ایده هایی ناب برای دکوراسیون اتاق خواب + عکس
انتخاب فرش و قالی مناسب اتاق خواب
 •  

  وقتی که صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، اولین موضوعی که حائز اهمیت است، راحتی و آسایش است.گرچه شاید این امر به چشم نیاید. اما انتخاب درست فرش می تواند تاثیر شگرفی روی کیفیت فضا و راحتی اتاق داشته باشد.با وجود گزینه های زیادی که در بازار فرش داریم، همچنان انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب می تواند دشوار باشد.

  بنابراین اگر تصمیم دارید برای اتاق تان فرش تهیه کنید، لازم است چند نکته را در نظر بگیرید تا فرشی که خریداری می کنید نمای خوبی به اتاق تان بدهد.

   

  بودجه گذاری

  علیرغم اینکه بسیاری از مشتریان فرش به بافت و رنگ آن توجه می کنند، اما بودجه ای که برای خرید فرش اختصاص می دهند بسیار اهمیت دارد.قیمت های فرش با مساحت اتاق، ارتباط زیادی دارد، بنابراین پیش از خرید فرش، حتما اندازه ی آن را محاسبه کنید.اگر یک اتاق کاملا بزرگ دارید، ممکن است به دنبال فرشی ارزان باشید.اما اگر اتاقی کوچک دارید، ممکن است بتوانید فرش مجلل تری تهیه کنید.

  به هرحال به محض آنکه بودجه ی شما مشخص گردد وقت کمتری را برای خرید فرش در فروشگاه مصرف خواهید کرد، چرا که با آگاهی کامل هدف خود را مشخص میکنید که چه نوع فرشی برایتان مناسب خواهد بود.

   

  الیاف فرش

  اکنون وقت آن رسیده که به الیاف فرش توجه کنید. مسلما فرشی را ترجیح می دهید که الیاف آن کاملا طبیعی باشد. بنابراین فرش کار شده با پشم بهترین گزینه برای اتاق خواب است.فرش پشمی، نرم و لطیف و در عین حال مجلل است اگرچه ممکن است هزینه بر باشد.

  فرش هایی که الیاف مصنوعی دارند، معمولا مقرون به صرفه تر هستند و بنابراین برای اتاق خواب های بزرگ مناسب تر اند.نایلون یکی از گران ترین نوع الیاف مصنوعی فرش است، چرا که جزو یکی از لطیف ترین و نرم ترین هاست.

  پلی استر از نایلون ارزان تر است و همچنین آلرژی زا نیست و لذا برای افرادی که به موارد گوناگون حساسیت دارند، پلی استر بهترین گزینه است.

   

  بافت فرش

  از آنجا که فرش مناسب برای اتاق خواب باید از راحتی و لطافت زیادی برخوردار باشد، انتخاب صحیح بافت و تراکم فرش بسیار مهم است.اگرچه نوع بافت فرش در تغییر ظاهر آن نیز نقش به سزایی دارد.

  اگر زیبایی و تجمل برایتان مهم است ، فرش های پشمی را انتخاب کنید چرا که از بافت باشکوه و مخملی مانند زیبایی برخوردارند.فرش های مخمل و متراکم نیز دارای لطافت و شکوه و زیبایی خاصی هستند.

  برخلاف فرش های پشمی که دارای تراکم کمتری هستند، فرش های مخملی از تراکم بیشتری برخوردارند و بنابراین تفاوت های چشمگیری بین این دونوع فرش و در ظاهر اتاق ایجاد می شود.

   

  رنگ صحیح فرش

  رنگ های خنثی مانند قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای و خاکستری، به خاطر اینکه با هرنوع ترکیب رنگ دکوراسیون و دیواری همخوانی دارند انتخاب ایمنی هستند. اما لازم است از خرید فرش های رنگ روشن و سفید یا بژ خودداری کرد زیرا لکه ها و کثیفی را پنهان نمی کنند.

  اگر به رنگهای متنوع و شاد علاقه مندید، برای خریدن فرش های پررنگ و لعاب تردید نکنید. با داشتن دیوارهای رنگ روشن، به راحتی می توانید فرش های آبی، سبز و یا قرمز خریداری نموده و به اتاقتان شکل و ابعاد تازه ای هدیه کنید. فقط به خاطر داشته باشید که از طرح های شلوغ و پرنقش استفاده نکنید زیرا برای اتاق خواب، محرک های نامناسبی هستند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای