فرش در حمام
استفاده از قالیچه های دستباف در حمام : بله یا خیر ؟
 • این یکی از موضوعات بحث برانگیز است که آیا می توان از فرش دستباف در حمام استفاده نمود یا نه ؟ در حالی که بسیاری از صاحبخانه ها از این ایده حمایت می کنند، اما دیگران بر این باورند که اتاقی پر از رطوبت و احتمال آسیب به فرش، جای مناسبی برای قالیچه نیست. اکنون این سوال پیش می آید که آیا باید از قالیچه های دستباف در حمام استفاده نمود یا نه؟ اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که نمی دانید این ایده خوبی است یا نه، در ادامه حقایقی را برای شما بازگو می کنیم که می تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند

  فرش داخل حمام

  پشم و رطوبت

  همگان بر این باورند که پشم از آن دسته الیاف است که می تواند در برابر مقدار زیادی رطوبت مقاومت نماید. پشم همچنین ماده ای بادوام است، و همین امر باعث شده تا برای محیط حمام که فضایی مرطوب و سرد است، مناسب باشد. در واقع، قالیچه های دست باف از جمله بادوام ترین فرش هایی هستند که هر کس می تواند داشته باشد، و به همین دلیل می توان از انها در محیط هایی مانند آشپزخانه و حمام استفاده نمود.

  از سویی تمیز نمودن پشم بار راحت تر از الیاف کم دوام تر مانند ابریشم و پنبه است. قالیچه های پشمی دستباف را می توان به راحتی و بدون نگرانی از رطوبت و نمانکی محیط، در حمام مورد استفاده قرار داد چرا که الیاف پشم امکان گردش هوا را بسیار موثر تر از الیاف مصنوعی فراهم می کند

  فرش برای داخل حمام

  چرا استفاده از قالیچه های دستباف بهترین گزینه برای استفاده در حمام هستند؟

  از آنجا که فضای حمام معمولا مرطوب و خیس است، استفاده از قالیچه های پشمی بهترین گزینه برای استفاده در این مکان ها می باشد، چرا که الیاف پشم بسیار با دوام بوده و به راحتی تمیز می شود. 

  چه شما بخواهید از یک قالیچه کوچک در جلوی سینک استفاده نمایید و چه بخواهید محدوده رختکن را ، به منظور ایجاد فاصله بصری، با استفاده از یک قالیچه بزرگتر بپوشانید، بی شک این قالیچه پشمی دستباف است که شما عاشق آن خواهید شد و بهترین گزینه باری حمام خواهد بود.

  به راحتی می توانید با تکاندن آن را تمییز نموده و دوباره سر جای خود بازگردانید، ضمن اینکه پشم با جذب رطوبت پاهای شما را گرم نگه می دارد. 

  قالیچه دستباف یک گزینه مقرون به صرفه نسبت به کفپوش هایی هستند که به صورت سنتی در حمام ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ اگر چه کفپوش های حمام ارزانتر از قالیچه های دستباف هستند، اما این مواد زود خراب شده و شما مجبور به تعویض آنها خواهید شد. و به همین سبب هزینه استفاده از این مواد بی دوام بسیار بیشتر از یک قالیچه دستباف خواهد شد.

  تمیزکاری و نگهداری قالیچه دستباف بسیار راحت تر است و همین امر باعث می شود در دراز مدت شما صرفه جویی بیشتری در هزینه ها داشته باشید. یکبار آن را خریداری می نمایید و برای همیشه از ان استفاده می کنید.

  فرش برای داخل حمام

  طرح و اندازه مناسب را برای حمام خود انتخاب نمایید

  طبق معمول، قبل از خرید قالیچه ، فضای خود را اندازه گیری کنید. حمام ها، به دلیل اندازه های کوچکتر و همینطور وجود وسایل و تجهیزاتی همچون توالت، دوش و وان در آنها، می توانند گول زننده باشند. 

  اگر فضای زیادی در اختیار ندارید، می توانید از یک قالیچه کوچک در جلوی وان و یا دوش استفاده نمایید. در هنگام انتخاب قالیچه های دستباف، الگوی رنگی فضای خود را مد نظر داشته باشید، به طوری که الگوی رنگی فضای شما را تکمیل نموده و فضای یکدست ایجاد نماید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای