چگونه از قالیچه ی موجود در حمام مراقبت کنیم؟

چگونه از قالیچه ی موجود در حمام مراقبت کنیم؟

 

چگونه از قالیچه ی موجود در حمام مراقبت کنیم؟

اگر برای حمام و دستشویی خود پادری یا قالیچه می خواهید ، ممکن است بلافاصله یکی از پادری ها یا قالیچه های کوچک ارزان قیمتی که در هر فروشگاهی موجود است ، به ذهنتان خطور کند.

اما کسانی که قالیچه های دست بافت و سنتی را به جای آن ترجیح می دهند،در بلند مدت خواهند دید که این فرش ها چقدر دوام بیشتری دارند و هرچه می گذرد به ارزش آن ها اضافه می شود.

 

اگر عاشق قالی های دست بافت هستید چرا وقت تلف کنید؟

با کمی دقت و مراقبت و آینده نگری به راحتی می توانید یک قالیچه دستبافت در حمام خود قرار بدهید و دکوری فوق العاده دلنشین و زیبا برای آن به وجود بیاورید.جاروبرقی و نظافت روزانه ی قالیچه باعث می شود تمیزو خوشبو باقی بماند.

 

چگونه از قالیچه ی موجود در حمام مراقبت کنیم؟

 

مواردی که باید هنگام خرید قالیچه دستبافت برای حمام خود در نظر بگیرید

 

  • قالی نخ پنبه مناسب ترین نوع فرش برای حمام است.

درست است که  پشم گرم است و می تواند رطوبت را از بین ببرد ، اما یک فرش پنبه ای برای حمام بهترین گزینه است ، زیرا بدون آسیب رساندن به فرش ، رطوبت را جذب می کند.

به دنبال یک فرش با ضخامت کم بگردید. حمام ها معمولا مرطوب هستند و الیاف نخ پنبه مناسب اتاق هایی است که به تنفس بیشتری نیاز است. اگر ظاهرپریشان یک قالی آنتیک و قدیمی را ترجیح می دهید،حمام محل مناسبی برای این زیبایی های اصیل و قدیمی است.این قالی ها معمولا از سبک های جدید خود مقرون به صرفه تر نیز هستند.

 

  • اندازه ی قالی هرچه کوچکتر باشد بهتر است.

حمام ها غالبا اندازه ای کوچکتر از اتاق های یک خانه را دارند. قرار دادن فرشی بزرگ در این فضای کوچک می تواند کل اتاق را تنگ و گرفته جلوه دهد.  علاوه بر آن، قالی های کوچکتر راحت تر بیرون آورده و تمیز می شوند و سریعتر خشک می شوند، که هر دو فاکتورهای مهمی برای قالی مناسب حمام اند.

 

نگهداری و نظافت

مانند همه فرشهای دستبافت یا سنتی ، از بین بردن لکه ها و جا روبرقی روزانه شما بهترین راه برای حفظ ظاهر و تر و تازگی و بوی آن هاست. حتی می توانید یک بار در هفته فرش خود را خشک کنید تا هوا رطوبت بیش از حد را از بین ببرد.

یک پد خوب برای زیر فرش خود تهیه کنید، تا از تماس مستقیم آن با کف حمام جلوگیری کنید و برای بلندکردن آن راحتتر باشید و هنگامی که حمام رطوبت زیادی دارد آن را بلند کنید و آویزان کنید تا  خشک شود.

فرش نخ پنبه و جوت بهترین گزینه برای استفاده در حمام هستند، اما با این حال تلاش کنید تا جایی که می شود از رطوبت آن ها جلوگیری کنید.

 

خانواده و سبک زندگی خود را نیز در نظر بگیرید

اگر در آب و هوایی غیرمعمول و مرطوب زندگی می کنید و یا اخانواده ی شما از حمام به طور مکرر استفاده می کنند قالی دستبافت برای کف حمام شما مناسب نخواهد بود.

پس اگر عاشق فرش دستبافت هستید و تصمیم دارید حتما آن را استفاده کنید، آن را به دیوار آویزان کنید و از تماس آن با کف حمام جلوگیری کنید.هیچ قانون خاصی در مورد قرار دادن فرش دستبافت در حمام وجود ندارد. تا زمانی که از فرش خود مراقبت کنید ، سالهای سال به خوبی به نظر می رسند.

 

 

برگشت به بالا