواب (یا هر اتاق دیگر) بوجود بیاورد و این مسئله در هنگام خواب شبانه اهمیت زیادی دارد.

  چه فرشی باید برای اتاق خواب انتخاب کرد ؟

  چه فرشی برای اتاق خواب انتخاب کنیم ؟

  انتخاب بهترین فرش برای اتاق خواب کار بسیار راحتی است به شرط آن که اصول و قواعد آن را بدانید , باید بدانید فرش در اتاق خواب اولین چیزی ایست که صبح بعد از بیدار شدن پا روی آن میگذارید پس جنسی را استفاده کنید که اول صبح دوست دارید روی آن راه بروید.

  هیچ‌کس سردی اول صبح کف اتاق خواب را دوست ندارد، به خصوص در زمستان که هنوز اتاق تاریک است و زنگ ساعت شما به صدا در می‌آید. با دقت فرشی را انتخاب کنید که الیاف آن می تواند گرما را جذب کرده و هنگام بیدار شدن یک روز خوب برای اول هفته آرامی را برای شما رقم بزند.

  فرش های شگی : نهایت احساس نرمی زیر پاهای شما می باشند، فرش های شگی مانند فرش فلوکاتی یا فرش مراکشی ، فضایی از گرما و آرامش را برای اتاق خواب شما ایجاد می کنند. این فرش‌ها می‌توانند با رنگ سفید طبیعی خود با لحاف‌ یا هر رنگ دیگری که شما انتخاب می کنید هماهنگ شود.

  فرش های پشمی : همه فرش های پشم طبیعی نرم و در عین حال نیروبخش هستند (مانند لاته). این فرش‌ها می‌توانند مانند ژاکت پشمی مورد علاقه شما عمل کنند و با بافت درشت و بافت کرکی‌شان، شما را برای ادامه ی روز آماده کنند.

  فرش های الیاف طبیعی : الیافی مانند جوت و جلبک های دریایی می توانند برای بیدار شدن در صبح به شما انگیزه بدهند. قبل از شروع روز می توانید با قدم گذاشتن روی الیاف آن ها طلوع خورشید را نگاه کنید.

  فرش های گبه : فرش های گبه به دلیل خاصیت ضخامتی که دارند یکی از گزینه های مناسب برای استفاده در اتاق خواب هستند

  فرش را با دکوراسیون اتاق خواب خود ست کنید

  شکل و طرح فرش نیز اهمیت زیادی دارد. انتخاب رنگ فرش دشوار به نظر می‌‌رسد، اما می‌‌توان از نکات ویژه‌‌ای در این راه بهره گرفت. می‌‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ تجهیزات موجود در اتاق تناسب داشته باشد، و یا بیان خاصی به رنگ بدهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تلفن پشتیبانی 09338177908 | هر روز هفته از ساعت 8 صبح الی 18 پاسخ گوی شما هستیم

  فروشگاه اینترنتی تک فرش در سال 1394 و با هدف سهولت در خرید فرش ماشینی برای مردم نازنین ایران تاسیس شد , شما با ورود به تک فرش با انبوهی از طرح و نقش فرش ماشینی رو به رو خواهید شد و به راحتی می توانید فرش مورد نظر خود را مشاهده و خریداری نمایید . تک فرش, یک شهر فرش واقعی است که بواسطه حضور در شهر کاشان ( مرکز فرش ایران ) و همکاری را برندهای بزرگی همچون فرش محتشم , فرش لیلی , فرش برنتین , فرش مشهد اردهال , فرش داریوش , قالی سرام , فرش شاهکار صفویه , فرش شاهکار آریایی , فرش سبلان و … کاملترین ویترین فرش ماشینی را داشته باشد . شاید شما قصد داشته باشید برای فضای پذیرایی منزل خود فرش کلاسیک تهیه کنید و فرش های ماشینی با طرح های اصیل ایرانی را میپسندید پس فرش 1500 شانه , فرش 1200 شانه , فرش 1000 شانه , فرش 700 شانه و فرش های 500 شانه گزینه های خوبی برای شما هستند , و یا شاید به دنیال طرح های مدرن هستید و به فرش فانتزی مدرن علاقه مند هستید , از فرش طرح ترک , فرش چهل تکه ( پچ ورک )فرش آشپزخانه , فرش کهنه نما , فرش فرانسوی , فرش پرزبلند شگی , فرش مراکشی , گلیم , و گبه در سایت تک فرش دیدن کنید و طرح مورد را نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید و همچنین اگر قصد دارید برای اتاق فرزند دلبندتان فرشی خریداری کنید حتما سری به فرش اتاق کودک در سایت تک فرش بزنید و زیباترین طرح فرش ها را مشاهده کنید . از مزیت های مهم تک فرش می توان به : خرید مستقیم فرش از کاشان با قیمت کارخانه , ارسال رایگان به سراسر کشور, و 7 روز ضمانت بازگشت وجه در صورت نارضایتی اشاره کرد.ما در مجموعه‌ی تک فرش جهت رفاه خرید فرش، خرید اقساطی فرش را نیز به مشتریان ارائه می‌دهیم


  کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم تک فرش می باشد.    Copyright @2006 – 2022 Takfarsh.com