فرش فیلی در دکوراسیون و هماهنگی آن با سایر اجزا
فرش فیلی در دکوراسیون و هماهنگی آن با سایر اجزا
 •  

   فرش فیلی  می‌تواند جلوه جذابی به دکوراسیون منزل شما بخشد. از آن‌ جایی که رنگ‌هایی چون فیلی، خاکستری و یا نقره‌ای جزو رنگ‌های خنثی در طیف رنگی محسوب می‌شوند با اکثر رنگ‌ها هماهنگ هستند، به عبارتی ست و هماهنگ کردن آن‌ها با تمامی رنگ‌های دیگر به راحتی قابل اجرا است. همین امر باعث شده تا افراد با استفاده از فرش فیلی در دکوراسیون بتوانند تنوع انتخاب بیشتری برای انتخاب سایر اجزای دکوراسیون داشته باشند. با ما همراه باشید تا به طور کامل فرش فیلی را بررسی کنیم.

  تاثیر فرش در دکوراسیون

  فرش در دکوراسیون خانه‌های ایرانی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین اجزایی است که در هر خانه‌ای با هر سبک از دکوراسیون وجود دارد. با استفاده از ایجاد هماهنگی بین رنگ‌ها و طرح‌های فرش و سایر اجزا مانند مبلمان، پرده‌ها و… می‌توانید نمایی شیک و بسیار جذاب را برای خانه خود به وجود آورید. از آن‌جایی که رنگ‌های خنثی بهترین هارمونی رنگ برای ست کردن می‌باشند، شما برای دلنوازی  بیشتر خانه خود می‌توانید‌ از فرش‌هایی با طیف رنگی ملایم و خنثی استفاده کنید.

  فرش رنگ طوسی فیلی

  فرش ماشینی فیلی در دکوراسیون بسیاری از منازل به طور چشم‌گیری وجود دارد. ترکیب رنگ به کار رفته در این فرش‌ها به طور تخصصی هماهنگ هستند. فرش‌های رنگ روشن برای خانه‌های کوچک‌تر مناسب و فرش‌های تیره برای خانه‌هایی که فضای بزرگی دارند، انتخاب خوبی محسوب می‌شوند؛ اما فرش فیلی در دکوراسیون خانه‌هایی با اندازه‌های متفاوت کاربرد دارد و می‌تواند فضای خانه شما را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهد.

   

  فرش فیلی در دکوراسیون و هماهنگی آن با سایر اجزا

  حتما بخوانید : فرش نسکافه‌ای در دکوراسیون

  فرش فیلی در دکوراسیون با چه رنگ‌هایی هماهنگ می‌شود؟

  رنگ فیلی، رنگی خنثی و سرد می‌باشد که یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پس زمینه دکوراسیون منزل شما محسوب می‌شود. این رنگ، رنگی بسیار به روز و مدرن می‌باشد که شما می‌توانید هر سال از فرش‌هایی با رنگ فیلی بدون تعویض و عدم نگرانی بابت قدیمی شدن آن استفاده کنید. هنگام انتخاب فرش فیلی در دکوراسیون به سایر رنگ‌های به کار رفته در آن نیز دقت داشته باشید. استفاده از این رنگ‌ها برای سایر اجزای دکوراسیون می‌تواند هارمونی بی‌نظیری در دکور منزل شما به وجود آورد.

  رنگ مکمل با فرش فیلی در دکوراسیون، می‌تواند گرم یا سرد باشد. این موضوع وابسته به سلیقه شماست. توصیه می‌شود که اگر رنگ دیوارهای خانه نیز سرد است، سایر وسایل را با رنگ‌های گرم تهیه کنید. اگر رنگ دیوارهای شما گرم یا خنثی است، می‌توانید وابسته به فاکتورهای دیگر به انتخاب رنگ‌های دیگر برای وسایل دکوراسیون توجه داشته باشید.

  فرش فیلی و نحوه ست با رنگ‌های قالب

  زمانی که فرش فیلی را به طور کامل‌‍تری بررسی کنیم مطمئنا هیجان زده خواهید شد، پس بیایید کمی بیشتر در مورد رنگ‌هایی که با فرش فیلی در دکوراسیون هماهنگ هستند، صحبت کنیم.

  ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون و سفید

  مزیت این ترکیب باعث روشن‌تر به نظر رسیدن منزل شما می‌شود. همچنین فضاهای کوچک را بزرگ‌تر از چیزی که هست، جلوه می‌دهد. البته استفاده از این دو رنگ به تنهایی، فضای بی‌روحی می‌سازد. برای حل این مشکل می‌توانید از رنگ‌های گرم به عنوان رنگ سوم استفاده کنید.

   

  فرش فیلی

   

  ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد

  استفاده از رنگ‌های گرمی همچون قرمز، نارنجی و زرد فضایی پر انرژی در دکوراسیون منزل شما ایجاد می‌کند. استفاده از این ترکیب رنگ برای فضاهای مختلف خانه مناسب است و امکان هماهنگی رنگا‌های گرم با رنگ‌های خنثی به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

  فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ بنفش

  می‌توان گفت رنگ بنفش جزو خاص‌ترین و لوکس‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توانید در منزل از آن استفاده کنید. بنفش رنگی است که کم‌تر در دکوراسیون‌ها به چشم می‌خورد. به همین دلیل افرادی که قصد داشتن دکوراسیون داخلی منحصر به فرد دارند، از بنفش به همراه فرش فیلی در دکوراسیون استفاده می‌کنند.

  فرش فیلی در دکوراسیون و آبی

  اگر به فرش‌های فیلی رنگ موجود در بازار توجه کنید، می‌بینید که در نقش و نگارهای بسیاری از آن‌ها رنگ آبی به چشم می‌خورد. ترکیب رنگ آبی با فیلی می‌تواند هارمونی زیبا و آرامش بخشی برای دکوراسیون شما به ارمغان بیاورد. البته باید به خاطر داشته باشید که رنگ‌های آبی و طوسی هر دو سرد هستند؛ برای افزایش انرژی چنین دکوراسیونی بهتر است اکسسوری‌هایی با رنگ‌های گرم‌ انتخاب کنید.

  ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ‌های خنثی

  رنگ‌هایی چون قهوه‌ای، شیری، بژ و کرمی رنگ‌های خنثی هستند که می‌توانند با رنگ خاکستری و فیلی همراه شوند. چنین رنگ‌هایی باعث به وجود آمدن فضایی آرام و رسمی می‌شوند. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای اتاق کار و یا فضاهای اداری محسوب می‌شوند.

  ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با طیف‌های مختلف خاکستری

  اگر بخواهید از این ترکیب در دکوراسیون بدون رنگ‌های گرم استفاده کنید؛ باید انتظار محیطی سرد و بی‌روح و البته کسل کننده را داشته باشید. شاید خانه‌ای که تمام وسایل‌ آن طیف طوسی و خاکستری دارد، در نگاه اول بسیار لوکس و شیک به نظر برسد، اما اطمینان داشته باشید که زمان زیادی طول نخواهد کشید که از انتخاب خود پشیمان شوید. استفاده از رنگ‌‌های گرمی چون زرد، صورتی، نارنجی و قرمز به شما کمک می‌کند هم از لوکس و شیک بودن رنگ فیلی و خاکستری استفاده کنید و هم انرژی مورد نیاز از رنگ‌ها را دریافت نمایید.

  مطمئنا در نظر شما رنگ‌های دیگری نیز وجود دارند که برای استفاده به همراه فرش فیلی در دکوراسیون مناسب هستند. همانطور که گفتیم از مزیت‌های این نوع فرش، هماهنگی با رنگ‌های مختلف و تنوع انتخاب است. شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید بهترین رنگ همراه با فرش مورد نظرتان را پیدا کنید.

   

  ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون

   

  فرش فیلی با چه وسایلی در منزل باید ست باشد ؟

  منظور از ست بودن رنگ‌ها به معنی همرنگی مطلق یا استفاده از چند رنگ خاص نیست. منظور اصلی از ایجاد هماهنگی آن است که با استفاده از روانشناسی رنگ‌ها و سلیقه خودتان، دکوراسیونی به وجود آورید که اجزای مختلف آن با یکدیگر همخوانی دارند.

  اگر بخواهیم در مورد اجزای اصلی دکوراسیون قسمت هال و پذیرایی صحبت کنیم، باید به وسایلی چون فرش، مبلمان، پرده و کاغذ دیواری اشاره کنیم. البته تأثیر اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی کوچک و بزرگی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم نیز قابل چشم پوشی نیست. به همین دلیل لازم است که به ایجاد هماهنگی میان کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین وسیله توجه داشته باشید.

  فرش فیلی با چه رنگ مبلی ست می‌شود؟

  یکی از انتخاب‌های بسیار هوشمندانه در تمامی خانه‌ها با سبک دکوراسیون متفاوت، فرش رنگ طوسی و فیلی است. انتخاب مبل مناسب و هماهنگ به این رنگ فرش نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد. گزینه‌های بسیار متنوع و مختلفی برای انتخاب ست مبلمان با این رنگ منحصر به فرد وجود دارد که به سلیقه فرد خریدار بستگی دارد.

  ست مبلمان هم رنگ با فرش فیلی رنگ

  این سبک از دکوراسیون به دکوراسیون یکنواخت شناخته می‌شود. در این نوع دکوراسیون رنگ فیلی و یا هم طیف آن را به عنوان رنگ مبل در نظر می‌گیریم، این نوع رنگ‌ها، رنگ‌های خنثی هستند و محیطی آرام بخش را برای شما به ارمغان می‌آورند. طیف بسیار گسترده از رنگ‌های خنثی در دایره رنگ فیلی قرار می‌گیرند که شامل رنگ‌هایی مانند خاکستری، سیلور و نوک مدادی می‌باشند. البته توجه داشته باشید تناژ رنگی کم رنگ اشاره ما می‌باشد، طوری که در نگاه اول فرش و مبل هم طیف و همرنگ دیده می‌شوند که یکنواختی دکوراسیون را ایجاد می‌کنند.

  مبلمان رنگ تضاد با فرش فیلی رنگ

  یکی از آیتم‌هایی که باعث ایجاد زیبایی خیره کننده در دکوراسیون شما می‌شود، استفاده از رنگ‌های تضاد می‌باشد. این رنگ‌ها شامل رنگ‌هایی مانند سبز، سورمه‌ای، بنفش سیر و شتری می‌باشد. استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون حس شادی و نشاط را در محیط ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید در صورت استفاده از این رنگ برای مبلمان، به فرش فیلی شما جلوه‌ای ویژه بخشیده شده و بهتر نمایان می‌شود. در ساخت و طراحی فرش‌های ماشینی از 7 الی 10 رنگ استفاده می‌شود، این در حالی است که معمولا یک رنگ به جز رنگ اصلی بیشتر از رنگ‌های دیگر جلوه به فرش می‌بخشد.

  مبل کرم با فرش فیلی رنگ

  یکی از رنگ‌هایی که به راحتی و به دور از هر گونه نگرانی با فرش فیلی ست می‌شود، مبل رنگ کرم می‌باشد. این رنگ علاوبر آرامش محیطی روشن و زیبا را برای دکوراسیون شما به ارمغان می‌آورد، علاوبر آن سبب شده تا فرش فیلی رنگ شما دیرتر از فرش کرم کثیف شود.

   

  فرش رنگ فیلی روشن

  چه بخواهید به خانه‌ی خود ظاهری تازه و متفاوت ببخشید و چه بخواهید یک فرش بادوام برای خانه یا محل کار جدید خود داشته باشید، تهیه ی فرش یک انتخاب عالی است. فرش گرما و راحتی خاصی به هر فضایی می بخشد که واقعاً با سایر گزینه های کفپوش بی نظیر و متفاوت است. با وجود سبک و رنگ های بسیار متنوع، پیدا کردن فرش مناسب برای هر فضایی،  با تقریباً هر بودجه ای که دارید، آسان است. در این صفحه قصد دارید فرش رنگ فیلی روشن و فرش رنگ فیلی تیره را به طور کلی شما معرفی کنیم. فرش رنگ فیلی رنگی بسیار زیبا و چشم نواز که با انواع دکوراسیون‌ها، چه مدرن و امروزی و چه کلاسیک و سنتی ترکیبی ایده‌آل است. فرش رنگ فیلی روشن، رنگی است شبیه به رنگ طوسی که جزء رنگ های خنثی به شمار می آید و همانطور که می دانید رنگ های خنثی را می توانید با اغلب رنگ های سرد و گرم ترکیب کنید. فرش رنگ فیلی روشن فضای خانه یا هر محیط دیگری را باز تر و بزرگ ‌تر از فرش رنگ فیلی تیره نشان می دهند و کمک می کند تا فضا دلبازتر نشان داده شود. این فرش به دلیل خنثی بودن رنگش، طرفدار زیادی دارد و همچنین مشتریان برای دکوراسیون های چه رنگ گرم و چه سرد تهیه می کنند تا دکوراسیون خود را کامل تر کنند.

  فرش رنگ فیلی تیره

  فرش رنگ فیلی تیره از تناژ رنگی خاکستری و طوسی برخوردار است و دارای مزیت های خاصی است که این نوع فرش را از سایر فرش‌های روشن متمایز کرده است. فرش رنگ فیلی تیره با ترکیب رنگ سیاه یا سفید برای دکوراسیون، ایده ای فوق العاده می شود. رنگ فیلی تیره باعث ایجاد آرامش و احساس خاصی در خانه می‌شود و درکل طیف رنگی طوسی یا فیلی حس و حال قشنگی در خانه راایجاد می کند.

  از مزایای فرش فیلی تیره، چرک تاب بودن این فرش است و دیر تر کثیف می شود، حتی در صورت کثیف شدن، لکه ها کم تر روی آن نمایان می شود. بنابراین اگر در خانه ی خود کودک یا حیوانات خانگی دارید فرش رنگ فیلی تیره پیشنهاد ما به شما دوستان عزیز می باشد. همچنین با توجه به این موارد، کاربرد فرش فیلی تره در قسمت های پر رفت و امد خانه بسیار مناسب است.

  تفاوت رنگ فیلی و طوسی

  برخی از افراد فکر می کنند رنگ فیلی همان رنگ طوسی است. در صورتی که بین این دو رنگ تفاوت هایی ولی نه تفاوت‌های چشمگیری، دیده می شود. در رنگ فیلی تقریباَ تناژ رنگی ابی نیز دیده می شود که در رنگ طوسی نیست، ولی بطور کلی رنگ فیلی و طوسی شبیه به یکدیگر هستند. جهت خرید فرش رنگ فیلی روشن یا فرش فیلی تیره با کیفیتی عالی و درجه یک و همچنین خرید این فرش با قیمت کارخانه و ارسال رایگان به سراسر ایران، می توانید از محصولات فروشگاه ما بازدید کنید و فرش مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سایت به راحتی ثبت سفارش خود را انجام دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای