چگونه فرشی مناسب برای زیر تخت خواب خود انتخاب کنیم؟
چگونه فرشی مناسب برای زیر تخت خواب خود انتخاب کنیم؟
 • انتخاب فرش مناسب برای زیر تخت خواب یک امری مهم می باشد به ویژه افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند و با گذاشتن پاهایشان روی یک فرش لطیف و نرمی می خواهند انرژی و حس خوبی را دریافت کنند. کف سرد اتاق خواب سرد صبح ها چالش برانگیز است. 

  شما می توانید با قرار دادن فرشی با سایز و ابعادی مناسب در اتاق خوابتان و زیر تخت خواب صبح ها که بیدار می شوید و پاهایتان را روی زمین قرار می دهید، حس راح تر و آرامش بخش تری داشته باشید.

  حتی اگر تمام کف اتاق خواب شما فرش قرار دارد، می توانید با دولایه کردن فرش زیر تخت خواب، آن را به عنوان عایق سرما و گرما و صدا در بیاورید و به فضای خود رنگ و نقشی بیشتر بیفزایید.

  برای اطمینان از اینکه فرش اتاق خواب شما متناسب با اندازه و نوع تختخواب شما است ، دستورالعمل های زیر را در نظر بگیرید و ما را دنبال کنید.

  چگونه فرشی مناسب برای زیر تخت خواب خود انتخاب کنیم؟

  چه فرشی برای اتاق خواب و زیر تخت خواب شما مناسب می باشد؟

  یک همچین سوال ساده ای به کمی تفکر و جستجو نیاز دارد. فرش مربع و مستطیلی شکل ابعاد مناسبی برای هر نوع تخت خواب و اتاق خوابی می باشد. 

  علاوه بر اینکه تخت خواب در اتاق شما قرار دارد، ممکن است که شماا کنار تختی یا صندلی هم در اتاق خود داشته باشید، بنابراین انتخاب های شما محدودتر می شود که چه نوع فرش یا کفپوشی برای اتاق خوابتان مناسب می باشد. 

  در این قسمت 4 مورد برای انتخاب فرشی مناسب برای اتاق خوابتان وجود دارد :

  • فقط کل چهارچوب تخت روی فرش قرار بگیرد.
  • کل چهارچوب تخت خواب و پایه های کنار تختی یا صندلی کنار تختی روی فرش قرار بگیرد.
  • فقط یک سوم تخت خواب و پایه های کنار تختی روی فرش قرار بگیرد و بقیه ی فرش روی زمین قرار گرفته باشد. 
  • به این منظور که نصف تخت خواب روی فرش و نصف دیگر آن روی سرامیک یا کف زمین باشد. این گزینه بهترین کارایی را خواهد داشت و به اتاق تان رنگ و بافت خاصی می بخشد.
  چگونه فرشی مناسب برای زیر تخت خواب خود انتخاب کنیم؟

  اندازه و سایز مناسب فرش برای اتاق خواب های کوچک

  • اگر اتاق خواب شما کوچک است ، وقتی صحبت از خرید فر ش برای آن می شود ، بزرگ فکر کنید. برای یک اتاق کوچک فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و تقریباً کل فضای آن را پر کند. حتماً بین 5 تا 10 سانتی متر کف را خالی بین فرش و دیوارها بگذارید.

  اندازه و سایز مناسب فرش برای اتاق خواب های بزرگ

  انتخاب فرشی که برای یک اتاق خواب بزرگ بسیار کوچک باشد ، فضا را از تعادل خارج می کند. اگر می خواهید فرشی را برای اتاق خود انتخاب کنید که بزرگ باشد، بهتر است چند سانتی متر از لبه ی فرش با دیوار فاصله وجود باشد و فضای آن خالی باشد.

  در اتاق های بزرگ، ممکن است که شما تخت خواب هایی با سایز و ابعاد بزرگی نیز داشته باشید. برای انتخاب فرشی که در یک اتاق خواب بزرگ ظاهر خوبی داشته باشد ، باید اندازه ی تخت های بزرگتر را نیز در نظر بگیرید.

  اندازه و سایز مناسب فرش برای اتاق خواب های بزرگ

  صرف نظر از اندازه اتاق خواب یا تختخواب شما ، سایز یک فرش باید به گونه ای باشد که نباید به پایه های  کمد یا مبلمان کنار تخت های دیگر فشار بیاورد. فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و کاملاً در زیر پایه های کمد هم قرار بگیرد. 

  یا یک فرشی به اندازه کافی کوچک انتخاب کنید تا بتوانید حداقل 5 یا 10 سانتی متر از لبه ی فرش تا پایه های کمد فاصله باشد.

  حفظ و ظاهر فرش خود را حفظ کنید

  حتی هنگامی که فرش اتاق شما زیرلبه های تخت قرار گرفه است ، لبه های فرش هنوز هم ممکن است که جمع شوند برای جلوگیری از خراب شدن آن ها و خطر افتادن، استفاده از نوار فرش های دو طرفه بهترین روش است.

  از سوی دیگر ، پهن کردن یک زیرانداز زیر فرش هم می تواند روش مناسبی باشد برای جمع نشدن لبه های فرش باشد.

  سخن آخر

  فرش و کف پوش اتاق خود را با یک نگهداری درست و مناسب، همیشه نو نگه دارید. یک فرش زیر وزن یک تخت ممکن است که فرو رفته شود و جای پایه ها روی آن بماند. 

  مراقب باشید که فرش محل خود را هر چند وقت یک بار بچرخانید تا بتوانید تورفتگی ها را از بین ببرید یا بگذارید یک تکه یخ کوچک روی فرورفتگی آب شود ، سپس الیاف را با انگشتان خود را فشار دهید. 

  فرش های مخصوص اتاق خواب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای