انتخاب فرش مناسب آشپزخانه
آنچه باید پیش از خرید فرش آشپزخانه بدانید
 • آشپزخانه یکی از قسمت‌های مهم و جالب تزئین خانه می‌باشد که می‌توانید با خرید یک فرش برای این قسمت، می‌توانید تغییر بزرگی در دکوراسیون خانه‌ی خود ایجاد کنید. یکی از بخش های جالب تزئین و دکوراسیون خانه به انتخاب رنگ مربوط می‌شود که می‌توانید با انتخاب رنگ مناسب، بین اجزای خانه هماهنگی ایجاد کنید و وسایل خانه‌را بایکدیگر ست کنید. چه بخواهید دکوراسیون خانه‌ی خود را تغییر دهید یا برای بار اول دکوراسیون خانه‌ی خانه را طراحی کنید، یک فرش در اندازه‌ی مناسب برای آشپزخانه، می‌تواند در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیرگذار باشد و همانطور که گفتیم تغییر بزرگی ایجاد نماید. در ادامه به چند نکته که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید به آنها توجه نمود، اشاره می کنیم.

  اندازه – که از اهمیت زیادی برخوردار است

  اولین چیزی که باید مشخص کنید، این است که فرش را کجا می خواهید پهن کنید.پس از آن باید ببینید فرش در چه اندازه‌ای در چه فضایی کاربردی تر است. با اندازه گیری درست و دقیق، این کار راحت‌تر می‌شود. این موضوع را قبلا هم گفته ایم، اما بسیار مهم است که قبل از تصمیم گیری درباره فرش، محل مورد نظر را اندازه گیری نماییم. به عنوان مثال اگر به دنبال یک قالیچه کوچک برای جلوی سینک هستید، اندازه استاندارد 2 × 3 برای این کار مناسب است.

  فرش آشپزخانه چه شکلی انتخاب کنیم؟

  همچنین می توانید با شکل فرش بازی کنید و فرش آشپزخانه را در شکلی متفاوت از سایر فرش‌های خانه انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید به جای شکل های سنتی مستطیلی،  شکل های بیضی و یا دایره بزرگ را انتخاب کنید. وقتی که شکل مورد نظر خود را انتخاب نمودید، حالا باید محل مورد نظر را اندازه گیری کنید، تا فرش خریداری شده به طور کامل آن را بپوشاند و بطور صحیح در آن جا قرار گیرد. اگر آشپزخانه شما به صورت یک راهروی باریک و کشیده طراحی شده است، می توانید از یک کناره رنگی برای پوشاندن آن استفاده کنید.

  فرش آشپزخانه چه جنسی انتخاب کنیم؟

  فرش ماشینی طرح آشپزخانه مجموعه 2 سایز کد K0019 زمینه طوسی

  بهترین الیاف برای فرش آشپزخانه، الیاف مصنوعی و یا فرش‌هایی ترکیبی از الیاف مصنوعی و طبیعی است. الیاف های مصنوعی مثل نایلون، پلی استر و پلی پروپیلن، الیاف های محکمی هستند که نگهداری از آن‌ها ساده می‌باشد. همچنین می توانید برای آشپزخانه یک قالیچه‌ی کوچک تهیه کنید تا در صورت کثیف شدن آن را به راحتی در ماشین لباسشویی بیاندازید. فرش‌هایی که دارای پرزهای بلند هستند، انتخاب خوبی برای آشپزخانه نیستند، چرا که ذرات غذا داخل آن‌ها باقی مانده و به الیاف فرش آسیب می زنند. از سویی، تمیز کردن فرش هایی که دارای پرز بلند هستند نیز مشکل تر است؛ بنابراین فرش‌هایی را برای این قسمت انتخاب کنید که پرز کوتاه‌تر است.

  علاوه بر این مواردی که گفتیم، به یاد داشته باشید که در این قسمت از خانه به دلیل تردد و رفت و آمد زیاد، فرش‌های دستباف اصلاَ مناسب نیست.

  رنگ فرش اشپزخانه

  اگر به تازگی آشپزخانه خود را تغییر دکوراسیون داده اید، انتخاب رنگ از اهمیت زیادی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که رنگ مورد علاقه اتان را انتخاب کنید و همچنین رنگی که با طراحی و الگوی آشپزخانه شما هماهنگ باشد. به طور کلی بهتر است از رنگ های روشن برای فرش آشپزخانه انتخاب نکنید چرا که به زودی کثیف شده و کهنه به نظر می رسد. اگر کل آشپزخانه شما دارای رنگ های روشن است، می توانید فرش‌هایی تهیه کنید که چند رنگ متفاوت در ان بکار رفته است و با سایر بخش های دکوراسیون شما هماهنگ باشند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای