مجله تک فرش

10 نکته که طراحان داخلی نمی خواهند بدانید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
10 نکته که طراحان داخلی نمی خواهند بدانید
 •  

  10 نکته که طراحان داخلی نمی خواهند بدانند

  شما به راحتی نمی توانید زمان بیشتری را با یک مبل قدیمی ، یا پرده های خسته شده ، آفتاب گرفته یا کابینت های تکراری آشپزخانه سپری کنید – دیگر وقت آن رسیده که دوباره تغییراتی ایجاد کنید!

  پتانسیلی که برای یک پروژه بازسازی منازل مدنظر است می تواند هیجان انگیز باشد ، اما وقتی نوبت به تدارکات و منطق چیدمان می رسد مشکل است.

  زمانی که برخی از مالکان خانه برای طراحی ایده پردازی می کنند ، ممکن است وسایل و مهارت های لازم را برای جمع آوری همه ی اینها و تحقق بخشیدن به آنها نداشته باشند. اینجا جایی است که افراد حرفه ای ایفای نقش می کنند و زمان آن می رسد که به یک طراح داخلی مراجعه شود.

  دکوراسیون داخلی وقتی ایده های بسیار خوبی دارید  اما نمی دانید چگونه آنها را اجرا کنید ضروری است ، یا به عبارت دیگر – شما دنبال یک دگرگونی زیبا برای خانه خود هستید اما دقیقا نمی دانید از کجا شروع کنید.

  طراحی داخلی می تواند هنگام ایده گرفتن و اجرای آنها در خانه شما یک منبع عالی باشد. با این حال ، طراحی داخلی نیز یک تجارت است و قطعاً ترفندهایی برای تجارت وجود دارد.

  در اینجا 10 مورد وجود دارد که فکر کردیم شما باید قبل از وارد شدن به دنیای حرفه ای بدانید:

   

  • افراد حرفه ای دارای ارتباطاتی هستند.

  طراحی داخلی یک تجارت است و گرچه ممکن است تجارتی خلاقانه باشد ، اما هنوز هم دارای ماهیت تجارت است. هنگام مراجعه به یک طراح داخلی ، باید آن را  دقیقاً مانند هر معامله تجاری دیگری در نظر بگیرید. این بدان معناست که گفتگو با افراد داوطلب بالقوه یک ضرورت است.

  از آنجا که شبکه سازی بخش بزرگی از موفقیت کسب و کار است ، شما تصمیم خواهید گرفت که به طراح داخلی مراجعه کنید که مجرب و با سابقه باشد. چون ارتباطات زیادی هم دارد. یک طراح داخلی که سابقه ای ندارد ممکن است به اغراق و امتحان ارتباطات خود بپردازد چون نمی خواهد شما متوجه عدم سابقه ی او شوید.

  حتما از این اطمینان حاصل کنید که طراح داخلی شما از محصولات خاصی مانند کفپوش یا رومیزی چه کسانی را می شناسد. این وامور هزینه برهستند ، اما می توانند با داشتن ارتباطات مناسب کاهش پیدا کنند.

  گذشته از تخفیف،طراحان داخلی اتصالی دارند که می توانند ایده های مناسبی را برای شما ارائه دهند. به عنوان مثال ، اگر به دنبال ایجاد یک پله غیرقانونی در خانه خود هستید ، یک طراح داخلی متصل ممکن است فقط شخصی را که به دنبالش هستید ، بشناسد.

   

  • ابتدا بودجه خود را بررسی کنید

  اینکه در نظر دارید طراح داخلی شما حواسش به بودجه ی شما هست اشتباه است زیرا شما باید در ابتدا از محدودیت های مالی خود به طور واضح برای او توضیح بدید. طراح شما قصد دارد بهترین ها را از نظر ساختار و کیفیت انتخاب کند. کار نهایی به او واگذار می شود و  بنابراین مطمئناً  می خواهد کارش با شکوه و عالی به نظر برسد.
  این پتانسیل وجود دارد که هزینه ها فراتر از بودجه شما باشد، پس حتما در مورد محدودیت بودجه و اینکه تا چه اندازه مایل هستید  جلو بروید ، بحث کنید.

  اگر به یک طراح مناسب مراجعه کرده اید، به شما ایده هایی می دهد که چه تغییراتی لازم است در در دکوراسیون داخلی شما انجام شود و این امکان را فراهم می آورد تا بدانید چه مقدار باید هزینه کنید.

   

  • از ترجیحات خود نگذرید

  طراح داخلی شما حرفه ای است ، اما  ترجیحاتی هم دارد. اگر گزینه هاس زیادی را باز بگذارید ، ممکن است به زودی متوجه شوید که خانه ی شما به همان چیزی تبدیل شده که طراح داخلی شما دوست داشته است. این امر نشانه ضعف او نیز هست، چرا که کار اصلی طراحان قاعدتا چیزی است که صاحب خانه در نظر دارد.

  قبل از اینکه دکوراسیون داخلی شما بر اساس علایق و سلایق طراح شما چیدمان شود ، حتماً درباره آنچه دوست دارید صحبت کنید. تصاویر چیدمان اتاق هایی را که دوست دارید ، رنگ هایی که نظر شما را جلب کرده و حتی فرش ها و پرده هایی که دوست دارید را به او نشان دهید.

  این موضوع بسیار حائز اهمیت است که خواسته ها و نیازهای خود را به وضوح بیان کنید و ازین اطمینان حاصل کنید که نگرش شما در محصول نهایی اعمال شده است.

   

  • بهترین و کمترین؟

  فقط به این دلیل که طراحان ادعا می کنند بهترین هستند به این معنا نیست که شما نمی توانید کسی را پیدا کنید که به همان اندازه مهارت داشته باشد. به خاطر داشته باشید ارتباطاتی را که یک متخصص  دارد ، دانشجویان طراحی داخلی که تازه کار هستند نخواهند داشت.

  از دوستانی که به طراحان داخلی مراجعه کرده اند ، تحقیق کنید. حتماً نمونه کارهای هر طراح را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایده های آنها انتظارات شما را برآورده می کند یا نه.

  زمان خود را برای مراجعه به طراح داخلی در نظر بگیرید. هر آنچه برای آن هزینه کنید دریافت خواهید کرد، پس سزاوار آن هستید که طراح داخلی ای پیدا کنید که بتواند آنچه را که می خواهید به شما ارائه دهد.

   

  • هیچ ترسی از نه گفتن نداشته باشید

  اگرچه شاید گفتن اینکه کاری را که انجام داده اند دوست ندارید ساده نباشد ، اما خیالتان راحت باشد که اگر ایده ای را رد کنید ، طراح داخلی شما اذیت نخواهد شد.

  شما به آنها برای پروژه ای که دوست دارید هزینه پرداخت می کنید و اجرایی کرد آن  وظیفه آنهاست. اگر عنصری را که شما دوست ندارید اضافه کنید ، حتما بگویید. ممکن است طراح داخلی با انتخاب طراحی شما موافق نباشد ، اما تصمیم نهایی بر عهده آنها نیست.

  به یاد داشته باشید ، این پروژه برای خانه شماست ، نه برای آنها ، بنابراین در نهایت شما تصمیم گیرنده هستید چه عناصری باقی بمانند و چه عناصری حذف شوند.

   

   

  • همه یا هیچ کدامی وجود ندارد.

  ممکن است فکر کنید باید برای یک پروژه کامل با یک طراح داخلی وارد عمل شوید، اما بدانید هزینه کردن برای تنها بخشی از آن نیز ممکن است.

  اگر به دنبال کسی هستید که در زمینه آشپزخانه شما و میزها و کابینت ها به شما مشورت بدهد ، لازم نیست که برای کل ساختمان به آن ا مراجعه کنید. اصل تصور نکنید که وقتی کارها را به طراح داخلی می سپارید،خودتان هیچ قدرت انتخابی ندارید.

  این پروژه متعلق به شماست و با نحوه انتخاب شما تکمیل می گردد. فقط مطمئن شوید که قبل از امضای توافقنامه ، همه چیز را در قرارداد ذکر کرده باشید.

   

  • خانه ی شما ممکن است اولویت طراح نباشد.

  طراحان داخلی ممکن است به شما بگویند که پروژه شما اولویت اصلی است ، اما احتمالاً این افراد بسیار سرشان شلوغ است و شما در لیست طولانی مشتریان او قرار خواهید داشت – برخی از مشتریان از شما معتبرتر هستند و ممکن است توجه و زمان بیشتری را جلب کنند.

  به همین دلیل ، حتماً خطوط ارتباطی روشنی ایجاد کنید. علاوه بر این ، حتما دوست دارید که حتی اگر تنها مشتری آنها نباشید، برایشان مهم باشید. بررسی منابع می تواند به اطمینان از اولویت اصلی شما کمک کند.

   

  • هیچ لزومی ندارد که همه چیز را نو و جدید کنید.

  گاهی بخشی از لوازمی که در خانه موجود داری می تواند تغییرات جدید و مناسبی برای خانه ایجاد کند و نیازی نباشد همه چیز را از نو بخرید.

  به عنوان مثال ، یک گلدان عتیقه ممکن است به عنوان یک جا قاشقی بزرگ در آشپزخانه عمل کند ، یا یک کمد قدیمی بتواند با کمی تغییرات و لوله کشی به یک سینک حمام یا دستشویی تبدیل شود. قبل از اینکه  طراح شما هر چیز جدیدی سفارش دهد ، حتما در مورد مواردی که ممکن است بخواهید در خانه خود احیا کنید ، بحث کنید.

  علاوه بر این ، بسیاری از فروشگاه های عتیقه فروشی دست دوم وجود دارد که می توانند محصولی مشابه را با قیمت کمتری به شما ارائه دهند. فقط ممکن است لازم باشد کمی تعمیرات و رنگ آمیزی روی آنها انجام دهید تا زیبایی آن را به شما برگرداند.

   

  10 نکته که طراحان داخلی نمی خواهند بدانید

   

  • ممکن است طراح داخلی شما از ایده های شما استقبال نکند.

  در نهایت طراحان داخلی حضوردارند تا بتوانند یک اتاق یا خانه طراحی کنند که شما عاشق آن هستید ، اما این بدان معنی نیست که همیشه آنها را خوشحال کند.

  گرچه ممکن است برخی ایده های شما با طراحی کلی اتاق مطابقت نداشته باشد ، اما بعضی از آنها می تواند کاملا مناسب باشد. پس عناصری را که برای شما مهم هستند انتخاب کنید و از طراح بخواهید تا در طرح خود قرار بدهد.

   

  • بودجه را می توان تغییر داد.

  طراحان داخلی بهترین چیزها را برای خانه شما می خواهند و این همیشه با بودجه شما به خوبی پیش نمی رود. خبر خوب این است که بودجه ها را می توان تغییر داد و همچنان به نتیجه ای شگفت انگیز دست یافت.

  به عنوان مثال ، اگر طراح شما پرده های جدیدی پیشنهاد می دهد ، یک دقیقه به پرده هایی که مقرون به صرفه هستند فکرکنید. اگر طراح شما پارچه های لوکس را پیشنهاد می کند که بودجه شما را چندبرابر می کند ، به دنبال همان طرح ها یا طرح های مشابه در پارچه های ارزانتربگردید. در نتیجه ، بودجه خود را کنترل خواهید کرد.

  همین موضوع را می توان در سایر قسمت های خانه، مانند کابینت آشپزخانه نیز به کار برد. کابینت های سفارشی نوعی نما ایجاد می کنند، که گران تر هستند اما شما می توانید  با ایجاد تغییراتی در سایر دکوراسیون مرتبط مانند درها و پنجره ها (مثلا رنگ زدن آن ها) با کمترین هزینه فضایی منحصر به فرد ایجاد کنید.

  دانستن این ترفندها  باعث می شود رابطه شما با طراح داخلی دوستانه و بهتر شود.

  اگر روابط حرفه ای شما در جریان است و می دانید که تجارت چطور باید پیش برود، باید از نتیجه نهایی و هزینه ای که کرده اید، خوشحال باشید!

  طراحان داخلی حرفه ای بسیار با مهارت هستند و  ما همیشه باید به یاد داشته باشیم که این ارتباط یک تجارت است و باید با همین منظور پیش برود. بنابراین احساسات خود را کنار بگذارید و با طراح خود یک معامله تجاری برقرار کنید – معامله ای که همه را خوشحال کند و یک طراحی ماندگار ایجاد کند تا سال ها آن را دوست داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تلفن پشتیبانی 09338177908 | هر روز هفته از ساعت 8 صبح الی 18 پاسخ گوی شما هستیم

  فروشگاه اینترنتی تک فرش در سال 1394 و با هدف سهولت در خرید فرش ماشینی برای مردم نازنین ایران تاسیس شد , شما با ورود به تک فرش با انبوهی از طرح و نقش فرش ماشینی رو به رو خواهید شد و به راحتی می توانید فرش مورد نظر خود را مشاهده و خریداری نمایید . تک فرش, یک شهر فرش واقعی است که بواسطه حضور در شهر کاشان ( مرکز فرش ایران ) و همکاری را برندهای بزرگی همچون فرش محتشم , فرش لیلی , فرش برنتین , فرش مشهد اردهال , فرش داریوش , قالی سرام , فرش شاهکار صفویه , فرش شاهکار آریایی , فرش سبلان و … کاملترین ویترین فرش ماشینی را داشته باشد . شاید شما قصد داشته باشید برای فضای پذیرایی منزل خود فرش کلاسیک تهیه کنید و فرش های ماشینی با طرح های اصیل ایرانی را میپسندید پس فرش 1500 شانه , فرش 1200 شانه , فرش 1000 شانه , فرش 700 شانه و فرش های 500 شانه گزینه های خوبی برای شما هستند , و یا شاید به دنیال طرح های مدرن هستید و به فرش فانتزی مدرن علاقه مند هستید , از فرش طرح ترک , فرش چهل تکه ( پچ ورک )فرش آشپزخانه , فرش کهنه نما , فرش فرانسوی , فرش پرزبلند شگی , فرش مراکشی , گلیم , و گبه در سایت تک فرش دیدن کنید و طرح مورد را نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید و همچنین اگر قصد دارید برای اتاق فرزند دلبندتان فرشی خریداری کنید حتما سری به فرش اتاق کودک در سایت تک فرش بزنید و زیباترین طرح فرش ها را مشاهده کنید . از مزیت های مهم تک فرش می توان به : خرید مستقیم فرش از کاشان با قیمت کارخانه , ارسال رایگان به سراسر کشور, و 7 روز ضمانت بازگشت وجه در صورت نارضایتی اشاره کرد.ما در مجموعه‌ی تک فرش جهت رفاه خرید فرش، خرید اقساطی فرش را نیز به مشتریان ارائه می‌دهیم


  کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم تک فرش می باشد.    Copyright @2006 – 2022 Takfarsh.com