نکاتی درباره فرش های فانتزی شگی
تاریخچه ای مختصر از فرش های شگی ( پرزبلند )
 •   فرش های شگی با داشتن ظاهر و طراحی زیبا ، هم دوره با فرهنگ و مد دهه 1960 می باشند. با وجود عدم رضایت مردم در چندین دهه ، اکنون دوباره حیات تازه ای گرفته اند و روز به روز در خانه های بیشتری پدیدار می شوند. برخی مورخان معتقدند که این فرش ها از کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی سرچشمه گرفته اند و در همه جا از کاخ های مجلل گرفته تا فضاهای زندگی عادی استفاده شده اند. برخی دیگر ادعا می کنند فرشهای شگی از پشم بز و با قدمت یونان باستان در خانه های مردم به چشم خورده است ، گرچه به نظر نمی رسد کسی موفق به یافتن دقیق محل شروع آنها شده باشد.   فرش های شگی  
  الیاف
  فرش شگی دارای ضخامت زیاد است با الیاف نخ بلند که به آن ظاهری کاملاً مبهم و انتزاعی می بخشد. الیافاین ماده از پنبه، پشم و یا چرم است. فرش شگ اغلب در اشکال ، اندازه ها و رنگ های مختلفی تولید می شود.  
  افزایش محبوبیت فرش های شگی
  این فرش ها در جریان جنب و جوش های ضد فرهنگی دهه 1960 جایگاه خود را در جامعه اصلی پیدا کرد. ظاهر ، راحتی و گرایش غیرقابل توصیف آن به رنگهای اسپرت ، آن را به یک کالای خانگی محبوب در سراسر آمریکا تبدیل کرده است. با توجه به دهه ای که این فرش ها به اوج خود رسیدند به عنوان سمبل دوران گذشت تلقی می شوند و به عنوان فرشی مدرن در سایر کشورها نیز تولید می شوند.  
  تجدید حیات
  امروزه ، مشتریان فرش علاقه زیادی به این فرش ها نشان داده اند. علیرغم گذشته ای که در پس آن نهفته است ، حیات مجدد آن باعث شده تا به سبک و سیاقی دیگر تفسیرشوند و در فضاهای مختلف سنتی و مدرن مورد استفاده قرار گیرند. . طرح های مختلف این توسط بسیاری از فروشندگان فرش و مبلمان درکشورهای زیادی عرضه می شود و راه خود را به طر روز افزون به فروشگاه ها می یابند. این فرش ها اگر به درستی در فضا پیاده شوند ، فضای اتاق را به خوبی تکمیل می کنند و عنصر تازه ای به اتاق می بخشند.  
  نگهداری و مراقبت
  فرش های شگی مانند سایر وسایل خانگی ، به نظافت گاه به گاه نیاز دارند. با این حال ، احتمال می رود برای نگهداری به دلیل ضخامت الیاف خود دشوار ترهستند. توصیه می شود فرش شگی خود را هفته ای دو بار با جاروبرقی تمیز کنید ، تا به جلوگیری از ایجاد خاک و اطمینان از حفظ رنگ طبیعی آن کمک کنید. درخواست تمیز کردن حرفه ای  توسط برخی شرکت ها نیز نیز راه حل موثری است.  
  مقاله : راه حل هایی آسان برای تمیز کردن فرش را حتما مطالعه کنید
   
  نتیجه گیری
  فرش های شگی بسیار راحت و عالی هستند ، به خصوص اگر عاشق حس و حال دههه 70 هستید. تعمیر و نگهداری لازم می تواند دغدغه مند باشد ، اما اگر می خواهید یک جشن ئ ضیافت فوق العاده در خانه داشته باشید و زیبایی برایتان حرف اول را می زند، این فرش ها برای همین ساخته شده اند.    

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای