چرا قالیچه و فرش ها از اهمیت بالایی برخوردارند؟
چرا قالیچه و فرش ها از اهمیت بالایی برخوردارند؟
 • فرش ها اغلب بر اساس ظاهر و کاربرداشان به عنوان کفپوش انتخاب می شوند، اما آیا می دانستید که بر کیفیت هوای داخلی خانه و طول عمر فرش شما نیز تاثیر مثبتی دارند؟ فرش ها بخش مهمی از دکوراسیون منزل ما هستند، به خصوص در خانه هایی که بیشترش از کفپوش های چوبی یا سخت پوشیده شده است.

  فرش، فضای اتاق را روشن می کند و به کسانی که در آن فضا راه می روند، می نشینند و گاهی اوقات روی فرش دراز می کشند، گرما و آرامش خاصی می بخشد. هنگامی که در بالای فرش قرار می گیرند، فرش را از ترافیک، ریختن و خاک های ساینده محافظت می کنند، بنابراین روند سایش را کند می کنند و از فرش شما محافظت می کنند. به هر حال، جایگزینی فرش بسیار ساده تر از یک خانه فرش کامل است.

   

  چرا فرش برای سلامتی شما مفید می باشد؟

  شاید تا به حال شنیده باشید که خانه های فرش شده کیفیت هوای داخلی خانه ی بهتری نسبت به خانه هایی بدون فرش یا خانه هایی که کفپوش سخت دارند، هستند. این بدین دلیل است که فرش مانند یک فیلتر عمل می‌ کند و آلاینده‌های موجود در هوا را از هوا بیرون می‌کشد، گرد و خاک ها را تا زمانی که با جاروبرقی یا تمیز کردن حرفه‌ای فرش پاک شوند، جذب می کنند. به طور طبیعی قالیچه یا روفرشی نیز مانند فرش ها در خانه کاربرد دارند و به عنوان فیلتری برای آلاینده های موجود در هوا عمل می کنند. بنابراین، اگر اعضای خانواده‌ تان مبتلا به آسم یا آلرژی هستند و قسمت زیادی از کف خانه تان قرش نشده است، بهتر است چند فرش تهیه کنید! فقط باید آن ها را به طور منظم جاروبرقی بکشید و به طور منظم سالیانه بصورت حرفه ای شتستشو دهید یا به قالیشویی بدهید.

   

  فراتر از راحتی ، گرما:

  قالی و فرش‌ها نه تنها به این دلیل که لطیف تر و لوکس ‌نیز می باشند، راحت هستند، بلکه عایق حرارتی نیز هستند. به همین دلیل، یک فرش می تواند به گرم و دنج اتاق یا فضای زندگی شما در زمستان کمک کند. کف های سرد که اغلب در خانه های مدرن که از بتنی ساخته می شوند مشکل ساز هستند، می توانند با فرش های ضخیم و گرم پوشانده شوند و برای نشستن راحت تر باشند. فرش و موکت در درازمدت می توانند به شما در کاهش هزینه های گرمایش خانه کمک کنند. اگر از پد فرش زیر فرش خود استفاده کنید، می توانند عایق بیشتری ارائه دهند.

   

  کاهش صدا:

  فرش کمک می کند تا درخانه ی شما به میزان قابل توجهی سکوت ایجاد شود. صدای ایجاد شده در راه رفتن و دویدن را کاهش می دهد. کفش‌های سخت و دمپایی‌ها اغلب صدای تق تق می‌دهند که نه تنها ساکنان، بلکه کسانی را که در طبقات پایین زندگی می‌کنند نیز آزار می‌دهد. اگر کودکانی در خانه خود می دوند، پس از این ویژگی فرش ها خ.شتان خواهد آمد. فرش‌های ماشینی یا فرش‌های دست‌ باف همچنین به کمتر کردن صدای بیرونی که می‌تواند از پنجره‌ها یا درها عبور کند کمک می‌کند و حتی سر و صداهایی را که معمولاً فضاهای بزرگ ‌تر دارند را کاهش می‌دهد. پوشش نرم‌ تر کفپوش ها هم گرما و هم صدا را عایق می‌کند، وقتی در نهایت فرش را در فضای خود پهن کنید، تفاوت را متوجه خواهید شد.

   

  چگونه و کجا از فرش استفاده کنیم؟

  همانطور که می دانید، یکی از روشن ترین و اساسی ترین دلایلی که از فرش در خانه استفاده می کنیم این است که خانه زیباتر و مجلل تر به نظر برسد. می تواتد صدها دلیل باشد که چرا دذر خانه ها از فرش استفاده می کنیم. تنوع بسیار گسترده ای از طرح، رنگ، و الگو و موادی که در بافت فرش ها استفاده می شود نیز وجود دارد. از فرش های دستبافت گرفته تا فرش های ماشینی مدرن که از مواد مصنوعی متوع بافته می شوند و متناسب با هر نوع فضایی موجود می باشند. همچنین سایت های فروشگاهی بسیاری مثل تک فرش وجود دارند که به راحتی می توانید در وبسایت ها جستجو کنید و فرش مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

   

   

  Source

  https://www.electrodry.com.au/news-blog/rugs-rugs-and-rugs-why-they-are-so-important/#:~:text=Rugs%20brighten%20up%20a%20room,process%20and%20protecting%20your%20carpet.

  https://www.jaipurrugs.com/blog/importance-of-rugs-and-how-do-we-use-them

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای