چگونگی دیزاین اتاق کودک
چگونگی دیزاین اتاق کودک
 • هنگام تزیین اتاق خواب کودک، انتخاب های بسیار نامحدودی دارید. این فرصتی است خلاقانه، سرگرم کننده که احتمالاً در هیچ اتاق دیگری در خانه قرار نیست به کار ببرید. اگرچه ابتدا شما گمان کنید اتاق خواب ممکن است فقط به عنوان مکانی برای خواب کودک شما باشد، اما به زودی می تواند به یک اتاق بازی، مکانی برای مطالعه، معاشرت و حتی مکانی برای خلوت کردن ان ها تبدیل شود. 

  بنابراین باید به صورتی طراحی شود که به کار همه ی این اهداف ها بیاید و هر روز خواسته های کودکان شما بیشتر می شود. کودکان ممکن است نظر و خواسته هایشان مدام تغییر کند و خواسته های خود را آزادنه بیان کنند. با این حال ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که آن ها ناگهان چیز دیگری را درخواست کنند و شما با آن مواجه شوید. 

  کودکان ایدهخ های تزئینی و سرگرم کننده ی زیادی را دوست دارند و اتاقی را که می خواهند در آن وقت بگذرانند باید مطابق علایق خودشان باشد. با این حال، توجه داشته باشید که بچه ها می توانند به سرعت نظر خود را تغییر دهند.

  چگونگی دیزاین اتاق کودک

  رنگ

  اتاق های کودکان مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل و لوازم رنگ روشن و رنگ های شاد است. در انتخاب دیگر وسایل اتاق حتما دقت کنید. استفاده از پرده های کرکره ای می تواند راه خوبی برای روشن تر شدن فضای داخل اتاق باشد، اما می توانید به راحتی آن را حذف کنید زیرا فرزندان شما به نوجوانان تبدیل می شوند. حتما از وسایل فانتزی با رنگ های ملایم و نود انتخاب کنید. البته که این موضوع به دختر یا پسر بودن فرزند شما نیز بستگی دارد.

  چگونگی دیزاین اتاق کودک

  مبلمان و لوازم شیک برای اتاق خواب کودکان

  اگر دکوراسیون اتاق بچه های شما کلاسیک است، بهتر است در طراحی دکوراسیون تجدید نظر کند، چرا که دکوراسیون کلاسیک اصلاً مناسب کودکان نیست. می توانید با استفاده از رنگ های خنثی و وسایل طراحی شده، فضایی کاربردی ایجاد کنید که کودک شما آن را دوست خواهد داشت. 

  به این معنی که دیگر کودک شما زود به زود از اتاق خارج نخواهند شد و بیشتر زمان خود را در انجا صرف می کنند. گاهی کودکان فکر می کنند که دیوارها بسیار بهتر از کاغذ برای سرگرمی با مداد رنگی هستند.

  چگونگی دیزاین اتاق کودک

  مبلمان

  وقتی صحبت از خرید مبلمان برای اتاق کودک کوچک شما می شود، همیشه محکم ترین و مطمئن ترین گزینه را انتخاب کنید. از آنجایی که می دانید فعالیت فیزیکی بچه ها بسیار زیاد می باشد، بنابراین محصولاتی را انتخاب کنید که ماندگار و مورد اعتماد شما باشند. 

  در مورد تخت، از قبل برنامه ریزی کنید؛ فراموش نکنید که کودکان به سرعت رشد می کنند و بزرگ می شوند، بنابراین آن تخت کوچک زیبا که در آن جذاب به نظر می رسند، ارزش سرمایه گذاری ندارد. بهتر است در این مورد بیشتر فکر کنید و پرس و جو کنید. 

  برخی از سرویس خواب ها هستند که می توان آن ها را مجدد رنگ آمیزی کردف پس اندازه و سایز تخت را به گونه ای انتخاب کنید که بتوان آن را نیز برای سال ها استفاده کرد. تخت های دو طبقه یک گزینه عالی هستند. حتی اگر خواهر و برادرها با هم مشترک نباشند، به کودکان شما این امکان را می دهد که دوستان خود را در کنار خود نگه دارند و اکثر بچه ها آن ها این ایده را دوست دارند. 

  از سوی دیگر می توانید تختخواب های نسبتاً بزرگتری و کامل انتخاب کنید که بتوانند آن ها را تا دوران نوجوانی استفاده کنند، اما ملافه و روتختی های مناسب سن ان ها انتخاب کنید.

  چگونگی دیزاین اتاق کودک

  کاغذ دیواری و لوازم تزئینی (اکسسوری)

  بچه ها به راحتی با کاغذ دیواری می توانند سرگرم شوند و به یاد داشته باشید که یکی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز و شسته شود گزینه های بسیار شگفت انگیزی برای انتخاب وجود دارد، این انتخاب ها می توانند عکس شخصیت های کارتونی یا افسانه ها باشند. شما همچنین می توانید با انتخاب یک طرح روشن و پر جنب و جوش یا راه راه یا دیوارپوش سفارشی مانند نقشه جهان یا منظره شهر انتخاب کنید.

  قرار دادن وسایل

  این امر بسیار مهم است که مطمئن شوید راه مناسبی برای قراردادن لباس ها، اسباب بازی ها ، صنایع دستی و مشق های مختلفی دارید که کودک شما برای جمع آوری آن ها نگرانی نداشته یاشند. استفاده از قفسه یا کمد های مختلف بسیار کارآمد می باشد و اغلب چیزهای کوچک مانند طبقه ی کتاب متصل به تخت یا محل نگهداری زیر تخت است که با نظم و ترتیب همه چیز در کنار یکدیگر تقسیم می کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای