چگونه رنگ فرش را انتخاب کنیم؟
چگونه رنگ فرش را انتخاب کنیم؟
 • فرش می تواند یکی از سخت ترین اجزای دکوراسیون باشد، زیرا گزینه های زیادی برای تصمیم گیری وجود دارد: سبک فرش ، نوع الیاف ، الگو ، کیفیت و در نهایت رنگ. انتخاب رنگ اغلب سخت ترین تصمیم برای مشتریان است. 

  تجسم رنگ در یک فضای بزرگ و انتخاب بر اساس یک نمونه کوچک، دشوار است. تغییر رنگ می تواند تأثیر چشمگیری در دکوراسیون داشته باشد. اگر مطمئن نیستید که در مورد انتخاب رنگ فرش از کجا شروع کنید، برخی نکات و پیشنهادات را برای کمک به شما بخوانید چند نکته برای انتخاب رنگ فرش مناسب

  چگونه رنگ فرش را انتخاب کنیم؟

  ابتدا چه رنگی را انتخاب کنیم؟

  هنگام شروع کار ابتدا کدام قسمت از دکوراسیون اتاق را باید انتخاب کنید؟ برای قسمت های اصلی در خانه، مانند اتاق نشیمن، ابتدا رنگ مبل را انتخاب کنید. دلیل این است که انتخاب رنگ پارچه اغلب بیشتر به مبل ها نسبت به فرش یا رنگ محدود می شود. 

  بنابراین ، اگر ابتدا رنگ مورد نظر خود را انتخاب نکنید، پیدا کردن مبل به سبکی که دوست دارید، که با فرشی که قبلاً انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد، دشوار است. پس از انتخاب مبل، سپس فرش و در نهایت رنگ را انتخاب کنید. 

  باز هم، این به این دلیل است که رنگ ها تقریباً نامحدود موجود می‌باشد. با وسیله‌ای که بیشترین انتخاب را می‌توانید داشته باشید، شروع کنید

  چگونه رنگ فرش را انتخاب کنیم؟

  رنگ‌های خنثی برای فرش

  دلیلی وجود دارد که رنگ های خنثی بیشترین فروش را برای فرش دارند. فرش تأثیر زیادی در یک اتاق دارد و رنگ‌های روشن در گستره وسیع می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین تعویض فرش گران است. 

  مگر اینکه منابع (و حوصله) لازم را دارید تا فرش خود را هر چند سال یکبار با تغییر روند عوض کنید، بهتر است رنگ کف را خنثی نگه دارید. 

  از رنگ‌های روشن تر در دیگر عناصر کم هزینه اتاق استفاده کنید: رنگ آمیزی روی دیوارها (تغییر آن بسیار ساده تر و کم هزینه تر از فرش) ، کوسن روی مبل، ملحفه و قطعات کوچک تر مانند چراغ‌ها و آثار هنری روی دیوار.

  چگونه رنگ فرش را انتخاب کنیم؟

  سبک زندگی اهمیت دارد و رنگ فرش

  شیوه زندگی شما و نحوه استفاده از اتاق فرش در رنگ فرش ملاحظات زیادی است. یک خانه شلوغ با بچه ها، حیوانات خانگی و والدین شاغل معمولاً خود را برای فرش های سفید مناسب نمی داند، زیرا می تواند خاک را راحت تر از سایر رنگها نشان دهد. 

  به خاطر داشته باشید که رنگ‌های بسیار روشن و بسیار تیره دوام و ماندگاری نامطلوب بیشتری را نسبت به رنگ‌های میانی نشان می دهند. در حالی که یک رنگ تیره ممکن است در پنهان کردن لکه ها عالی باشد، پرز و گرد و غبار را بیشتر از سایر رنگ‌ها نشان می دهد. فرشی که نه خیلی روشن باشد و نه خیلی تیره، بهترین رنگ برای پوشاندن این مسائل خواهد بود

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای