انتخاب بهترین فرش برای فضای مورد نظر
چگونه فرش درستی انتخاب کنیم؟
 • [vc_row][vc_column][vc_column_text]فضای خانه ی شما بدون فرش کامل نخواهد بود . راه های زیادی وجود دارد که بهترین انتخاب را برای تکمیل این پازل داشته باشید. انتخاب فرش صحیح به شما کمک می کند که فضای خوشایندی داشته باشید و بتوانید سال ها آن را نگه دارید. اکثر طراحان دکوراسیون معتقدند که فرش لازمه ی داشتن خانه یا فضایی مناسب است.

  اما خرید فرش می تواند هزینه بر باشد و تهیه ی یک فرش مناسب و بزرگ که بتواند تاثیر به سزایی در دکوراسیون ساختمان داشته باشد ممکن است این دغدغه را ایجاد کند که چگونه از پس هزینه ی آن بربیایید. بنابراین لازم است بدانید که خرید یک فرش صحیح می تواند سال های سال آن را برای شما حفظ کند و انتخاب یک فرش نادرست هرروزاین موضوع را به شما یادآور می شود که پولتان را به هدر داده اید و مجبورید دوباره برای خرید یک فرش جایگزین هزینه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  انتخاب فرش نادرست خیلی ساده است اما انتخاب فرش صحیح بسیار دشوار.

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  یک فرش یا چند فرش؟

  هیچ قانونی وجود ندارد که شما را برای خرید فرش محدود کند . طراحان دکوراسیون غالبا از چند فرش برای اتاقهای بزرگ استفاده می کنند تا بخش های متنوعی را در خانه تعریف کنند و آن ها را از هم مجزا کنند.

   

  اما از کجا بدانیم که چه تعداد فرش تهیه کنیم، یک فرش یا چند فرش؟

  اتاق های کوچکتر و فضاهای بسته تر بهتر است با یک فرش طراحی شوند . موضوعی که معمولا با آن روبه رو هستیم این است که چگونه فضای بیشتری را در خانه یا آپارتمان به نمایش بگذاریم.
  در این گونه موارد می توانیم از یک فرش استفاده کنیم تا حتی الامکان فضای بیشتری از خانه را به نمایش بگذاریم و خانه ی دلباز تری داشته باشیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  تصمیم گیری برایتان دشوار است؟

  فرش ها را روی هم بچینید. پیشنهاد دیگر آن است که بخشی از فرش ها را روی همدیگر و همه را روی یک فرش بزرگ ساده به عنوان زمینه پهن کنید تا بخش زیادی از کف را بپوشانید.

  با این کار فرش های مختلف می توانند فضای تزیینی متنوعی برای خانه ایجاد کنند و بخش های متنوعی برای نشستن تعریف کنند. راه حل پیشنهادی این است که از یک فرش بزرگ با قیمت مناسب استفاده کنید و روی آن فرش های لطیف تر و متنوع بچینید و با کمک آنها فضاهای نشستن را برای خانه تعریف کنید. این روش عظمتِ فرشِ را نشان می دهد و به همه این احساس را منتقل می کند که در یک مهمانی مشترک هستند.

   

  دکوراسیون خانه و تاثیر فرش

  تعیین سایز فرش

  هنگام خریداری فرش، در نظرگرفتن موانع فضای اتاق ها برای چیدمان فرش بسیار حائز اهمیت است. جزییاتی مانند بخاری یا شوفاژ، راهروها، درب ها و … مستلزم آن است که برای چیدمان فرش لحاظ شوند. بعد از بررسی این جزییات، فضای گردشی خانه و یا اتاق ها و محل نشستن در قسمت های مختلف باید درنظر گرفته شود.

  هیچ چیز بدتر از آن نیست که هنگام رفت و آمد یک پایمان روی فرش باشد و دیگری روی کف زمین. بنابراین لازم است سایزی را برای فرش انتخاب کنید که این مشکل را حل کند. بسیاری از کارشناسان این روش را که یک فرش کوچک در قسمت مرکزی ساختمان بی هدف باقی بماند و فضای خالی اطراف آن با مبل و صندلی چیدمان شود  توصیه نمی کنند.

  این نوع چیدمان، باعث می شود فرش های کوچک در فضای خانه گم شوند و نمایی ناتمام به خانه بدهند. مانند یک تمبر پستی ای که برای چشم خوشایند نیست.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]چه فرشی، برای چه سبک دکوراسیونی؟

  فرش ساده یا پُرنقش و نگار؟

  اینکه فرش را ساده انتخاب کنید یا پرنقش و نگار، سلیقه و ترجیح شخصی شماست.

  انتخاب فرش پر نقش و نگار و برجسته تاثیر به سزایی در تعریف فضای ساختمان دارد و بنابراین انتخاب آن شجاعت می خواهد. مشتریانی که در شهر زندگی می کنند، بیشتر به دنبال فرش های آنتیک و مجلل هستند اما مشتریان روستا نشین و یا مناطق ساحلی به دنبال فرش های ساده تر و با الیاف محکم تر هستند.

  به هرحال اگر قصد دارید فرش های مجلل و پرنقش و نگار خریداری کنید، گزینه های بی شماری، پیش روی شماست : از الگوهای قدیمی و نو گرفته تا الگوهای سنتی.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای