انتخاب بهترین فرش برای فضای مورد نظر
انتخاب بهترین فرش برای فضای مورد نظر
 • بهترین فرش برای منزل ما چیست ؟ این سوال , سوالی است که بارها و بارها از تیم مشاوره تک فرش پرسیده می شود و خریداران فرش همواره موقع خرید فرش این سوال را در ذهن خود دارند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای خود داشته باشند

  برای انتخاب و خرید یک فرش باید به نکات مختلفی دقت کرد مثلا اینکه این فرش را در کجای منزل خود قرار است استفاده کنید و …. در مجله اینترنتی تک فرش و در این مقاله به این پرسش پاسخ داده ایم که میتوانید با مطالعه آن با دید باز نسبت به خرید فرش اقدام کنید

   

  به فضای مورد نظر خود توجه کنید

  با توجه به تنوع فراوان شکل و اندازه فرش های موجود،بسیار مشکل است که با دقت بگوییم اتاق شما به چه چیزی نیاز دارد.مخصوصا وقتی که تجهیزات و اسباب و اثاثیه هم به این فضا اضافه شوند.

   

  بهترین سایز فرش

   

  به فرش های بالا و راهنمایی هایی که در خصوص هر یک ارائه شده است نگاهی بیاندازید تا بتوانید بهترین فرش را انتخاب کنید، ممکن است به شما در انتخاب درست یک فرش کمک کند.به این نکته توجه داشته باشید که یک فرش سطحی، یعنی فرشی که قسمت عمده کف اتاق را می پوشاند باید زیر اکثر اسباب و اثاثیه موجود در اتاق، از جمله مبل، صندلی، میزهای عسلی و میز قهوه، هم قرار بگیرد.

   

  انتخاب رنگ فرش

   

   به سبک زندگی خود توجه کنید

  برای آنکه بیشترین استفاده را از فرش کنید و عمر طولانی تری هم داشته باشد، باید اتاقی را که می خواهید فرش را در آن پهن کنید مد نظر قرار داده و به کاربرد آن دقت کنید. در ادامه به مهمترین انواع فرش ها و فضاهایی که می توان در آنها از این فرش ها استفاده نمود، می پردازیم.

   

  انتخاب رنگ فرش

   

  آشپزخانه، راهرو، پذیرایی و رختکن

  انخاب بهترین فرش برای فضاهایی مثل آشپزخانه و راهرو که پر تردد هستند سخت است و باید دقت زیادی برای انتخاب و خرید فرش کرد ، بنابراین انتخاب فرشی که بتواند به خوبی در این مکان ها دوام بیاورند، یک نکته کلیدی است. شاید دوست داشته باشید فرشی را که دارای پرزهایی به بلندی 4/1 سانت و یا کوتاهتر است، انتخاب کنید.

  فرش هایی نرم و صاف که گیر نمی کنند و کشیده نمی شوند، این فرش ها با عنوان فرش های تخت بافت و یا پرز کوتاه شناخته می شوند، از دوام بالایی برخوردار بوده و به سادگی تمیز می شوند.

  همچنین پیشنهاد می کنم در این فضاها از فرش هایی با رنگ روشن استفاده نکنید. همیشه پیش از تمیزکاری، به دستورالعمل های مربوطه دقت کنید. اما من معمولا برای تمیز کردن و از بین بردن لکه ها، از یک برس به همراه آب گرم و صابون استفاده می کنم.

   

  انتخاب بهترین فرش

   

  حال و اتاق خواب

  واقعا شگفت انگیز است که یک فرش تا چه حد می تواند به اتاق خواب ، حس راحتی و آرامش ببخشد. فرش هایی که دارای پرزهای بلندتر از 4/1 سانت هستند ، می توانند همان احساس دنج و راحتی را که به دنبالش هستید به این مکان ها بدهند.

  این فرش ها را فرش های پرزبلند و یا متوسط می گویند. و از آنجا که ذرات کثیفی و آلودگی بهتر در میان الیاف آنها گیر می کنند، برای تمیز کردن آنها باید دقت بیشتری شود.

  علاوه بر این به منظور تمیز شدن این فرش ها از هرگونه عامل حساسیت زا و ذرات آشغال، بهتر است این فرش ها سالی یک بار در بیرون از خانه تکانده شده و بر اساس دستورالعمل مشخص جاروبرقی کشیده شوند.

   

   

  نظر شما در مورد انتخاب بهترین فرش برای منزل چیست ؟ به نظر شما بهترین رنگ فرش برای منزل چیست ؟ بهترین سایز فرش چیست ؟ 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای