نکاتی درباره فرش های فانتزی شگی
نکاتی درباره فرش های فانتزی شگی
 • فرش فانتزی شگی و فرش فانتزی یا زینتی یکی از پرتقاضاترین فرش های امروز است.این فرش ها در اصل، سبک امروزی فرش های قدیم دهه ی 40 و 50 هستند که خوشبختانه از آن زمان نمود پیدا کرده اند. 

  ممکن است پدران و مادرانتان درمورد این فرش ها و آسیب پذیر بودنشان در قدیم خاطراتی تعریف کرده باشند، اما اصلا نگران نباشید. حتی یک شیار هم در بافت های امروزی این فرش ها نفوذ پیدا نمی کند.

  سبک فرش شگی

  رشته ها والیاف بلند این فرش ها که پیچ و تاب بلندی هم دارند، در بسیاری از موارد این تارهای بلند همان گونه که مویی د ر دستتان حلقه کنید، به پشت یکدیگر حلقه میخورند. نخ به کار رفته شده در فرش شگی امروزی عموما از پروپلین، آکریلیک، پلی استر، پشم و … است که فرش های شگی از جنس پلی استر برای تمامی فضاها اعم از اداری و خانگی متداول می باشد و نسبت به فرش های شگی قدیم ظاهر حجیم تر و بزرگتری دارد.

  دوام

  این فرش ها برخلاف نوع قدیمی شان از دوام بسیار بالایی برخوردارند.انتهای تارهای این فرش ها بسیار قوی تر از سر تارها هستند و این باعث می شود عبور و مرور زیاد و یا قرار دادن اجسام و وسایل سنگین روی آن ها ردی از خود نیاندازد و به ظاهر آن آسیبی نرساند.

  فواید و معایب فرش های شگی

  یکی از خوبی های این فرش ها این است که خرده های آشغال در این فرش ها به دلیل درز و شکافهایی که دارند به راحتی پنهان می شود.علاوه بر آن جای هیچ ردپا یا فرورفتگی در آن نمی ماند.ویژگی خوب دیگر این فرش ها لطافت و نرمی آن هاست که راحتی شما را هنگام راه رفتن روی آن دوچندان می کند.

  وزن سبک

  با توجه به نوع بافت و شانه تراکم فرش های فانتزی شگی , وزن نهایی و بافته فرش ها در اندازه های مختلف سبک هستند

  نرمی و لطافت

  پرزو الیاف بلند فرش شگی باعث شده که این فرش به نسبت سایر فرش ها دارای نرمی و لطافت فوق العاده ای باشد که نحوی که میتوان گفت نرم ترین فرش موجود در بازار ایران و دنیا فرش های فانتزی شگی هستند

  عدم پرزدهی

  یکی از خواص عالی نخ های پلی پروپیلن که در بافت این فرش ها استفاده میشود , عدم پرزدهی این نخ ها هستند , پیشنهاد میکنیم که اگر پرزدهی فرش برای شام مهمه  موقع خرید فرش یکی از انتخاب هاتون فرش های شگی باشه

  نقطه ضعف فرش های شگی

  تنها ایرادی که فرش فانتزی شگی دارد این است که تمیز کردن و جارو زدن آن ها ست. زیرا این فرش ها به راحتی خرده های آشغال را در خود پخش و پراکنده می کنند.

  مطلب نحوه شستشو و نگهداری فرش پرزبلند شگی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد

  موارد استفاده

  بهترین پیشنهادی که برای استفاده از فرش فانتزی شگی وجود دارد این است که آنها را در فضای خانوادگی، راه پله ها و راهروها و اتاقهای خواب پهن کنید. چون این مدل فرش ها برای فضای غیررسمی تر و دنج مناسب اند. 

  این فرش ها به قدر کافی لطیف هستند که صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن پا روی آن بگذارید و احساس راحتی کنید، همچنین نرمی و راحتی آن ها برای بازی و جست و خیز کودکان مساعد است. دوام آن ها به قدری است که سال ها می توانید آن هارا با همان زیبایی روز اول در خانه نگهداری کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای