فرش سرمه ای در دکوراسیون
تأثیر فرش سرمه ای در دکوراسیون منزل شما
 • یکی از اجزایی که وجود آن تأثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل دارد، فرش است. طرح و رنگ فرش می تواند برای چیدمان شما زمینه ای خاص را ایجاد نماید , فرش سرمه ای در دکوراسیون، نشان دهنده علاقه صاحب خانه به فضاهای شیک و همچنین بیانگر شخصیت قاطع او می باشد. چنانچه برای چیدمان منزلتان به رنگ سرمه ای فکر می کنید، اما نمی دانید چگونه از ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر استفاده کنید،پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

   

  پادکست تک فرش

   

   

  فرش سرمه ای با چه مبلمانی در دکوراسیون پذیرایی هماهنگ می شود؟

  برای آنکه در دکوراسیون نهایی منزلتان به نتیجه ای مطلوب برسید، لازم است از قبل طرح و رنگ های مد نظرتان را مشخص نمایید تا به هنگام چیدمان دچار مشکل نشوید. فرش سرمه ای در دکوراسیون منزل، زمینه ای تیره را ایجاد می نماید که می تواند تا حدودی وسعت منزل را به صورتی جمع و جور تر نشان دهد.

  برای تعیین رنگ مبلمان برای هماهنگ کردن آن‌ ها با فرش سرمه ای، ابتدا از خود بپرسید از بودن در فضای منزلتان چه حسی را می خواهید دریافت کنید. اگر خواستار فضای روشن و شیک هستید، بهتر است از مبلمان با رنگ روشن برای دکوراسیون بهره گیری نمایید. اگر چنانچه تمایل به زندگی در محلی با رنگ های تیره تر و با سکوت بیشتر دارید، پیشنهاد ما هماهنگ کردن فرش سرمه ای با مبلمان به رنگ مشابه یا در تنالیته سرمه ای است.

   

  فرش سرمه ای

   

  رنگ سرمه ای و خواص این رنگ

  برای راهنمایی بهتر شما در استفاده از فرش سرمه ای در دکوراسیون، مفید می دانیم کمی راجع به ویژگی ها و ساختار این رنگ صحبت کنیم. در این بخش قصد داریم پیرامون خواص و ویژگی های رنگ زیبای سرمه ای مطالبی را عنوان نماییم. رنگ سرمه ای در زمره رنگ های سرد به شمار می رود. استفاده از این رنگ حس قاطعیت و جذابیت را به بینندگان منتقل می کند.

  فرش سرمه ای در دکوراسیون نیز با توجه به طرح ها و نقش های روی فرش می تواند حالات متفاوتی را ایجاد نماید. چنانچه فرش پر نقش و نگار و پر از طرح گل و … باشد، می تواند در کنار مبلمان رنگ روشن جذابیت منزل را دو چندان نماید. رنگ سرمه ای به عنوان رنگی تیره، می تواند در هم نشینی با رنگ های روشن کنتراست و زیبایی بسیاری را منعکس نماید.

   

  فرش سرمه ای

   

  چند پیشنهاد در استفاده از فرش سرمه ای در دکوراسیون و هماهنگی با سایر اجزا

  برای داشتن منزلی جذاب تر لازم است از اصول ترکیب نمودن صحیح رنگ ها در چیدمان مطلع باشید. بهتر است تأثیر ترکیب رنگ های مختلف را بدانید و سپس اقدام به تهیه وسایل منزل و سپس چیدمان آن ها نمایید. فرش سرمه ای در دکوراسیون بسته به تنالیته سرمه ای، طرح ها و نقوش روی فرش و محلی که فرش آنجا پهن می شود، مثلاً نشیمن یا اتاق خواب و … می تواند با انواع رنگ ها و یا ترکیب رنگ ها هماهنگ شود.

  برای اینکه فضای منزل روشن تر و صمیمی تر به نظر برسد بهتر است با مبلمان و پرده های رنگ روشن ترکیب شود. در این جا حتی می توان از کوسن های رنگی بر روی مبلمان سفید یا کرمی نیز بهره برد. فرش سرمه ای در دکوراسیون را می توان با رنگ های گرم نیز هماهنگ کرد که ترکیبی بسیار جذاب به دست خواهد داد، مانند ترکیب فرش سرمه ای با مبلمان زرشکی. قابل ذکر است رنگ سرمه ای در ترکیب با رنگ کاملاً متضاد خود یعنی رنگ زرد ترکیبی بسیار دلنشین را رقم خواهد زد.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای