چقدر وقت یکبار خانه ی خود را باید جارو بکشیم؟
چقدر وقت یکبار خانه ی خود را باید جارو بکشیم؟
 • موقع نظافت و تمیزی، هر خانه دار استانداردهای خود را دارد. کمی بهم ریختگی و مقداری گرد و غبار، برای بضی ها زیاد مشکل بزرگی به حساب نمی آید، درحالی که برخی خوابشان نمی برد تا زمانی که همه چیز تر و تمیز و سرجای خودش باشد. 

  با این حال ، اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چند بار باید در هفته جارو برقی بکشید تا هر نوع کفپوش در خانه خود را تمیزترین شکل باشد و شرایط بهداشتی را حفظ کنید ، ما پاسخش را داریم. پس در این صفحه با ما همراه باشید.

  سطح کف خانه، از هرنوع کفی که باشد، ممکن است از محیط بیرون گرد و غبار یا داخل خانه از حیوانات خانگی ، ریختن ذرات غذا و غیره کثیف شود. کف کثیف نه تنها ناخوشایند است ، بلکه اگر بیش از حد کثیف شود و به تمیزی آن اعتنایی نکنید، این کثیفی بطور دائمی باقی می ماند و باعث فرسوده شدن فرش ها می شود. 

  گرد و غبار و باکتری بیش از حد می تواند برای سیستم تنفسی شما مضر باشد و ذرات غذا می توانند باعث رشد کپک شوند.

  در حالی که می توان با جارو زدن یا پاک کننده های متنوع ، گرد و غبار کف ها را تمیز کرد. جارو برقی یکی از بهترین وسیله ها برای تمیز کردن است بی آنکه هیچ لکه ای ظاهر شود. 

  همانطور که از جارو برقی برای تمیز کردن سطح های سخت استفاده می شود، برای سطح فرش و قالی هم می توان استفاده کرد و آن ها را به بهترین نحو جارو کشید به گونه ای که هیچ گرد و غباری در هوا پخش نشود.

  چقدر وقت یکبار خانه ی خود را باید جارو بکشیم؟

  چند وقت یکبار باید جارو برقی بکشم؟

  اینکه چندبار در هفته باید جارو کشید، به تعداد افراد در خانه ، شغل شما و نوع و تعداد حیوانات خانگی بستگی زیادی دارد. اما به طور معمول کف و فرش ها را باید حداقل دو بار در هفته و کف های سطح سخت مانند کاشی ، چوب سخت حداقل یک بار در هفته جارو  شوند.

  اگر حیوانات خانگی دارید ، بهتر است که تمام سطح فرش ها و کفپوش ها را هر روز در هفته جارو شوند تا گرد و غبار و خاک را به خود جذب نکنند. 

  ممکن است اتاق هایی که مانند ورودی ها ، محل های پر رفت و آمد و آشپزخانه ها که از ترافیک بالایی برخوردار هستند ، نیاز به جاروبرقی مکرر داشته باشند. در حالی که اتاق های مهمان یا اتاق های غذاخوری رسمی با نظافت هفتگی خوب خواهند بود.

  چند نکته برای جاروبرقی کارآمد تر:

  • در حالی که فرش ها حداقل باید دو بار در هفته جارو برقی شوند ، فراموش نکنید که آنها را بردارید و کف آن را هفتگی جارو بکشید.
  • سعی کنید از جاروهای برند و خوب استفاده کنید.
  • محفظه ی داخلی جارو را مرتباً تمیز کنید تا با ظرفیت کامل کار کند.
  • اگر خانه چند طبقه دارید ، در صورت امکان در هر طبقه یک جارو برقی داشته باشید. این کار باعث تمیز کردن بیشتر و مکرر می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای