تاثير فرش بر دكوراسيون داخلي
تاثیر فرش بر دکوراسیون داخلی
 • تاثیر فرش بر دکوراسین داخلی خانه

  • فرش‌ها یکی از ساده‌ترین و مجلل ترین وسیله‌ها جهت زیباتر کردن دکوراسیون منزل است. امروزه فرش‍ ها در تنوع مختلفی متناسب با نیازهای مختلف خانه‌داران تولید و بافت می‌شود؛ بنابراین نباید اهمیت فرش‌ها را در خانه ی خود فراموش کنیم. اگر قصد بازسازی خانه یا انجام دکوراسیون داخلی جدید برای خانه یا آپارتمان جدید خود دارید، تهیه و پهن کردن فرش یکی از مهم‌ترین وسیله‌ها است که باید در انتخاب آن دقت کنید. فرش ها می توانند عیب و ایرادهای خانه را پنهان کنند و زیبایی محیط خانه‌ی شما را بیشتر کنند. برای اینکه به تاثیر فرش بر دکوراسیون داخلی، بهتر پی ببریم، باید بدانیم که فرشهای ایرانی در همه جای دنیا به عنوان یک وسیله‌ی فوق العاده لوکس در دکوراسیون داخلی به شمار می روند. 

  فرش در دکوراسیون :

  از فرش های دستباف ریزنقش گرفته تا انواع قالی، گلیم، گبه‌های رنگی و مدرن و فرش‌های سنتی، شما به راحتی می توانید دکوراسیون داخلی را مطابق سلیقه‌تان با فرش تکمیل کنید. برای مثال اگر سبک خانه‌تان مدرن با مبلمان راحتی است، گبه‌های دستباف گزینه‌ی مناسبی برای خانه شماست.                             

  ایجاد یک جلوه‌ی بصری مناسب در خانه، یکی از ویژگی‌های بارز فرش است. یک رنگ را مشخص کنید و متناسب با آن رنگ، وسایل منزل‌تان را انتخاب کنید. حتی می‌توانید یک رنگ اصلی برای فرش انتخاب کنید و باتوجه به آن، پرده و مبلمان بخرید.

  تاثیر فرش بر دکوراسیون داخلی

  اهمیت فرش در دکوراسیون داخلی منزل

  فرش نقش بسیار مهمی در دکوراسیون منزل شما دارد و انقدری که فرش اهمیت دارد، ممکن است پرده و مبلمان اهمیت نداشته باشند. با انتخاب درست سبک فرش برای منزل‌تان، سبک کلی خانه‌ی شما مشخص می‌شود. 

  البته با توجه به طرح های جدید و تنوع فرش های دستباف ایرانی و مدرن، به ویژه انواع گلیم و گبه، انتخاب سبک برای دکوراتورها بسیار ساده تر شده چرا که با مدرن شدن سبک خانه های ما، نیاز ما به فرش های امروزی نیز بیشتر شده است. 

  در این قسمت به موارد اهمیت فرش می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید: 

  – عایق صدا و گرما:انتخاب کردن فرش مناسب باعث کاهش سر و صدا و اکو صدا در خانه می‌شود. اگر آپارتمان زندگی می کنید یا خانه‌تان چند طبقه است و همچنین کفپوش خانه از سرامیک و کاشی است، فرش انتخاب مناسبی برای جلوگیری از سر و صدا و گرما می‌باشد. 

  – چندین برابر کردن زیبایی خانه: فرش‌ها، به ویژه فرش‌های اصیل ایرانی، نوعی اثر هنری محسوب می‌شوند که در زیباتر کردن فضای خانه، بسیار تاثیر گذار هستند. حتی می‌توانید از فرش‌های سایز کوچک یا تابلو فرش روی دیوار، آویزان کنید. 

  – افزودن رنگ به خانه: فرش یک وسیله‌ و انتخابی کاربردی جهت افزودن رنگ به فضای خانه می‌باشد. اگر قسمت‌های مختلف خانه‌تان رنگ خنثی دارد، انتخاب فرشی با رنگ مناسب روشی عالی می‌باشد. 

  -مشخص کردن بخش‌های مختلف خانه: در خانه‌ای که بخش‌های مختلف آن تفکیک نشده است و مشخص نیست، برای مثال قسمت غذاخوری از اتاق پذیرایی تفکیک نشده است، می‌توانید با استفاده از فرش، هرکدام از قسمت‌ها را مشخص کنید

  نحوه‌ی استفاده از فرش در خانه: 

  فرش یکی از برجسته‌ترین قسمت دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌شود، پس حتماَ به بهترین نحو آن را انتخاب کنید و در نحوه‌ی پهن کردن آن دقت کنید. 

  همانطور که می‌دانید قبل از خرید فرش توجه داشته باشید که اندازه و سایز فرش علاوه بر عوامل دیگر، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب صحیح فرش و تاثیر آن در خانه می‌باشد. پس بهتر است اندازه‌ی دقیق فضای مورد نظر خودتان را داشته باشید. 

  علاوه بر اندازه، انتخاب درست رنگ و سبک فرش متناسب با رنگ‌های اصلی خانه و سبک کلی فضا، بسیار حائز اهمیت است. مثلاَ اگر سبک خانه‌ی شما مدرن است، سبک انتخابی فرش شما هم باید مدرن باشد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای