چگونه برای اتاق خواب خود بهترین اندازه فرش را انتخاب کنیم ؟!
چگونه برای اتاق خواب خود بهترین اندازه فرش را انتخاب کنیم ؟!
 • قالی در اتاق خواب؟ بله دقیقاً! قالیچه‌ای با اندازه مناسب در اتاق خواب باعث می‌شود اتاق برایمان حس گرمتر و دنج‌تری داشته باشد و صداها نیز ملایم‌تر شوند، به علاوه فضا آرام‌تر می‌شود. در انتخاب قالیچه برای اتاق خواب اندازه قالی بستگی به اندازه اتاق و تختتان دارد.

  محل قرار گرفتن قالی در اتاق خواب

  معمولاً تحت در وسط اتاق است و به یکی از دیوارهای اتاق خواب تکیه می‌دهد. فرش اتاق خواب باید زیر تخت باشد. توازن و تقارن آرامش بصری ایجاد می‌کند. مقدار زمین خالی اطراف قالی اهمیت کمتری نسبت به داشتن فضای کافی قالی در اطراف تخت برای تجربه حس راحتی دارد. ممکن است بخواهید قالیچه‌تان در مسیرهای اصلی رفت و آمد قرار بگیرد تا وقتی در اتاق خواب راه می‌روید بر روی لبه‌های قالی پا بگذارید. در باید به راحتی از روی قالی رد شده و بسته شود.

  اگر تخت بزرگ در اندازه ( 1.90 * 2 ) دارید

  قالیچه 3 * 4 برای اتاق خوابی با تخت سایز شاه (بزرگ‌ترین سایز) مناسب است. قالی تقریباً تمام زیر تخت را می‌گیرد و حداقل 2 متر از تخت بیرون می زند.

  اگر تخت بزرگ در اندازه ( 1.50 * 2 ) دارید

  قالیچه‌های 4 * 3  و 2.5 * 3.5  هر دو برای تخت در اندازه ملکه مناسب است. قالیچه 3 * 4 پوشش بیشتری زیر لبه‌ها خواهد داشت و 3 متر از قالی از اطراف تخت بیرون می زند و تقریباً 3 متر زیر پایه تخت است که می‌توان یک پاتختی در آنجا قرار داد. قالیچه 3.5 * 2.5 تقریباً از هر طرف 1 متر بیرون از تخت و 1.5 اینچ زیر پایه تخت است.

  اگر تخت در اندازه کامل دارید ( 1.30 * 1.90 )

  دو قالیچه 2 * 1 در دو طرف تخت هم انتخاب خوبی است و فضای بازی از هر دو طرف ایجاد می‌کند.

  اگر دو تخت یک نفره دارید

  بهترین گزینه برای دو تخت یک نفره قار دادن قالیچه 1 * 1.5 میان تخت‌هاست. یک قالیچه باریک 1 * 2 یا 1 * 2.5 هم می‌توانید در فاصله میان دو تخت قرار بگیرد و فضای زیبایی را ایجاد کند. همچنین برای مشاهده ابعاد فرش پیشنهاد میکنیم مقاله طول و عرض و ابعاد فرش ماشینی را بخوانید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای