6 مورد از دلایلی که هنوز فرش های سنتی مدرن باقی مانده اند.
چند مورد از دلایلی که هنوز فرش‌های سنتی مدرن باقی مانده اند.
 • آیا به دنبال فرشی ایده‌آل هستید، اما نمی‌توانید به‌طور کامل و به درستی درمورد انتخاب فرش مناسب فضای خود تصمیم بگیرید؟ فرش‌هایی با الیاف پشمی در رنگ و سبک‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارند که ممکن است هنگام خرید فرش کمی دچار سردرگمی شوید. اما از قدیم الایام تا به حال یک سبک خاص وجود دارد که در طول این سال‌ها یک انتخابی محبوب باقیمانده است.

  قالیچه و فرش های سنتی

  اگر به دنبال فرشی هستید که دکوراسیون منزل شما را تکمیل کند، هیچ چیز به اندازه‌ی ظرافت نقوش و سبک فرش های سنتی، سبک های شرقی، ایرانی و مراکشی نیست. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا این نوع فرش‌ها محبوبیت همیشگی دارند و همیشه محبوبیتش در میان مردم حفظ شده است.

  کیفیت

  وقتی یک فرش سنتی برای خانه ی خود خریداری می‌کنید، یک حال و هوای متفاوتی همراه با خود به خانه ی شما به ارمغان آورده می‌شود. در بافت فرش‌های دستباف مهارت زیادی در فرآیند آن وجود دارد که طی سال ها توسعه یافته است. اگر نگاهی از نزدیک داشته باشید، می‌توانید واقعاً جزئیات پیچیده‌‎ای که در بافت یک فرش دستباف به سبک سنتی استفاده می شود، مشاهده کنید.

  نکته‌ی مهم در مورد سطح کیفیتی که برای بافت فرش‌های سنتی به کار می‌رود این است که به طرز باورنکردنی بادوام هستند، به این معنی که در طول سال‌ها و استفاده‌ی زیاد، می‌توانند حتی زیباتر از زمانی که برای اولین بار بافته شده‌اند، به نظر برسند.

  فرش‌های سنتی

   

  طرح

  یکی از ویژگی‌های اصلی فرش‌های سنتی، سبک طراحی خیره کننده‌ی آن است که قدمتش به قرن‌ها قبل بر می‌گردد. بسیاری از این‌ طرح‌ها از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و الگوهای گل و حیوانات رایج است.

  طراحی‌ها به سبک‌های اصیل ایرانی محدود نمی‌شود. در اینجا، فروشگاه اینترنتی تک فرش، ما در مجموعه‌ی خود فرش‌هایی داریم که طیف وسیعی از سبک‌ و نقوش سنتی را شامل می شود، از جمله:

  کلاسیک

  بخارا

  قبیله‌ای

  قشقایی

  گلیم

  و خیلی طرح های بیشتر…

  با گزینه‌ها و انتخاب‌های نامحدود طرح فرش‌ها، به راحتی می‌توانید از بین آن‌ها فرش مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید، وقتی تصمیم به خرید یک فرش سنتی می‌گیرید، از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. شما می‌توانید آن‌ها را در طیف گسترده‌ای از رنگ ها و الگوها تهیه کنید، بنابراین برای پیدا کردن رنگی که کاملاَ متناسب با اتاق، سبک و سلایق شما باشد، مشکلی نخواهید داشت.

  رنگ الیاف

  همانطور که گفتیم، از آنجایی که در بافت فرش‌های سنتی و دستباف از طرح و الگوهای طبیعت به کار برده می‌شود، برای انتخاب الیاف و نخ در بافت آن‌ها، بهتر است رنگ‌های طبیعی استفاده شود یا از منابع رنگ‌های طبیعی استفاده شود. این رنگ‌ها هیچ گونه حساسیتی برای بدن ایجاد نخواهد کرد. هر چقدر ترکیب رنگ‌ها طبیعی‌تر باشد، الیاف فرش بهتر خواهد بود. پس هنگام انتخاب فرش سنتی، به رنگ و الیاف آن نیز دقت زیادی کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای